7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir?

  • Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir? için yorumlar kapalı
Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir?

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir?

Kaybolan eşyayı bulma duası nedir? Sizin için önemli olan bir eşyanız mı kayboldu? Arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz. Aklınızda birçok sorular da olmalı. Nerede unuttum? En son ne zaman kullanmıştım? Yoksa çalındı mı? gibi sorular içindeyseniz kaybolan eşyayı bulma duası okuyarak onu bulma ihtimaliniz söz konusudur. Kayıp eşyalar için hiç dua olur mu? Diye düşünenler de olabilir. Kaybettiğiniz eşyalar için hatta izini kaybettiğiniz kişiler için bile dualar bulunmaktadır. Onları okuyarak yardımı Allah’tan isteyebilirsiniz.

Edilen her duada yardım sadece Allah’tan dilendiği için kaybolan eşyalarımızı bulmak için de Allah’tan yardım dilememiz gerekecektir. Bazı eşyalar sizler için maddi değerinden fazla manevi değeri olabilir. Baba yadigarı bir saat ya da anneanneden kalma bir kolye sizler için oldukça önemlidir. Onları çıkarıp bir yerde unuttuğunuzu var sayarsak, her yeri arayıp da bulamadığınızı düşünürsek kaybolan eşyayı bulma duası ile inşallah onu bulan kişinin size ulaştırmasını sağlamak için dua etmiş olacaksınız. Dua ettiniz diye muhakkak ki kayıp eşyamızı bulacağız anlamını taşımamak gerekir. Bulunması için dua edeceğiz ve Allah’tan yardım dileyeceğiz.

Kaybolan Eşyayı Bulma Duasını Kimler Okumalıdır?

Kaybolan eşyayı bulma duası nedir? Kaybettiğiniz eşyalarınızın maddi değeri olsun ya da olmasın onları bulamayınca çok üzülürsünüz. Bazılarının maddi değeri yüksekse çalınma ihtimalinin olduğunu da düşünürsünüz. Altın ya da gümüş takılar, kıymetli mücevherler, pahalı kıyafetler bir yerde unutulduğunda onu bulan ya çalan kişinin geri vermeyeceğini düşünmeniz canınızı sıkar. Bu düşüncenizde haklısınız. Çünkü insanların değerli bir eşya bulduklarında onu sahibine ulaştırmak için çaba göstermeleri tamamen onların vicdanı ile alakalıdır.

Bazı kişiler onun haram olduğunu düşünerek, değerli eşyasını kaybeden kişinin ne kadar üzüldüğünü fark eder ve ona ulaştırmak ister. Eğer sahibini bulamazsa da onu ya öksüz yetim birine verir ya da satarak parasını hayır işinde kullanır. Bu yapılanlar Allah korkusunu içinde taşıyan kişiler için geçerlidir. Haramı umursamayanlar da gayet rahat bir şekilde buldukları eşyayı kendileri kullanırlar. Kaybolan eşyayı bulma duasını kimler okumalı?

  • Parasını, cüzdanını kaybedenler
  • Maddi değeri yüksek kullanım eşyalarını kaybedenler
  • Manevi değeri yüksek eşyalarını kaybedenler
  • Yakın çevresinden birinin izini kaybedenler de okuyabilir.

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Hangisidir?

Kaybolan eşyayı bulma duası nedir? Hangi duayı okumalıyım diye merak edenler için sizlere bazı dualar sunacağız. Bunları kendini okuyabileceğiniz gibi ilim irfan sahibi olan hocalara da okutmanız mümkündür.

“Ya cami’annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi’ad icma beyni ve beyne” Bu duayı her gün okumanızı tavsiye ederiz. Kayıp olan eşya bulunana kadar okunması makbuldür. Ayrıca kılacağınız 2 rekat namazdan sonra okumanız da hoş olacaktır. Ayrıca “Ellezine kale lehümün nasü innen nase kad cemeu leküm fahşevhüm fe zadehüm imana ve kalu hasbünellahü ve ni’mel vekil” Kaybolan eşyası olan kişiler bu duayı 7 defa okumalı ardından, 450 defa “Hasbünellahü ve ni’mel vekil” zikretmelidir. Kaybettiğiniz eşyanın ismini duanın sonunda söyleyiniz.

Kayıp Bulmak İçin Okunan Dua Hangisidir?

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir?

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası Nedir?

Hz. Abdullah bir eşyasını kaybeden kişinin şu duayı okuması gerektiğini söylemektedir:

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Anlamı: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

Yukarıda bulunan duaları inanarak okumak oldukça önemlidir. Bazen o kadar aramanıza rağmen bulamadığınız eşyanızı kaybolan eşyayı bulma duası ile anında bulabilirsiniz. Hatta çalındığını düşündüğünüz eşyalar bile dualarla bulunmaktadır. Sonuçlarını gördüğünüz de siz bile şaşıracaksınız. Ayrıca Duha suresi ve Ayet-el Kursi okumanız da kayıp eşyaların bulunmasında faydalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ