7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir?

  • Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir?

Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir?

Cinlerden ve büyülerden korunma vefkleri nelerdir soruları cin ve büyü uygulamalarının artması ile birlikte çok fazla sorulmaktadır. İnsanlar üzerlerindeki kötü ve olumsuz ruh halinin ortadan kalkması için medyum hocalara başvurmaktadır. Bu başvurularının sonucunda da bazı durumlarda cin musallat olması ya da büyü varlığı tespit edilmektedir. Fakat bu durumun nasıl ortadan kaldırılması gerektiğini bilmemektedirler. Medyum hocalar bu aşamada devreye girmekte ve bu tarz sorunlara çözüm bulmaktadır.

Özellikle cinlerin musallat olması ile birlikte insanlar üzerinde bazı durumlarda olumsuz enerjiler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de bunlardan korunmak ve bir daha musallat olmalarını engellemek için bir takım işlemler yapılmaktadır. Bazı durumlarda ise, bu olumsuz enerjilerden kurtulmak için vefkler yapılmaktadır. Vefkler hem büyülerden hem de cinlerden korunmak için yapıldığı gibi çok daha farklı yapım amaçları da bulunmaktadır. Vefk yapımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında vefkin ilim bilen kişiler tarafından yapılması gerektiğidir. Vefk yapımı ilme dayanan bir uygulamadır.

Vefk Nedir?

Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir?

Cinlerden ve Büyülerden Korunma Vefkleri Nelerdir?

Vefk nedir ne için yapılır sorusu da sıkça karşımıza çıkan sorular arasında yer almaktadır. Cinlerden ve büyülerden korunma vefkleri nelerdir konusundan önce vefkler ne işe yarar konusunun anlaşılmasında fayda vardır. vefkler genel olarak bir amaç için yapılan ve bir kâğıt üzerine sayı ve Arapça harflerin yazılması ile oluşturulan ritüellerdendir. Fakat burada bilinmesi gereken vefk hazırlarken belli tılsım ve dualardan yararlanılmaktadır. Burada ilim de işin içine girmektedir. Bu nedenle de bu konuda bilgisi olan kişiler tarafından vefk uygulaması yapılmalıdır. Vefklerin büyülerden ve cinlerden koruma durumları olduğu gibi bazen de büyü yapımlarında kullanılarak büyünün etkisinin artışını sağlamaktadır.

Vefk yapımı esnasında birçok şekil, harf ve sayılar kullanılmaktadır. İlk bakışta bir haritayı andırmaktadır. Vefk yapımında sizlerden alınacak olan bilgilerin doğru ve net bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Uygulamada en çok kullanılan yıldız, rakam, daire ve tılsımlı sözlerin Arapça halleri dikkat çekmektedir. Aynı zamanda tılsımlı sözlerin dışında dualar da vefk üzerinde kullanılmaktadır. Vefk yazımı sağlandıktan sonra katlanarak muhafaza edilmelidir.

Doğru Vefk Katlama Şekli

Cinlerden ve büyülerden korunma vefkleri nelerdir nasıl muhafaza edilir soruları da bu tanımlardan sonra anlam ifade etmektedir. Vefk yapımında kullanılan sembol ve rakamlar sayesinde istenilen sonuç elde edilmektedir. Fakat birçok kişi vefk yapımından sonra nasıl muhafaza edileceği konusunda sorunlar yaşamaktadırlar. Dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de katlama şekli olmaktadır. Vefkin yazılmasından sonra eğer üzerlik olarak kullanılacaksa bu konuda dikkatli olunmalıdır. Özellikle zarar görmeyecek şekilde bir katlama yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Vefk Katlamada Dikkat Edilecekler

Birçok şekilde yapılan ve katlanan vefk çeşitlerinin olduğu da bilinmektedir. Fakat biçim verilmeden katlanan vefklerin olduğu da görülmektedir. Vefklerin muska şeklinde katlanması çok daha ergonomik olmasını sağlayacaktır. Vefkler havas ilmi ile yapılmaktadır. Bu nedenle içinde bulundurduğu yazılar neticesinde iyi bir muhafaza gerektirmektedir. Özenli bir şekilde katlanmalıdır. Vefk katlamada dikkat edilecek olanlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikle vefk yazım kurallarına ve ilmine uygun olarak yazılmalıdır. Yazıldıktan hemen sonra ise ortadan ikiye katlanabilir. Katlanabildiği kadar katlanarak bir poşet ile koruma yapılabilir.
  • Bir başka katlama şekli ise köşe noktalardan birleştirilerek üçgen haline getirilmelidir. Çok küçük ve katlamam yapılması mümkün olmayan hale gelene kadar aynı katlama şekline devam edilmelidir.
  • Kare şeklinde de vefklerin hazırlandığı bilinmektedir. En küçük kare olacak şekilde katlanarak korunması sağlanabilmektedir.

Yukarıda sayıldığı üzere çeşitli şekillerde katlanması sağlanacaktır. Özenli ve düzgün bir şekilde muhafazası sağlanmalıdır. Havas ilminin uygulanması ile yapılan vefkler manevi ilgi gösterilmesi gereken uygulamalardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ