7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

  • Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır? için yorumlar kapalı
Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

Barışma duası nedir? Barışma duası neden okunmalıdır? İnsanlar bazen birbiri ile küsebilir. Aralarında tatsızlık ya da kavga yaşayabilir. Kırgınlıklar iki kişinin arasının açılmasına ve görüşmemelerine neden olur. Geçen günler neticesinde adım atan olmazsa küslükler uzun süre devam eder gider. Değer verdiğimiz bir insanı kendimize küstürdüğümüzde belirli bir zaman sonra pişmanlıklar yaşarız. Hatanın kendimizde olduğunu biliyorsak ondan özür dilemek yapılması gereken davranışlar arasındadır.

Küsen kişi kırgınlığını farklı şekillerde belli edebilir. Belki bizim söylediğimiz bir söze ya da hareketimize küsmüş olabilir. Bunu beyan etmiştir ya da etmemiştir. Sizi aramamak ya da siz aradığınızda telefonlarınızı açmaması onun size küstüğünü ama bunu ifade etmediğini gösterir. Bazen de direk size küs olduğunu dile getirebilir. Açık sözlü kişiler aslında böyle yapmalıdır. Küsme nedenini karşısındakine söyleyerek onun yanlış bir hareketi sonucunda kırıldığını açık olarak dile getirmelidir. Siz birine küstüğünüzde nasıl hareket ediyorsunuz?

Karşınızdaki kişi size küstüyse onun barışması için barışma duası okuyabilirsiniz. Onun gönlünü alma hareketleriniz haricinde okuyacağınız duaların da oldukça etkisi olacaktır. Çünkü insanlar bazı isteklerinin yerine gelmesi için bol bol Allah’a dua etmektedir. Barışma duaları da isteklerimizden birisidir.

Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

Barışma duası nedir? Barışma duası neden okunmalıdır? Sevdiğimiz insanın tekrar hayatımızda olması ve eski güzel günlere geri dönebilmemiz için barışma duası okunmaktadır. Bu kişi bazen arkadaşımız bazen komşumuz bazen sevgilimiz bazen de eşimiz olabilir. Küslük ve küs kalmak normal hayatımızda hoş bir davranış olmadığı gibi dinimizce de küs kalınması doğru değildir. Küslerin bayramlarda barışması gerektiği din kitaplarında da yer almaktadır.

Barışma Duasını Kimler İçin Okuruz?

Barışma duası, hayatımızda önemli olan herkes için okunabilir. Bize küs olmasını istemediğimiz, üzüldüğümüz kişilere okunur. Çünkü onun hayatımızdaki yeri büyüktür. Küsen kişiyi hep düşünüyorsak, eksikliğini hissediyorsak, onun bize küstüğü için ıstırap çekiyorsak barışma duası okuyarak onunla barışmak için elimizden geleni yapmış oluruz. Bazı kişiler bize küstüğünde onun yokluğunu hiç aramayız. Hatta küs olduğu için de seviniriz. Demek ki o kişi bizim hayatımızda anlam ifade etmiyordu. Onun için bu hislere kapıldık diyebiliriz. Ama gerçekten önemsediğimiz insanlar bize küstüyse onların gönlünü alarak hemen barışabiliriz.

Barışma Duasını Kimler Okumalıdır?

Barışma duası nedir? Barışma duası neden okunmalıdır? Kimler barışma duası okur diye aklımıza gelebilir. Bu kişileri şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Sevgilisini küstüren kişiler
  • Eşini küstüren kişiler
  • Arkadaşını küstüren kişiler
  • Anne babasını küstüren kişiler
  • Çocuklarını küstüren kişiler
  • Patronunu ya da çalışanını küstüren kişiler barışma duası okumalıdır.

Barışma Duası Okunuşu

Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

Barışma Duası Nedir? Barışma Duası Neden Okunmalıdır?

“Bismillahirrahmanirrahim, Kâle yâ âdemu enbi’hum bi esmâihim, fe lemmâ enbeehum bi esmâihim, kâle e lem ekul lekum innî a’lemu gaybes semâvâti vel ardı ve a’lemu mâ tubdûne ve mâ kuntum tektumûn. Sadak allah ül azim.”

Yukarıdaki duayı size küsmüş olan kişi barışana kadar her gün okuyabilirsiniz. Özellikle gece vakti ya da seher vakti okumanız makbuldür. Diğer bir dua da şu şekildedir:

“Allâhümme innî eûzü bike mine’l-aczi ve’l-keseli, ve’l-cübni ve’l-heremi, ve’l-buhli, ve eûzü bike min azâbi’l-kabri ve eûzü bike min fitneti’l-mayhâ ve’l-memâti.
Allâhümme innî zâlemtü nefsî zulmen kesîran, ve innehü lâ yağfirü’z-zünûbe illâ ente, fağfirlî mağfireten min indike verhamnî, inneke ente’l-gafûrü’r-rahîm”.

Barışma Duasının Faydaları

Barışma duası nedir? Barışma duası neden okunmalıdır? Konuları hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler sunmaya çalıştık. Dua ettiğimiz sürece Allah bizim isteklerimizi duyacak ve onların olması için bize de yardım edecektir. Barışma duası faydası olarak bize küs olan kişinin barıştığını görebiliriz. Duayla birlikte onun gönlünü almak için de mücadele etmeliyiz. Bilerek ya da bilmeyerek küstürdüğümüz kişilerin barıştığını görmek bizlere mutluluk verecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ