7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Çevir Gel Duası Nedir Ve Nasıl Yapılır?

  • Çevir Gel Duası Nedir Ve Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
Çevir Gel Duası Nedir Ve Nasıl Yapılır?

İnsanlar arasında muhabbet kurmak için yapılan çevir gel duasının tam olarak ne olduğunu açıklamaya çalışacağız kardeşlerim. Çevir gel duası nedir ne işe yarar, yapıldığında karşıdaki kişide etki görülür mü? Sorularımıza Allah’ın izniyle yanıt aramaya çalışalım.

Çevir Gel Duası Nedir?

Toplumda, halk arasında döndürme duası olarak bilinen çevir gel duası, gideni geri getirme maksadıyla yapılır. Giden ister sevgili, ister eşiniz olsun, bu duanın fazileti sayesinde inşallah geri dönecektir.

Sevgili kardeşlerim, çevir gel duası, iki kişinin muhabbetinin artması adına yapılır. İnsanların birbirini sevmesi, birbirlerine karşı saygılarının artması maksatlarıyla yapılır. Duanın içerisinde Allah’ın isimleri ve peygamberimizin ismi sıklıkla tekrar edilir. Gideni geri getirmek için yapılan bu duanın, tesir gösterebilmesi için ehilleri tarafından yapılması zorunludur.

Çevir gel duasının uzman kişileri muhabbet medyumları, hocaları olarak bilinirler. Bu medyumlar insanların aralarını düzeltmek adına çalışırlar. Değerli kardeşler, Allah, insana dertler verdiği gibi dermanını aramasını istemiştir. İnsanlar, kendilerinden daha alim, ilim sahibi kişilere gidip, bu tür dualarla dertlerine çare ararlar. Çevir gel duası da terk edilmiş olanlar için yapılan duadır.

Dikkat: Çevirgel Duası İçin Tıklayın

Sevgiliniz sizi terk etmişse, eşiniz yuvanızı yalnız bırakmışsa, korkup üzülmeyin, çevir gel duasıyla işiniz rast gider inşallah. Değerli kardeşlerim, bizler faniler olarak, muhtaç oluruz. Yuvamız dağılma eşiğine gelebilir, eşimiz bizden sıkılmış olabilir. Bu dua tüm dertlere çare olacaktır inşallah.

Çevir Gel Duası Nasıl Yapılır?

Sevgili kardeşlerim çevir gel duası nasıl yapılır diyerek konumuzu sürdürmeye devam edelim. Sizlere hatırlatmak maksadıyla, duanın medyum hocaları tarafından yapıldığını belirtmiştik. Medyum hocaları, bu duayı çeşitli tılsımlı sözcüklerle beraber zikrederler. Hikmetini ancak onlar bilirler. Fakat bizler sizlere, duanın nasıl yapılabileceği konusunda örnekle açıklamaya çalışalım.

Biliyoruz ki yerin ve göğün yaratıcısı Allah’dır. Hazreti Muhammed onun elçisidir. İşte bu nedenle, bizler duanın içerisinde Allah’ın isimlerini zikretmeye çalışır, Hazreti Peygamberi anarız. Duanın tam yapılışını medyumlar bildiklerinden burada sizlerle tam olarak paylaşmak mümkün olmayacak. Ancak örnek şeklinde verelim. Şöyle yapılabilir.

‘Sen bizi ve evreni yarattın en İlahi. Sen ki Zebur’un, Tevrat’ın, İncil’in ve Kur’anın sahibisin. Ey İlahi. Hürmetimiz, sanadır. Hürmetimiz, Adem’e. Hürmetimiz İdris peygambere. Hürmet ederis senin Resul-i Ekrem’ine. Onun yüzü hürmetine ey ilahi. Şu kişi (eşiniz, sevgilinizin ismi) gönlünü bana döndür. İlahi şu kişinin (eş sevgili) gönlünü bana çevir gel et.

Onun beni fani dünyada sevmesini, ebediyeti benimle geçirmesini nasip eyle.’ Görüldüğü gibi kardeşlerim, çevir gel duası Allah’a yakarış şeklinde yapılır. Fakat bildirmemiz gerekiyor ki bu dua tam böyle yapılmaz. Bu şekilde tam metin halinde okunur. Daha sonra ilmi sırları medyum hocaların olan tılsım içerikli sözler telaffuz edilmeye çalışılır.

Çevir Gel Duası Ne İşe Yarar? 

Sevgili kardeşlerim, çevir gel duası ne işe yarar üzerine devam edelim. Aslında kardeşlerim, bu dua İslam dininin yer yüzüne inmesi sonucunda meydana çıkmıştır. Yani İslamdan sonra sürekli olarak söylenmiş ve gidenin geri gelmesi, bağlanması için yapılmıştır.

Bizi bırakıp giden eşimiz, sevgilimizi geri döndürdükten sonra onu kendimize bağlamak için çevir gel duası yapabiliriz. Esasında kardeşlerim, çevir gel duası, iki kişi arasında muhabbetin artması için yapılır. İki kişinin birbirini sevmesi, sayması için evliliklerinin daha iyi olması için yapılmaktadır.

Dua, medyumdan istenip kişi tarafından yapılabilir. Fakat kardeşlerim, duanın bir disiplinle yapılması gerektiğini unutmayalım. Abdest almayı, tılsımlı sözcükleri kullanmayı ihmal etmeyelim. Eğer dua için gerekli özelliklerimiz yoksa, medyum hocanın yanına gidip, duamızı edelim.

Onunla derdimizi paylaşalım. Onun da muhakkak bizlere söyleyeceği şeyler olacaktır, değerli kardeşlerim. Her şeyin başı, inançtır kardeşlerim. İnandıktan ve istedikten sonra Allah sizlere dilediğiniz kapıları açacaktır. Muhtaç oluşunuza bakarak sizlere acıyacak ve sevgilinizin gönlünde size yer ettirecektir. 

Çevir Gel Duası Etkili Midir?

Yer yüzünde bir dua yoktur ki etkili olmasın. Sevgili kardeşlerim çevir gel duası ekili midir şeklinde sorulanları yanıtlayalım. Dediğimiz üzere hiçbir dua yoktur ki kabul görmesin. Nihayetinde Allah bizleri kendisine yalvarmayı, yakarmayı istemiştir. Duanın hikmetlerini bize aktarmıştır. Bizim yapacağımız dualarla dertlerimizden kurtulacağımızı belirtmiştir.

Velhasılı kardeşlerim, Allah duaya kapıları sonuna kadar açmıştır. Bu sebepledir ki bizde hiçbir duanın tesiri olamayacağını söyleyemeyiz. Çevir gel duasının etkili olduğunu belirtebiliriz. Bu dua sonunda sevgiliniz/eşiniz size hürmet edecek, size olan sevgisi artacaktır. Kardeşlerim, gerçekten istediğinizde Allah size her şey nasip eder, bunu unutmayınız.

Çevir gel duası yaptıranlar genellikle, irfanını bilmeden buna kalkışırlar. Halbuki kardeşlerim, insan bir duayı ettiği zaman onun nelere kadir olduğunu bilmelidir. Nitekim bizler sayısı on desilyonları bulan gezegen topluluğunun içerisindeyiz.

Bunca koca bir evrenin Sahip-i Kemal’i bizlere dualarımızın kabul olabileceğini belirtmiştir. Allah eğer insanı yaratıyorsa ve ona bana dua et diyorsa, duaların hikmetini anlamışızdır sanıyorum. Sizler de etkili çevir gel duası yapma istiyor ve bundan sonuç almak isteseniz, medyum hocamız sizleri davet ediyor. Onunla dilediğiniz gibi dertleşebilir, çözümlü çalışmalar yapabilirsiniz.

Çevir Gel Duası Belirtileri Nelerdir?

Sevgili kardeşler, çevir gel duası belirtileri oldukça fazladır. Yapıldığından sonraki sürede eşiniz, sevgiliniz her kim olursa, etkiniz altında kalır. Ancak kardeşlerim bu etkilenmenin Allah’ın izniyle olduğunu unutmayın. Hikmette yer alan bilgiye göre sevgiliniz, eşiniz sizlere muhtaç hale gelir. Daha doğrusu sevginizi duyumsamaya, almaya ihtiyaç duyar.

Sizin kollarınıza sarılmak, ona iyi gelir. Bu anlamda size sevgiyle birlikte saygı göstermeye başlar. Zaman içerisinde sizinle daha fazla zaman geçirmeyi diler. Evlilik sürecinde olduğunuz sevgilinize duayı yaptığınız zaman, tüm korkularını yenecek ve sizinle evlenecektir. Sevgili kardeşlerim sizler de bu duanın lezzeti fabrikasından faydalanıp, sevdiğinizi geri kazanabilirsiniz.

Çevir gel duası yapanlar der ki bu dua çok etkilidir. Onda çok sayıda hikmet vardır. Bırakmış, terk etmiş, korkmuş sevgiliyi sizlere amade eder. Sizler için dilini hoş eder. Sizlere gönlünü sonuna kadar açar. Size olan hürmetini artırır ve sevgisini çoğaltır.

Sizin sevginizin onun gönlünde taht kurmasına, sizin onun bu dünyadaki helali olabileceğinize inandırır. Bu dua sevgili kardeşlerim, hikmeti bol olan Allah’a yakarıştır. Ona yakarmak yola girmektir. Gideni geri kazanmaktır. Hikmette bir kapının sahibi olmaktır. Sakın ola ki sevgili kardeşlerim bu duayı yapmaktan çekinmeyin. Allah sizlere böyle buyurur.

Çevir Gel Duası Yaptım Sevgilim/Eşim Geri Gelmedi

Evet kardeşlerim, konumuzun en önemli kısmına geldik. Bilirsiniz dualar tesiri son derece lezzetli olan ilim sofralarıdır. İlim sofrasına oturmak bile, açlığınızı indirir. Sizi doyurur. Bazen hikmetten kapıların sizlere açılmasını nasip eder.

Çevir gel duası yaptığını söyleyerek eş ve sevgililerinin geri gelmediğini dile gelen kardeşlerime buradan anlatmak istediklerim var. Değer verdiğim kardeşlerim, her şey nasıl ki nizam ve düzene tabiyse, dua da mutlak surette öyle yapılmalıdır. Evet alimler bizlere istediğimiz zaman dua edebileceğimizi söylerler.

Lakin, hikmetlerinin bir olmayacağını da belirtirler. Çünkü orada sizler Allah’la muhatap oluyorsunuz. Onu saygı duymanız gerekecektir. Kurallarına uymalı, hocalardan bu konuda yardım istemelisiniz. Hocamız, çevir gel duası manasını bilen ve yapabilen birisidir. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ