7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Eşler Arasında Soğukluk İçin Okunacak Etkili Dualar

  • Eşler Arasında Soğukluk İçin Okunacak Etkili Dualar için yorumlar kapalı
Eşler Arasında Soğukluk İçin Okunacak Etkili Dualar

Eşler arasında soğukluk için okunacak etkili dualar, Evli çiftler hane içerisinde zaman zaman sorunlar yaşamakta ve araları açılmaktadır. Sorunların halledilememesi gibi bir durumda, iş boşanmaya kadar gidebilmektedir. Boşanmaya kadar giden aile sorunlarının önüne geçmek için dua etmek, çoğu zaman yeterli olmaktadır. Çiftler birbirlerine karşı hoşgörülü olmalı ve herkesin bir kusuru olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. 

Eşler Arasında Soğukluk İçin Okunacak Dualar Nedir?

Bir ailenin mutlu ve huzurlu olabilmesi için öncelikle birbirlerine karşılıklı sevgi ve saygı duymaları gerekmektedir. Sabır ve incelik, hoşgörü evliliği kurtaran önemli detaylardır. Evde kavga olmaması için besmele çekildikten sonra barışma duası okunabilir. Barışma duası Kuran-ı Kerim’de geçmekte olup en az 7 kere okunması gerekmektedir.

Eşler Arasındaki Soğukluğun Geçmesi İçin Dua

Gerçek aşk duası, Eşi ile yaşadığı problemleri bir türlü çözemeyenler, gün içerisinde ”Ya Vedud ve Ya Kaviyy” isimlerini zikretmelidir. Aile içerisinde mutluluk ve huzurun egemen olması için Kuran-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i şerif okunduktan sonra dua etmek gerekmektedir. Ayetel Kursi’nin okunması, ev ahalisinin daha anlayışlı olmasını sağlayabilmektedir.

Eşler Arasında Muhabbeti Artıran Dua

Eşler arasındaki tartışmaların büyümesi ile birlikte evlilik bir çıkmaza girmektedir. Her evlilikte sorunlar yaşanabilmekte ve bu sorunların üstesinden konuşarak gelmek mümkün olmaktadır. Boşanmanın İslamiyet’te hoş karşılanmamasından dolayı insanlar dua ederek evliliklerinin üzerindeki kara bulutların geçmesini beklemektedir. Cuma gecesi yatsı namazından sonra bolca dua etmeli ve hane içerisinde muhabbetin artması istenmelidir.

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

İslam dininde evlilik çok önemsenen bir konudur. Müminlerin mutluluğu ve toplumun geleceği, sağlam temellere kurulmuş evliliklere bağlıdır. Eşler arasına zaman zaman soğukluk girmesi son derece normal bir durum olmasına karşın bir an önce sorunların çözülmesi gerekmektedir. Dua ederken adabına uygun davranmak ve edilen duaya inanmak önemlidir.

Eşler Arasında Soğukluk İçin Dua Ederken Nasıl Davranılmalıdır?

Eşler arasında soğukluk için edilen dua, Allah’ın en güzel isimlerinden olmakla birlikte Kuran-ı Kerim’de ayetlerde geçmektedir. Dua ederken abdestli olmak, daha faziletli olunmasını sağlamaktadır. Özel hayat ile ilgili her yerde konuşulmamalı ve eşler arasında yaşanan sıkıntılar, başka kişilerle paylaşılmamalıdır.

Dua okurken sabırlı davranılmalı ve acele edilmemelidir. Acele edilmesi, duanın kabul olmasına engel olabilmektedir. Duanın sözleri peş peşe en az 7 kere okunmalıdır. Dua ederken niyete odaklanmak gerekmekte ve mutlaka niyet edilmelidir. Sadece eşler arasında soğukluk için kadınlar dua etmemekte, çocuklar bile anne ile babasının arasının düzelmesi için dua okuyabilmektedir.

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua Ne Zaman Okunmalıdır?

Eşler arasında soğukluğu gideren duaların cuma gecesi okunması, daha münasip olmaktadır. Her ne kadar cuma gecesi okunması önerilse de kişi kendini ne zaman rahat hissederse o zaman okuyabilmektedir. Haftanın herhangi bir günü, herhangi bir saatte dua edilmesinde en ufak bir sakınca bulunmamaktadır.

Eşler Arasında Soğukluğu Bitirmeyi Sağlayan Dua

Birbirlerine sevgi ve hoşgörü beslemeleri gerekirken nefret ve kin besleyen eşlerin aralarının düzeltilmesi için dua edilmesi öngörülmektedir. Duaların okunması ile birlikte eşler birbirlerine sıkıca bağlanmakta ve soğukluk giderilmektedir. Duanın Allah katında kabul olması için uygun şartlarda yapmak gerekmektedir. Duanın yanı sıra eş ile küs kalınmamalı ve konuşulmaya çalışılmalıdır.

Bütün kalpleri elinde tutan Allah, çiftleri tekrar birbirine ısındırmakta ve aralarındaki bağı güçlendirmektedir. Eşlerin birbirleri ile huzurlu bir şekilde anlaşabilmeleri için birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmeyi öğrenmeleri gerekmektedir. Eşi ile problem yaşayan biri dua ettikten sonra eşine yakın durmaya çalışmalı ve eşiyle arasındaki problemleri aşmak için istekli olmalıdır. Dua ederek evliliği kurtarmak mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ