7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Aşk Acısı Çekenlerin Okuması Gereken Dualar

Aşk Acısı Çekenlerin Okuması Gereken Dualar

Aşk acısı çekenlerin okuması gereken dualar, ayrılanlar ya da sevdiğine kavuşamayanlar tarafından araştırılmaktadır. Aşk acısı insanı farklı ruhsal bunalımlara sokan, üzen hatta hayatı zehir eden bir durumdur. Sanıyoruz ki çoğu insan da aşk acısı çekmiştir. Çünkü sevmek ama sevilmemek, istemek ama tercih edilememek oldukça kötüdür. Bu duyguyu ancak yaşayanlar bilir. Sizler hiç aşk acısı çektiniz mi? Çektiyseniz o anlarda yaşadığınız duyguları çok iyi hatırlıyor olmalısınız. Ne yapmanız gerektiğini bilememeniz ve üzerinizde oluşan gerginlik, asabiyet halleri dün gibi hayalinizde olmalı.

Aşk acısı çekenlerin okuması gereken dualar tam da bu durumlarda sizlere yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz sizi terk ettiyse, eşiniz bırakıp gittiyse ya da birini seviyor ama açılamıyorsanız işte o zaman dua okuyarak bir çıkış yolunu Allah’tan dilemelisiniz. Zor zamanlarda ettiğimiz duaların bizi ne kadar rahatlattığını bilmekteyiz. İçimizin daraldığında ettiğimiz dualar bizlerin rahatlamasını sağlar. Aynı zamanda bir çıkar yol bulmak için yardım istemek de her zaman başvurduğumuz bir yöntemdir. Aşk acısı çekenler bir nebze de olsa rahatlamak istiyorsa sizlere sunacağımız duaları okuyabilirler.

Aşk Acısı Çekenler Neler Yapmalı?

Aşk acısı çekenlerin okuması gereken dualar ve bu acıyı çekenlerin neler yapması gerektiği konusunda da sizlere bazı tüyolar vereceğiz. Belki bunlar da dua etmek kadar işinize yarayabilir.

  • Sizi terk eden kişinin aşkınıza layık olmadığını düşünerek olayları gidişine bırakın.
  • Onunla ilgili olan anıları ve düşünceleri kafanızdan silin.
  • Hayatınızda sizi sevecek başka kişinin de olacağını düşünün.
  • Karamsar düşünceleri bırakıp pozitif düşünmeye çalışın.
  • Kendinize, kıyafetlerinize ve dış görüntünüze önem verin ki moraliniz biraz daha düzelsin.
  • Eski sevgiliniz ya da eşinizle ilgili konularda başkaları ile konuşmayın. Yaralarınızı devamlı tazelemenize gerek yok.
  • Bir müddet yas tuttuktan sonra yani biraz içinizi boşalttıktan sonra hayatın devam ettiğini unutmayın.
  • Açıkçası silkelenin ve kendinize gelin. Çünkü önünüze başka aşkların ve heyecanların çıkacağını hiçbir zaman unutmayın.
  • İçinde bulunduğunuz durumdan çabuk kurtulmak için bol bol dua edin.

Aşk Acısı Çekenler İçin Ya Kadir Esması Duası

“Ey bütün varlıklara kendi kudreti ile güç ve kuvvet veren Kadir! Beni de kendi kudretinle destekle ve sana muhtaç olduğum bu aciz ve güçsüz hayat dönemecinde beni yalnızlığın çirkin acısı ile baş başa bırakıp merhamet dalgasından kovma. Sen, kâinatı sınırsız kudretinle inşa eden ve her dem kudret tutan Kayyum’sun.

Bir an kudret elini çeksen, kâinatın helak olacağını bilirim. Ben de küçük bir kâinatım; zira sen beni küçük bir kâinat suretinde yaratıp dünyaya gönderdin. Beni de her daim ayakta tutanın, senin kudretin olduğunun farkındayım. Bu bilginin hatırı için yaptığım duayı kabul et ve beni çaresizliğin kollarına terk etme Ya Kadir. Âmin.”

Aşk acısı çekenlerin okuması gereken dualar

Aşk Acısı Çekenler İçin Ya Vedüd Esması

“Ey aşkın ve sevdanın yaratıcısı olan Vedüd! Senin, her varlığın ve her mahlûkun kalp odağına sevda ve muhabbet tohumu ektiğini biliyorum. Öyle ki en uzak galaksilerden tut en yakın yıldızlara kadar bu aşkın geçerli olduğunu ve bu çekim gücü sayesinde kâinatın ayakta durduğunu biliyorum.

Ey Vedüd, sen varlıkları birbirine aşk ve sevda ipliği ile bağlayıp sevginin ve muhabbetin esas olmasını, kin ve nefretin ise geçersiz kalmasını isteyen sonsuz aşk sahibisin. Senin münezzeh zatındaki münezzeh aşk, kâinatın her zerresini aşkla dolmasına vesile olmuştur. Bu münezzeh aşkın hatırına Kuduriye duasını kabul et. Âmin”

Yukarıda bulunan esmalara başlarken abdest almanız ve 99 kere besmele çekmeniz gereklidir. Sonrasında Ya Kadir, Ya Vedüd, Ya Kahhar ve Ya Cami esmalarını 99 kez okursanız aşk acısı çekenlerin okuması gereken dualar ile acınızı hafifletebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz