7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Hayatınızdaki Mucizeler İçin Dualar

  • Hayatınızdaki Mucizeler İçin Dualar için yorumlar kapalı
Hayatınızdaki Mucizeler İçin Dualar

Hayatınızdaki mucizeler için dualar neler diye sıklıkla araştırıyor olabilirsiniz. İstediklerimiz ya da olmasını istediklerimiz hayatımızı şekillendirmektedir. Kendi elimizden geldiğince eksiklerimizi tamamlamaya çalışırız. Her istediğimiz insan gücü ile gerçek olmayabilir. Bu durumda Allah’a sığınmak gerekmektedir. Dua ile mucize gerçekleştirmek mümkündür.

Dua ederken inanmak, güvenmek gerekmektedir. Ne kadar içten yapılır ise o kadar çabuk gerçekleşir. Sessiz bir ortamda, kimse yokken daha içten dua edebilirsiniz. Ayrıca yapılan her duanın bir zamanı da olmaktadır. Bazı dualar gece yarısı yapılırken bazıları ise sabah namazından sonra yapılabilir. Hayatınızdaki mucizeler için dualar pek çok durumda yapılabilir.

Peki mucizeler gerçek olabilir mi? Hangi dualar ile bu mümkün olmaktadır? Dualar ile nasıl bir uygulama yapılmaktadır? Tüm bu soruların cevabını aşağıda yer alan yazımızda okuyabilirsiniz. En etkili duaları öğrenebilir, bir mucize olsa da gerçekleşse dediğiniz yerlerde okuyabilirsiniz.

İmkansızın Gerçekleşmesi İçin Dua

Çok yorulduğumuz, her şeyin yolunda gitmediğini düşündümüz, bu asla gerçek olmaz dediğimiz zamanlar olmaktadır. Hayatta asla olmayacak bir şey yoktur. Mutlaka bir yolu vardır. Elimizden gelmez dediğimiz durumlar için Allah’a sığınmak en doğru davranış olacaktır.

Bu imkansız denilen durumların olabilir hale gelmesi için bazı dualar yapılmaktadır. Bunlar ile zoru başarabilir, işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Bunları okurken abdestli olmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca huşu içinde ses seda olmayan bir ortam tercih etmelisiniz. Yaptığınız duayı gönülden geçirerek, içten bir şekilde yapmalısınız.

Mucize İçin En Etkili Dua

Mutluluk ve huzur arıyorsanız bu imkansız olmamaktadır. Hayatınızdaki mucizeler için dualar sizi her koşulda kurtaracaktır. İşsizseniz ve iş bulamıyorsanız, evlenmek istiyorsanız ve kısmetinizi bulamıyorsanız, evliyseniz ve mutlu değilseniz bu dua size yol gösterecektir. Size yeni kapılar açacaktır.

Bu duayı okumadan önce abdest almalısınız. Abdestli okumak abdestsiz okumaktan daha etkili olacaktır. Sessiz ve kimsenin olmadığı bir oda tercih edebilirsiniz. Yönünüzü kıbleye dönerek dizlerinizin üzerine oturmalısınız. Avucunuzu semaya açarak aşağıdaki duaları okumalısınız.

Dua ederken içten ve samimi duygular ile yapmak her zaman daha etkili olmaktadır. Pek çok sıkıntınız için okuyabilirsiniz. Hayatınızın bir mucizeye ihtiyacı olduğunu düşüyorsanız, yoluna girmesi gereken işler var ise bu dua size göre olacaktır. Mucizevi dualar aşağıdaki gibi olmaktadır:

“Allahümme innî eûzübike minazâbilkabri ve minazâbinnâr ve minfitnetil mahyâ velmemâti ve minfitnetil Mesîhiddeccâl.”

“Allahümme innî eselüke fiilel hayrât ve terkelmünkerât vehubbelmesâkin ve izâeredte fitneten fîkavmî feteveffenî gayremeftûn.”

Hayatınızdaki Mucizeler İçin Dualar

Mucize İçin Esmalar

Mucizeyi bizlere verecek olan yaratıcımız Allah’tır. Onun 99 ismi vardır. Bu isimlere Esma-ül Hüsna denilmektedir. Her birinin ayrı ayrı anlamları ve zikredildiğinde ayrı ayrı faydaları bulunmaktadır. Hayatımızdaki mucizeler için dualar arasında bu Esmalardan 7 tanesi de mevcut olmaktadır.

Bu yedi Esmayı okumadan önce abdest almalı ve dört rekat şükür namazı kılmalısınız. Daha sonra dizüstünde oturarak aşağıdaki yedi Esmayı toplam 21 defa okumalısınız.

Birincisi El Melik olmaktadır. Anlam olarak bütün her şeyin sahibi anlamındadır. İkincisi olan ise El Vehhap’tır. Anlamı ise dünyadaki tüm nimetleri kullarına bağışlayan anlamında, cömert manasında olmaktadır.

Üçüncüsü ise El Basit olmaktadır. Bunun anlamı da her şeyi kulları için kolaylaştıran, zorluklardan kurtaran anlamındadır. Dördüncü ise El Azim olacaktır. Bu esma Allah’ın büyüklüğünü söylemektedir. Beşinci esma ise El Batın’dır. Saklı olanı bilen anlamına gelmektedir. Altıncı ise El Nafi olmaktadır. Yararlı şeyleri yaratan anlamına gelir. Sonuncusu ise El Mucip’tir. Anlamı ise dilekleri kabul eden anlamına gelir. Okuma bittikten sonra niyet etmek gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ