7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Büyü Bozmada Dualar Okunur mu?

  • Büyü Bozmada Dualar Okunur mu? için yorumlar kapalı
Büyü Bozmada Dualar Okunur mu?

Büyü Bozmada Dualar Okunur mu?

Büyü bozmada dualar okunur mu, merak edilen bir konudur. Büyü yapmak için çeşitli yöntemler vardır. Büyüyü bozmak için de tersine işlemler yapılır. Öncelikle hangi büyü yapıldığı tespit edilir. Hangi büyü yapıldıysa o büyüyü bozmak için farklı yöntem ve prosedürler kullanılır. Ancak dualar ortaktır. Büyünün cinsine ve amacına göre büyü yapma ve bozma tekniği farklıdır; ancak okunan dualar genelde aynıdır.

Nasıl ki büyü yapmak için Kuran’dan bazı ayet ve sureler kullanılıyor ve okunuyorsa büyüyü bozmak için de dualar okunabilmektedir. Bu duaların çok büyük bir çoğunluğu Kuran-ı Kerim ayet ve surelerinden oluşmaktadır. Bazıları Hz. Peygamber (s.a.v) salavatlarından oluşur, bazıları ise Türkçe dualardır.

 

Hangi Dua Büyüyü Bozar?

Büyü bozmada dualar okunur mu, son zamanlarda üzerinde büyü olduğundan şüphelenen kişilerin sıkça sorduğu sorudur. Büyü bozmada okunacak dualar 3 tiptir. Birincisi kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’den ayet ve surelerdir. İkincisi Hz. Peygamberin (s.a.v) hadisleri ve Onun için getirilen salavatlar. Üçüncü grup ise Türkçe dualardır.

Büyü bozmak için kullanılan Kur’an-ı Kerim’den alınan ayet ve sureler şöyledir. Felak Suresi, Nas Suresidir. Ayetel Kürsi ayeti (Bakara suresinin 255. Ayeti) de büyü bozmada kullanılır. Kuran’ın ilk suresi olan Fatiha suresi ve Kur’an’ın 112. Suresi olan İhlas suresi okunur. Bu arada Bakara suresi evin duvarlarına bile işlediği için bu surenin tamamının sesli olarak okunmasında veya sesli olarak dinlenmesinde fayda vardır.

 

Büyü Bozmada Okunacak Dualar- Hangi Sureler Dualar ile Büyü Bozulur?

Yukarıdaki paragrafta büyü bozmada okunacak dualar arasından Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve surelere yer verilmiştir. Bunun dışında Hz. Peygamber Efendimize de çok sayıda büyü yapıldığı için kendisi de büyülerden korunmak amaçlı bazı tedbirler almıştır. Ondan dolayı Hz. Peygambere salavat getirmek büyü bozmada kullanılan başka bir dua yöntemidir.

Her bir duadan 7’şer kere söylemek yeterlidir sadece Bakara suresinin tamamı bir kere okunur. Allahümme salli alâ Muhammed ve alâ âli Muhammed, şeklinde söylenir. Türkçe dualarda ise büyünün tersine çevrilmesi, iptali için niyetinizi belirten sözler olması yeterlidir. Büyü bozmada dualar okunur mu, sorusu bu makalede açıklanmıştır; daha detaylı bilgi için Uzman Hoca’ya başvurunuz.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ