7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Bağlama Muhabbet Duası Nasıl Yapılır

  • Bağlama Muhabbet Duası Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
Bağlama Muhabbet Duası Nasıl Yapılır

İki kişiyi birleştirici etkisi olan muhabbet duaları nasıl yapılıyor. Bağlama muhabbet duası nedir ? Bağlama muhabbet duası yapıldıktan sonra neler yaşanır? Bağlama duası ne işe yarar? Sorularınızın cevabını bu yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Bağlama Muhabbet Duası Nedir?

Kardeşlerim, dilerseniz bağlama muhabbet duasının nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgi vermeden, ne olduğuna bakalım. Muhabbet, iki kişi arasında sevgiyle, saygıyla yapılan sohbettir. Sevgi duası olarak da bilinen bağlama muhabbet duası, iki kişinin arasının düzelmesi, birbirlerine karşı sevgi beslemeleri için yapılır.

En tesirli sevgi duaları arasında yer alan bu dua, yapıldıktan sonra insanların arasının çok daha iyi olmasını sağlıyor. Sevgili kardeşlerim, bağlama muhabbet duası genellikle çiftlerin arasını düzeltmek adına yapılır.

Fakat sadece çiftler için yapılmaz. Kişilerin aralarının daha iyi olmasını sağlamak için de icra edilir. Bağlama muhabbet duası, belli kurallar uygulanarak yapılır. İçeriğinde tılsımlı sözcükler yer alır. Kur’andan dualar okunur. Allah’ın isimleri duanın içerisinde yer alır. Tamamen sevgi ve saygının artırılması için yapılır.

Araları bozuk olanlar, birbirlerine karşı bir türlü sevgi gösteremeyenler, bağlama muhabbet duası ile daha huzurlu hale gelebiliyorlar. Bu duaları yapan kişiler, medyum ismiyle bilinirler. Bağlama muhabbet duasının ne olduğunu anladıktan sonra isterseniz şimdi bağlama muhabbet duası nasıl yapılır ona göz atalım. 

Bağlama Muhabbet Duası Nasıl Yapılır?

Sevgili kardeşler, bağlama muhabbet duaları ilk olarak bir kural çerçevesinde gerçekleştirilir. Bunu biraz daha açmak gerekirse şöyle diyebiliriz. Diyelim iki iki eşin arası bozuktur. İkisinin arasındaki sevginin artırılması isteniyor. Bu kişilere elbette ‘Allah’ım hidayet ver, onların arasındaki sevgiyi artır’ şeklinde dua yapılabilir.

İnşallah yapılan bu dua kabul de görür. Ancak burada anlatmak istediğimiz farklıdır. Bu çiftlerin arasının düzelmesi, karşılık muhabbetlerinin artması için birkaç gün üst üste dualar yapılmasıdır. Ancak sadece dualar değil, kullanılan bazı sözcükler de vardır. Bu nedenle bağlama muhabbet duasının hocalar tarafından yapılması doğru olur.

Hocalarda yapılması gerekliliği onların bu ilim ve irfana tamamen hakim olmalarıdır. Ayrıca sadece belli kurallar uygulanmaz. Değerli kardeşlerim, bağlama muhabbet duası örnekle şöyle yapılır. ‘Allah’ım, sen şu kişi ile şu kişiye (burada bağlanması istenilen isimler söylenmeli) muhabbet ver. Sen her şeye Kadirsin. Nur Muhammed aşkına, elçin İsa aşkına, Mısır’da ilmini yayan Musa aşkına, Davud hazretleri aşkına, yüz yirmi dört bin peygamber aşkına, onların aralarındaki aşkı artır. Onların mutlu olmasını sağla. Sen her şeye kadirsin ya Rab! Güzel eyle, nur eyle, onları da güzel eyle.’

Bu şekilde dua gerçekleştirilebilir. Ancak kaç gün yapılması gerektiği, hangi diğer sözcüklerin kullanılacağı, medyumların ilmi bilgi sınırlarının içerisindedir. Onlara başvurarak, bunu öğrenebilirsiniz kardeşlerim. Medyum hocamız bu anlamda sizlere elinden gelen yardımı vermek için hazırdır kardeşlerim. Buyurun. Şimdi isterseniz, bağlama muhabbet duası neden yapılır ona değinelim.

Bağlama Muhabbet Duası Neden Yapılır?

Kardeşlerim bu duanın esas yapılışını öğrenmemiz için ‘bağlama’ ve ‘muhabbet’ kelimelerini bir araya getirmemiz yeterli olacaktır. Sevgili kardeşlerim, muhabbet karşılıklı sevgiden ve saygıdan doğar. Günümüzde insanlar bunu evliliklerinde bulamadıkları için sorunlar, ayrılıklar yaşarlar. Muhabbet bunu artırır. İnsanların birbirleriyle daha sağlıklı geçinmesini sağlar.

Elbette evlilikte bazı sorunlar yaşanabilir, ancak aşırıya kaçtığı zaman tepetaklak bir evliliğe dönüşür. Sevgili kardeşlerim, bağlama ise iki kişiyi birbirine kenetlemek manasını taşır. Yani herhangi iki kişiyi (evli olmasalar da olur) birbirlerine aşkla, sevgiyle bağlamaya bağlama muhabbeti denir. Bu bağlama, birleştirme Allah’ın kullarından istediği duayla yapılır.

Dua ile yapılan bu güzel, sevgi kokan işlemden sonra Allah’ın izniyle insanların arası iyileşir. İlişkilerde muhabbet artar. Tartışmalar, kavgalar son bulur. Hayatın daha huzurlu hale gelmesi sağlanır. Kardeşlerim, nereden bakarsanız, bağlama muhabbet duası insanlara sevgi aşılar. Sevgiyle ekilen her şey sevgi yetiştirir unutmayınız.

Bağlama muhabbet duası yapmak istiyorum kocamla aramı düzeltmem gerekiyor, arkadaşım bana kırıldı aramızı düzletmek istiyorum diyenler bu duayı yapabilirler. Bağlama muhabbet duası şu amaçlarla yapılabilir.

 * Birbirlerine karşı kırılmış olan insanların arasının düzeltilmesi için yapılır.

 * Evli kişilerin huzur kazanmaları, birbirlerine sevgi bağlamaları için de bağlama duası yapılabilir.

 * Arkadaşların birbirlerine kırıcı sözler söylemesinden söylemesi sonrası, aralarının düzeltilmesi için yapılır. Bunlar haricinde aklınıza gelebilecek sorunların düzeltilmesi için bağlama duası yapılabilir. 

Bağlama Muhabbet Duasının Etkileri Nasıldır?

Sevgili kardeşlerim, insanların konuşa konuşa anlatıklarını biliyoruz. İnsanlar birbirleriyle ilişkilerini sürekli konuşma şeklinde gerçekleştirirler. Örneğin, telefonla tanımadığınız biriyle mesajlaşma aşamasında ne kadar isteseniz de aranızdaki ilişki bir yerden sonra gitmez.

Konuşma gereklidir. İki insanın birbirini tanıması, birbirine saygı göstermesi konuşma yoluyla gerçekleşir. İnsanlar konuşmaları sayesinde bir yerlere gelebilirler. Bu yüzden kardeşlerim bağlama muhabbet duası ilk olarak insanların birbirleriyle salıklı iletişim kurmaları adına etkili olur. Bunun yanında birbirlerine sevgi beslemeleri, birbirlerini saymaları şeklinde etkileri olur.

Dua yapıldıktan sonra, araları düzeltilmek istenen kimlerse, kısa sürede barışırlar. Aranızı bir türlü düzeltemediğiniz sevgiliniz, dostunuz, arkadaşınız varsa, bağlama muhabbet duası yaparak, bunu çözebilirsiniz. Bağlama muhabbet duası yapmak için kriterlere uyan bir medyumla görüşmeniz, yeterlidir. Bunun için hocamız sizlere bu dua hakkında yardımcı olabilecektir. 

Bağlama Muhabbet Duası Yapan Hocalar

Değere layık kardeşlerim, bağlama muhabbet duasıyla istediğiniz kişilerin veya kendinizle bir başkasının ilişkisini daha iyi hale getirebilirsiniz. Duayla birlikte söylenen gizemli sözcükler, duanın etkisini artırır. Daha hızlı sonuçlar vermesine ve kişilerin arasının hemen düzelmesine yardımcı olur. Bu bakımdan kardeşlerim bu duayı, profesyonel kişilerin yapması doğru olur.

Bağlama muhabbet duası yapan medyum hocalar sizlere bu anlamda yardımcı olurlar. İsterseniz kendileriyle görüşme yapabilir, nasıl yardım alabileceğiniz hakkında sorular sorabilirsiniz. Bağlama muhabbet duasını kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak bu işin sırrını bilmeniz daha iyi olur.

Ben sırlarla değil, sadece duayla yapmak istiyorum diyorsanız, yukarıda yer alan dua kısmını okuyabilirsiniz. Ancak kardeşlerim, sizler sonuç almak isterseniz, tavsiyem, medyum hocamızı aramanız, yani onunla görüşmeniz olacak. Dilerseniz kendisinin yanında gelebilir, talebinizi ona söyleyebilirsiniz. 

Bağlama Muhabbet Duası Sevgi Duası Mıdır?

Bunun cevabını verebilmek için öncelikle sevgi duası nedir, onu inceleyelim. Kardeşlerim sevgi duaları, insanların ilişkilerinin ‘sevgiyle inşa’ edilmesi için yapılır. Genellikle bir ilişkiye başlanmadan bu dua yapılır ki ilişki devamlı aynı sevgiyle ayakta kalabilsin. Tüm ilişkilerin sevgiyle ayakta kaldığını biliyorsak, bunun ne kadar önemli olduğunu da anlayabiliriz kardeşlerim.

Bunun için kardeşlerim, ilişkilerini düzene sokmak, bunun daha iyi bir hale gelmesini sağlayanlar, sevgi dualarına başvururlar. Bağlama muhabbet duası da iki kişinin birbirlerine yoldaşlık, dostluk etmeleri için yapıldığından, sevgi dualarının bir çeşididir.

Yani bağlama muhabbet duası, sevgi dualarının bir alt kısmıdır. Bu dualarla insanlar çok daha mutlu hale gelebilirler. Bazı ilmi alimlerine göre yapılışları, günah değil, sevaptır. Çünkü iki insanın arasını güzelleştirmek, tüm insanlığa hizmet etmiş gibi olmak gibidir. 

Sevgili kardeşlerim, bağlama muhabbet duasına ihtiyaç duymanız halinde, saygıdeğer medyum hocamızla iletişim kurabilir, ondan yardım alabilirsiniz. Muhabbet içerisinde sevgi ve saygıyla kalmanız dileğiyle. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ