7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İnsanlar Neden Büyü Yaptırır?

 • İnsanlar Neden Büyü Yaptırır? için yorumlar kapalı
İnsanlar Neden Büyü Yaptırır?

İnsanlar neden büyü yaptırır, sorusu sıkça sorulmaktadır. Bunun çeşitli nedenleri vardır. İnsanlar olumlu veya olumsuz istek ve arzularını gerçekleştirmek için büyü yaparlar veya yaptırırlar.

Olumlu Büyünün Nedenleri

İnsanlar neden büyü yaptırır, büyü yaptırmanın olumlu ve olumsuz nedenleri vardır. Toplumuzda çoğunlukla olumlu ve iyi niyetlere vesile olan büyü yaptırılmaktadır. İşte büyünün olumlu nedenlerinden bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Hastalıklardan Korunmak ve Kurtulmak için

Bazı hastalıklara tıp çare bulamamaktadır. Toplumsal hastalıklardan korunmak veya hasta olduktan sonra olumsuz sonuçtan kurtulmak için yaptırılır. Tedavisi mümkün olmayan hastalıklar için büyü yöntemine başvurulduğu görülür. İnsanlar neden büyü yaptırır, hastalıktan kurtulmak, sağlığa kavuşmak en büyük nedenlerden biridir.

 • Karı Kocanın arasını düzeltmek için

Karı kocanın arası sebepsiz yere bozulur. Ortada hiçbir neden yokken soğukluk oluşmaya başlar. Yan yana iken bile çok uzaktaymış hissine kapılır. Bu tip durumlarda karı kocanın arasını düzeltmek için büyüsel yöntemlere başvurulur.

 • Kısırlığı gidermek için

Uzun yıllar boyunca evli kalmalarına rağmen çocuğu olmayan çiftler kısırlığı önlemek için bazı yöntemlere başvurur. Tıbbi tedaviler alınmış ve tüp bebek tedavileri başarısız olunduktan sonra bu yönteme başvurulur.

 • Düşük yapmayı önlemek için

Psikolojik ve biyolojik nedenlerden ötürü düşükler ortaya çıkabilir. Düşüğü önlemek sağlıklı doğum yapabilmek amacıyla çeşitli büyüsel yöntemlere başvurulur.

 • Doğumu kolay hale getirmek için

Belli bir yaşın üzerindeki kadınlarda doğum riskli olabilmektedir. Doktorun riskli doğum olarak nitelendirdiği taktirde doğumu daha kolaylaştırmak ve sağlıklı doğum yapabilmek için çeşitli büyüsel yöntemlere başvurulur.

 • Konuşamayan Çocuğun dilini açmak için

Belli bir yaşa gelen fakat henüz konuşamayan bir çocuğun konuşmasını sağlamak dilini açmak amacıyla çeşitli büyüsel işlemler yapılır.

 • Yürümesi geciken çocuğun yürümesi için

Bazen çocukların büyümesi Gecikir. Yürümesi Geciken çocuklarda yürümeyi kolaylaştırmak için çeşitli büyüsel uygulamalar yapılır.

 • Kurşundan korunmak için

Genellikle Askere giden evlatlarını korumak isteyen anneler tarafından yaptırılır. Tedbirlerle kurşunun tesir etmemesi için çeşitli büyüsel uygulamalar yaptırılır. Neden büyü yaparlar, çünkü kişilerdeki davranış değişikliği veya belli birtakım olayların gidişatını istediği gibi değiştirmek amacıyla yaparlar.

 • İnsanların sevgisini kazanmak için

İnsanların sevgisini kazanmak için ve toplumsal saygını arttırmak için büyü yaptırmak başvurulan bir yöntemdir.

 1. Kısmet açmak için

Bazen kişinin kendisinden bile kaynaklanmayan sebeplerden çevresel faktörlerden dolayı kişinin kısmeti kapalı olabilir. Evlilik niyetiyle bir kişi ile görüşen biri ikinci buluşmaya hiçbir zaman çıkma fırsatı bulamaz. Böyle durumlarda kısmet açmak için yapılır.

İnsanlar Neden Büyü Yaptırır

Olumsuz Büyünün Nedenleri

İnsanlar neden büyü yaptırır, elbette güzel sonuçlar almak hedeflenmektedir. Bazen olumsuz sonuçlar doğuran büyü çeşitleri de vardır. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Karı kocanın arasını bozmak için
 2. Güveyi bağlamak için
 3. Kişilerin arasını açmak için

Büyü Yaptırmanın Diğer Nedenleri

İnsanlar neden büyü yaptırır, bir nedeni de kaçırılan veya kayıp kişilerin yerini öğrenmek için büyü yaptırırlar. Bunun dışında bir sınavda başarılı olmak için veya iş görüşmesi, mülakatta başarı elde etmek için büyüsel yöntemlere başvurulur. Uzun süredir işsiz olan bir kimsenin iş bulabilmesi için veya ekonomik sıkıntıdan kurtulmak için de büyü yaptırılır.

Kim neden büyü yapar, gelin, kayınvalide, damat tarafı, anneler, kızları, oğulları vs. Gibi pek çok kişi ailevi nedenlerle, iş bulamayanlar yüksek maaşlı iş için, bekarlar evlenebilmek için, çocuğu olmayanlar çocuk sahibi olabilmek için büyü yapar. İnsanlar neden büyü yaptırır, sıcak ve soğuk büyü, ak ve kara, olumlu ve olumsuz büyüler vardır. Bütün bu büyülerin yapılması için medyumlardan yardım alabilir onlarla görüşebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ