7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Gerçek Vefk Nasıl Yapılır?

  • Gerçek Vefk Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
Gerçek Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk, bir sorunun halledilmesi veya bir menfaatin elde edilmesi için hazırlanan tılsımlı ve tesirli duadır. Tevafuk kelimesinden gelen vefk, dinde en tesirli dua demektir. Tevafukun anlamı birbirine uygunluk ve daha önce ayarlanmış olma durumudur. Yaradılış itibarı ile meydana gelen olayların hiçbiri tesadüf olmayıp tevafuktur.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk, Arapça harflerin ebced karşılığı bir hesaplama sistemidir. İslam alimleri vefkle ilgili nasıl yapılıp tertip edildiği konusunda çalışmalar yapmıştır. Vefk tertibi hesap ilmine dayanmakta olup her harfe karşılık gelen bir rakam bulunmuştur. Eskiden manevi hastalıkları iyileştirmede vefkler yapılır ve vefk yapılan kişi bunu üzerinde taşırdı.

Bir esma veya ayeti kat sayısı ile yazarak hazırlanan vefk iyi niyetle yapılır. Adeta mıknatıs gibi işleyen vefkin eksik veya yanlış hazırlanması tesir etmemesi ile sonuçlanır. 

Vefk kuşluk vaktinde yapılmalı ve gül suyu, safran ve amber gibi bitkisel mürekkeple yazılmalıdır. Vefki hazırlayacak olan kişinin havas ilminde tecrübeli olması ve ebced hesabını iyi bilmesi gerekir. Arapçayı iyi bilmesi de bir başka özelliktir. Vefk yapan medyum veya hoca ilim ehli olmalı, vefk yaptıran kişi de Allah(CC)’ın isteği ile tesir edeceğine kalben inanmalıdır.

Gerçek Vefk Yapımı

Vefk yapımının birçok kaidesi vardır. Arapça harf ve rakamların kullanıldığı vefkte, Arap harflerinin Türkçe karşılığı ve bu harflerin ebced değerleri kullanılır. Hayırlı bir iş için yapıldığında fatiha, inşirah, kadir ve ihlas süreleri okunur. Vefk nedir sorusuna, tılsımlı kare olarak ta tanımlanan vefk büyüden farklıdır diyoruz. Büyü iyi veya kötü niyetle yapılırken, vefk sadece iyi niyetler için hazırlanır.

Vefk yaparken hazırlanan diktörgende kelimeye karşılık gelen rakamlar yer alır. Kelimeye göre dikdörtgen içinde yer alan sayıların sayısı değişir. Gerçek vefk dikdörtgeninde yukarıdan aşağı çizilen çizgilere dılı, karşılıklı köşeleri birleştiren çizgilere de kutur denilir. Vefkin doğru olup olmadığı genel sayı toplamının tıpkı bir sudoku gibi her yönden birbirine eşit olup olmadığının kontrolü ile ortaya çıkar. Hangi ayet veya esma kullanıldıysa onların sayı değerleri aynı alınmalıdır. 

Vefk yapan hoca vefk yapmaya başlamadan önce Allah rızası için iki rekat namaz kılar. Her vefkin toprak, ateş hava ve su unsuru vardır. Vefk hazırlama temeli toprak olup, hava, su ve ateş vefkleri de değişik şekillerde hazırlanır. İki rekat namaz kıldıktan sonra yemin duası hazırlanır, en az 3 esmaül hüsna seçilir, ne niyetle yapılıyorsa en az 7 en fazla 45 gün okunmaya devam edilir. 

Arap harflerine karşılık gelen sayıların kullanıldığı vefkte Elif 1, Lam 30 ve He harfi 5 ebced değerine sahiptir. Allah kelimesi Elif, Lam, Lam ve He harfleri kullanılarak yazılır. Bu durumda Allah kelimesinin ebced değeri 1+30+30+5=66’dır. 3’lü vefkte bu sayıdan 12 çıkarılır. 66-12=54 Sonra bu sayı 3’e bölünür. 54/3=18. 3’lü vefk dikdörtgeninde 3 kutu soldan sağa ve 3 kutu yukarıdan aşağı toplamda 9 kutu vardır. 3’lü vefkin ilk hanesine 18 yazılır ve birer arttırarak 9 kutu soldan sağa, yukarıdan aşağı ve çaprazda toplamı eşit olacak şekilde yerleştirilir. Gerçek vefkin birçok yapılış şekli olup 3’lü vefk bunlardan biridir. 4 unsurlu vefkte toprak, hava, ateş ve su unsuru bulunur.

Vefk İlmi

Vefklerin her birinin bir amacı vardır. Bol kazanç için yapılabildiği gibi, aşk ve bağlama için de yapılır. İnsan yaşamında uyum ve dengeyi sağlamaya yarayan bir mekanizma denilebilir. Koruma vefki, aşk vefki, şans vefki kısmet açma veya eşlerin arasını düzeltme vefki gibi birçok amaç için hazırlanan vefler vardır. Bireysel veya aile için yapılabilir.

Büyüden korunmak veya huzurlu bir aile için yapılan vefkler bunlara örnektir. İnsanların sorunlarına çözüm bulan bir çeşit muska olan vefk, muskalara göre çok daha tesirli ve sonuç odaklıdır. İyi hazırlanmış bir vefk en fazla 2 hafta gibi bir sürede etki etmeye başlar. Oysa muskada bu süre çok daha uzundur. Bu nedenle çoğu insan vefk yaptırmayı tercihe etmektedir. Vefk yaptıranlar sorunlarına daha kısa sürede çözüm bulur. 

Gerçek Vefk Yapan Hoca

Vefk yapımında en önemli şey vefk yapan medyum veya hocanın seçimidir. Günümüzde vefk yaptığını söyleyen birçok medyum ve hoca olduğunu görüyoruz. Fakat maalesef bunların birçoğu ticari amaçla medyum veya hocalık yapan kişiler olup insanları hayal kırıklığına uğratabiliyor. Vefk ilminde tecrübeli olanlarsa insanları sorunlarından kurtarıp mutlu olmalarına yardımcı oluyor. Arapçayı bilen, havas ilminde tecrübeli ve Kur’an ayetlerine yeterince hakim olan medyum ve hocaların yaptığı vefkler amacına ulaşıyor. 

Vefk çalışması için öncelikle beyaz bir kağıt kullanılıyor. Tütsüler yakılıp 2 rekat namaz kılınıyor. 3 İhlas 1 fatiha okunarak çalışmaya başlanıyor. Kişinin sıkıntısına göre hazırlanan vefk çalışması tamamlandığında Allah’a dua ediliyor. Dua okuma işlemi en az 7 gün sürüyor. 

Vefk Duası Nasıl Yapılır?

Vefk hazırlamak tecrübe ve emek isteyen bir iştir. Vefk hazırlamak için çok zaman harcanır. Vefk hazırlayan hoca vefki hazırlayacağı gün ve saati iyi seçmeli, bu tılsımı hazırlarken birçok detaya dikkat etmelidir. usulüne ve kaidelere uygun hazırlanan vefk dua ile tamamlanır. Vefk duası medyum hocalar tarafından belli zaman dilimlerinde ve belli sürelerde okunur. Duanın sürekli tekrar edilmesi vefkin tesir etmesi için önemlidir.

Vefk duası tecrübeli medyum veya hoca tarafından hazırlanır ve vefk yaptıracak kişiye verilir. Dua, belirtilen süre ve sayıca dikkatli bir şekilde okunmalı, vefkin tesir etmesi için Allah’a dua edilmelidir. Burada medyum veya hocalar sorunun halledilmesi için yol göstericidir. Çalışmanın faydalı olması Allah’ın izni ile gerçekleşir. Vefk için bir şifa arama yöntemi de denilebilir. Bu yönü ile İslam alimlerinden onay aldığını söyleyebiliriz. Vefk çalışması tamamlandığında sabırlı olmak ve vefkin tesir edeceğine dair niyeti bozmamak önemlidir.

Vefk Nasıl Taşınır?

Vefki üzerinde taşıyacak olan kişi ilk kez vefki üzerine alırken abdest almalıdır. 3 İhlas 1 Fatiha okuyarak Peygamber efendimize salavat getirmeli ve kalbini asla bozmamalıdır. Bu şekilde vefkin taşınması dua kabulünde başarı sağlamaktadır. Beden pis iken vefk takmamak, temizlendikten sonra takmak gerekir. usulüne ve kaidelerine uygun bir şekilde hazırlanan vefk tesir eder ve istenen emel gerçekleşir. Vefkin tesir edeceğinden şüphe duymak vefkin etki etme süresini olumsuz etkileyecektir.

Vefk Kaç Günde Etki Etmeye Başlar?

Başarılı bir vefk çalışması ortalama 7 gün içinde tesir etmeye başlar. Bu süre kısalıp uzayabilir. Vefk işleminin tamamlanmasında doğru bilgi vermek önemlidir. Çalışma bittikten sonra hazırlanan duanın düzenli olarak okunması gerekir. Vefk yaptıranlar vefkten büyük fayda sağlıyor. Şans, başarı, kariyer, aşk ve para için vefk yaptıranlar diğer insanlara göre en az 10 kat daha şanslı duruma geliyor.

Günümüzde inanılmaz derecede başarılı olup zirveye tırmanan birçok kişinin vefk sahibi olduğu biliniyor. Mutluluğu yakalamak, sağlıklı olmak, hayal ettiği hayatı yaşamak ve sıkıntılarından kurtulmak için vefk yaptıranların sayısı giderek artıyor. Tehlikelere karşı adeta bir koruma zırhı vazifesi gören vefkler, ihtiyaca göre birçok amaca hizmet ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ