7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır?

  • Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır? için yorumlar kapalı
Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır?

Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır?

Büyünün tarihi geçmişi ne zamana dayanmaktadır? Sorusu büyü, medyum, tılsım gibi kavramlarla meraklı kişiler tarafından sık sık sorulan bir sorudur. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bu sorunun cevabını açıklamaya çalışacağız. Sizde bu sorunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu yazımızı zevkle okuyabilirsiniz.

Büyünün Tarihi Geçmişi ile İlgili Bilgi

Büyünün tarihi geçmişi ne zamana dayanmaktadır? Sorusunu yanıtlamak oldukça zordur. Çünkü büyünün çıkışı olarak bilinen belli bir tarih yoktur. Kimi insanlar büyünün, Âdem ile Havva yeryüzüne inmeden önce bile dünyada var olduğunu iddia etmektedir. Bunun bilinmesi neredeyse imkansızdır. Ama şunu biliyoruz tarih öncesi çağlarda bile insanların bulunduğu yerlerde bazı büyü kalıntılarına rastlamak mümkündür. Çünkü ilk insanlar bile belli başlı büyülere başvurmak zorunda kalmıştır.

Eski zamanlarda büyücü, medyum ya da şaman olarak adlandırılan insanlara büyük saygı duyulduğunu tarihi araştırmalar sayesinde bilebiliyoruz. Bulundukları bölgeye göre aldıkları unvan değişse bile bu kişiler çeşitli ritüeller, dualar ve tılsımlarla büyü yapmışlardır. Bu büyüler sayesinde onlara başvuran kişi ya da kişilerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflemişlerdir.

İlk büyüler daha çok insanların hayatta kalabilmeleri için yapılmıştır. Kişiler karınlarını doyurabilmek, barınak bulabilmek, ilişki kurabilmek için çeşitli doğa üstü varlıklardan yardım alarak büyü yaptırmak istemişlerdir. Yerleşik hayata geçilmesiyle beraber imparatorluklar kurulmaya başlanmış ve savaşlar ortaya çıkmıştır. Elbette ki savaşlar için de büyülerden yardım alınmıştır. Büyüler sayesinde kimi imparatorluklar yıkılırken, kimi küllerinden doğmuştur.

Büyülerin koskoca imparatorluklara olan faydalarını gören halk, zamanla kendi çıkarları ve intikamları için de büyüye başvurmaya başlamıştır. Bu sayede büyü kullanımı da git gide sıklaşmıştır. Eskiden günümüze kalan kadim büyü kitapları ve medyumlar tarafından tutulmuş büyü kayıtları bunu kanıtlar niteliktedir.

Büyünün Karanlık Zamanları

Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır?

Büyünün Tarihi Geçmişi Ne Zamana Dayanmaktadır?

Büyünün tarihi geçmişi ne zamana dayanmaktadır? Sorusunun devamında büyü tarihi için önemli zaman dilimlerinin ne olduğu sorulmaya başlayacaktır. Şüphesiz ki büyü tarihi içinde yaşanan karanlık dönemler en bilinmesi gereken zamanlardandır. Büyü tarihi dinlerin ortaya çıkışıyla beraber karanlık zamanlarını yaşamaya başlamıştır. Bazı din adamları medyumları kendilerine rakip görmek gibi yanlışlar yapmıştır. Ayrıca o dönemde yoldan çıkmış birkaç medyum söz konusudur. Bu kişiler insanların faydaları, mutlulukları gibi iyi niyetler yerine kötü niyetlere yönelmeye başlamıştır. Bu kötü niyetler insanların hatta koskocaman halkların zararına sonuçlanmıştır. Yaşanan birkaç kötü olay tüm büyü alimlerinin yargılanmasına sebep olmuştur. Din adamları halkı büyü yapan kişilere karşı doldurmaya başlamıştır.

Bu dönemlerde halkın yararından başka bir şey istemeyen çoğu iyi niyetli medyum yanlış ve bağnaz olan bu düşünceler yüzünden canlarından olmuştur. Büyünün yasaklandığı bölgelerde kişiler istedikleri yardımı medyumlardan alamayarak mutsuz hayatlara mahkûm olmuşlardır. Mutsuzluktan intihar eden kişilerin sayıları artmıştır.

Büyü yapımının yasaklandığı bu karanlık dönemler, büyü ile engellenebilecek çoğu felaketin yaşanmasına neden olmuştur. Bazı rivayetlere göre veba gibi küresel çapta kriz yaratan bir hastalık bile bu nedenle bu kadar büyüyüp insanların ölümüne sebep olmuştur.

Kimler Büyü Yapabilir?

Büyünün tarihi geçmişi ne zamana dayanmaktadır? Bu soruyu cevaplarken muhakkak ki büyünün kimler tarafından yapılabildiği sorusunu da yanıtlamak gerekir.

Büyü yapmak basit bir iş değildir. Büyü yapmak için gerekli bilgilerin bilinmesi gerekir. Bu bilgileri elde etmek için medyumlar uzun yıllar süren okumalar yaparlar. Kendilerinden bir önceki medyumlardan dersler alırlar. Öğrendikleri teorik bilgiyi pratiğe dökmek için denemeler yaparlar. Ayrıca bu mesleği seçen kişilerin çok inançlı olmaları gerekir. Yani çoğu insanın düşündüğünün aksine medyumluk bir anda elde edilebilecek kolay bir meslek değildir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ