7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Define Yeri Bulan Hoca

  • Define Yeri Bulan Hoca için yorumlar kapalı
Define Yeri Bulan Hoca

Definecilik, tarihi kökenleri çok eski dönemlerinde dayanana, esasında tam meslek olmayan bir arayış biçimidir. Define aramak sanıldığı gibi kolay olmayan, tam tersine çok zor olan bir arama biçimidir. Define yeri bulan hoca arıyorum diyenlerin mutlaka bilmesi gereken hususlar bulunuyor.

Define Yeri Bulan Hocalar?

Değerli kardeşlerim, bundan birkaç yüzyıl önce definecilik çok önemli bir yere sahipti. Öyle ki define çok eski tarihlere ait defineler bulan kişilere, krallar, padişahlar ve hükümdarlar ilgi duyardı. Çünkü orada bulunan esasında tarihe ışık tutan, değeri olan objeler idi.

Günümüzde define arama işlemleri daha farklıdır. Çünkü artık ülkenin her karış toprağı devletin denetimi altındadır. Arma çalışması yapmak, devlet kontrolünde olmadığı sürece yasaktır. Define yeri bulan hocalar kimler diye soran kişiler bu detayın mutlaka farkında olmalıdırlar. 

Define Bulan Medyum Kimdir?

Sevgili kardeşlerim, eski tarihlerde definecilikle uğraşanların ilk uğradıkları yer, medyumların yanıydı. Bundan gerçekten anlayan hocalar, define yerini yaptıkları çalışmalar sonucunda bulabiliyorlardır. Günümüzde define bulan medyum kavramı biraz değişti. Çünkü insanlar daha çok hırsla yaptıkları bu işlemlerde hiç kimseyi tanımaz duruma gelmişlerdir. Bu yüzden, define arayan kişilerin, bu konuyla ilgili olan medyumu bulmaları çok zordur. 

Define Yeri Bulanlar Kimdir?

Sevgili kardeşlerim, definecilik işleri haddinden daha fazla uğraş gerektiren, önemli bir meseledir. Define işleriyle uğraşmış iseniz, muhtemelen ortak çıkılan maceraların son kısmının hazinle bittiğini görebilirsiniz. Kardeşlerim, insanoğlu aç gözlü bir varlıktır. Hele imanı yoksa, çok daha fazla aç gözlü hale gelir. Define ve benzeri tarihi eserlerle karşılaştığı zaman gözleri fal taşı gibi açılır.

Paylaşmaya asla yanaşmaz. Tüm bulunanların kendisine ait olmasını ister. Bu yüzden hazin sonla bitmesi olasıdır. Define yeri bulanlar kimler sorusuna medyum hocalar cevabını verebiliriz. Ama bilinmeli ki define yeri bulmak, buna kalkışmak uğraştırıcıdır. Her medyum buna yanaşmayacaktır.

Defineler Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Eski dönemde define arayanların bildiği ama şimdiki insanların pek ilgilenmedikleri çok husus vardır. Her define korumalıdır kardeşlerim. Onları koruyanlar, cin tarikatlarıdır. Define bulmaya çıkan insanların son kısımda hezimet yaşamalarının nedeni budur. 

– Definelerin tamamı, cin tarikatları tarafından korunur. Onların izni olmadıkça yaklaşmanız, ona ulaşmanız mümkün değildir. Ulaşmayı başarsanız bile, musallat durumuyla karşılaşırsınız. İzin aldıktan sonra bulduğunuz definenin 3’te 1’ini gömü yerinde bırakmalısınız.

– Define arama işlemlerine, kendi başınıza karar veremezsiniz. Defineci olmak istiyorsanız, gerekli tüm izinleri almış olmanız gerekir. Devlet kontrolünde olmadan define aramak yasaktır.

Medyumlar Nasıl Define Bulurlar?

Değerli kardeşlerim, yaygın ve yanlış bilinen bir inanç vardır. Bu inanç eski dönemlerde de mevcut olduğundan, günümüze kadar gelmiştir. İnsanlar, define bulan medyumların, kendiliğinden bunu başardığını sanırlardı. Hayır, kardeşlerim. Define bulmak için medyum hocalar, çeşitli çalışmalar yaparlar. Bu çalışmaların çok uzun olduğunu, sonuçlarının hocanın bilgisine bağlı olduğunu bilmekte fayda var. 

Define Bulan Hoca Arıyorum?

Değerli kardeşlerim, define bulan hoca arıyorum diyorsanız, öncelikle devletten tüm izinlerinizi almanız gerekir. Arama izniniz varsa, işte o zaman define arayan hocalara başvurabilirsiniz.

Çünkü bunun dışında medyumların yasak olan işte size yardım etmesi mümkün olmayacaktır. Define bulabilen medyumlar buna dikkat ederler. İzninizi aldıktan sonra medyum arayışına girebilirsiniz. Medyum Seyfullah hocayla konuyu daha detaylı konuşabilir, derdinizi kendisine istediğiniz zaman anlatabilirsiniz.

Define bulma işlemleri gerçekten zordur kardeşlerim. Tek başınıza çıkmanız güç olduğu gibi başkalarıyla çıkmanız, nefsani duyguların tehlikelerini doğuracaktır. Define arama niyetiniz varsa ve kararsız kalmışsanız, medyum Seyfullah hocayla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ