7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Kocayı Eve Bağlayan Dualar

  • Kocayı Eve Bağlayan Dualar için yorumlar kapalı
Kocayı Eve Bağlayan Dualar

Kocayı eve bağlamak için yapılacak olan dualar nelerdir? Kocayı duayla eve bağlamak mümkün müdür? Sadece dua okunarak, koca eve bağlanabilir mi? Daha fazla detayı bu yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Kocayı Eve Bağlama Duaları Nedir?

Değerli kardeşlerim, kadınlarımızın en çok yaşadıkları sorunlardan birisi, ne yazık ki kocalarıyla olan problemlerdir. Evlilik hayatını tam olarak benimsememek, yoğun geçim derdi, diğer ilgi alanları kocanın evden soğumasına neden olur. Öyle ki ülkemizde kahvelere, oyun salonlarına baktığınız zaman, durumun ne kadar vahim olduğunu görebilirsiniz. Elbette evinde karısıyla, çocuklarıyla vakit geçiren bilinçli erkekleri bu tablonun dışında tutuyorum, ancak ülkemizin gerçeklerini göz ardı etmemek gerekir.

Değerli kardeşlerim, yaşadığınız sorunların sadece size özel olmadığını bilmenizi isterim. Türkiye’de kadınların büyük bir çoğunluğu bu dertlerden şifa kapıyor. Özellikle eve geç gelmeler, başka kadınlarla takılmalar, arkadaşlarla bitmeyen oyun keyfi durumu bize özetliyor. Toplumumuzda kadının görevi evde beklemek olarak anlaşıldığından, sorunlar bitmek bilmiyor. Ey değerli kadın kardeşlerim, bu sizin kaderiniz olamaz. Yuvanızın elinizden kaymasına, asla izin vermeyin. Hayat akıp gitse de siz sakın ola ki bu duruma müsaade etmeyin. Kocayı eve bağlayan dua ile bunu yapmanız mümkün. Peki ama nasıl?

Kocayı Duayla Eve Nasıl Bağlayabilirim?

Değerli kardeşlerim, dua Allah’tan dilemek, istemektir. Beşeri gücümüzün yetmediği konularda yalvarıştır. Bizler onun kulları olduğumuz için ondan istemekle mükellefiz. Kendisi, bizlere benden isteyin demiyor mu? Değerli kardeşlerim, bizler, sizler acizler ordusuyuz. Duayla Allah’tan istemek durumundayız. Ancak biliniz ki kardeşlerim, yanlış yapılan dualar eski atalarımızdan beri dillere destandır. Bazı kardeşlerimiz yanlış dualar ederek, bir şeylerin olmasını bekliyor. Düşünün ki kardeşlerim, evrende ve dünyada her şey kurala göre şekillenmiş, dizayn edilmiş. Dua, kuralsız olur mu? 

Elbette safi duygularla Allah’tan istediğiniz her yerde isteyebilir, dua edebilirsiniz. Yalnız etkili duaların, kurallarla yapıldığını unutmamalısınız. Kocayı bağlamak için yapılan dualar da bunlardandır. Kardeşlerim, birçok hoca kocayı bağlayabilmek için Allah’ın Ya Vedud, isminin zikredilmesi gerektiğini söyler. Allah’ın tüm isimlerini zikredebilirsiniz. Ancak bu isimleri okurken abdestli olmaya dikkat edin. Bunları kesinlikle içten okuyun. Anlamları öğrenerek okuyun. Ben öğrenemem çok zordur derseniz, ne yazık ki dün ve bugün olduğu gibi yarın da kaybeden sizler olursunuz. Unutmayın, Allah bilenle bilmeyeni bir tutmayacaktır.

Kocayı Eve Bağlama Duası Etkili Midir?

Değerli kadın kardeşlerim, insanoğlu yaratıldığı günden bu yana dualarla yeşermiş ve bugünlere gelmiştir. Kim ki maneviyatı reddederse, onun gözlerinin perdelerle kaplı olduğunu söyleyebiliriz. Maneviyatın içerisinde en değerli yapı taşı olan dualar da elbette bizlere verilen nimetlerdir. Allah istediği duayı kabul eder, istediğini etmez. Ancak bizler nasıl ki dua etmeden, abdest alınmasını doğru buluyorsak ve yine dua etmeden anlamları öğrenmemiz gerektiğini biliyorsak, kuralları yerine getirmeliyiz. Nedir bu kurallar diye düşünebilirsiniz. Kardeşlerim, duada eskiden beri mendil kullanılır. Ayrıca bazı dualar yiyeceklerin üzerine okunabilir.

Bunun için önemli bir medyum hocanın yanına gitmenizi tavsiye ederim. Değerli kardeşlerim, dua için illa medyuma gitmeniz gerekiyor demiyorum ama dua için gerekli malzemeler nelerdir, hangi dua kocayı eve getirir sorularının cevabı medyum hocada gizlidir. Bizim hocamız, bu anlamda sizlere en iyi şekilde yardım edebilecek kapasitededir. Sizde kendisiyle görüşme imkanına erişebilirseniz, mutlaka bu dualardan gerekli olanları isteyiniz.

Kocayı Eve Bağlamak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Kardeşlerim, dualar insan için vardır. İnsan aciz olduğu için duaya muhtaçtır. Ancak bu değildir ki oturduğumuz yerden dua okumalı, her şeyi Allah’ın önümüze koymasını beklemeliyiz. Allah böyle insanların dualarını kabul etmeyeceğini defalarca belirtmiştir. Allah, bu durumlarda sadece çaresiz olan kişilerin duasını kabul eder. Bunun dışında kendiniz de emek vermeli, kafa yormalısınız. Allah, akıl etmez misiniz, der. Peki bunu niçin der? Kafanızı yorun kardeşlerim. Kafanızı yatağınızın altına sokarak edeceğiniz duayla, ağlayarak yapacağınız, anlamını bilerek edeceğiniz yalvarışın yeri çok farklı olur.

Değerli kardeşlerim, etkili dua denildiğinde her zaman akla Allah’ın isimleri gelir. Bunları her zaman istediğiniz şekilde, abdest aldıktan sonra zikir edebilir, ‘Allah’ım kocamı bana döndür, onun gözünde değerli olmamı nasip eyle’ şeklinde duanızı tamamlayabilirsiniz. Bunun haricinde şu duayı dilinizden düşürmeyin. ‘Ey güzel Allah’ım. Senden geldik ve yine sana döneceğiz. Senin yarattıklarından olan kocamın gözünde beni iyi yerlere nakil et. Bende senin yarattığınım Allah’ım. Beni çaresiz bırakma, beni evimin hatırına (varsa çocukların hatırına) kocamın kalbinde hoş et. Senden geldik ve sana döneceğiz.’ Bu duayla birlikte takdiri ilahinin isimlerini de zikredebilirsiniz.

Kardeşlerim, az önce belirttiğimiz sadece dua ederek, değil evi kocanıza güzel ederek emek verebilirsiniz. Kocanıza sürekli aynı sıkıcı kelimeleri telaffuz etmeyin. Sizden sıkılması için onu devamlı köşeye sıkıştırmayın. Unutmayın bugün yaptıklarınız, yarın karşınıza çıkacaktır. 

Kocayı Eve Bağlama Duasının Etkileri Neler Olur?

Kardeşlerim, yukarıda kocaları biraz eleştirmiş olabiliriz. Özellikle kahvelerde zaman geçiren kocaları, arkadaşlarıyla vakit geçirenleri birazcık eleştirdik. Şimdi biraz da kadınları eleştirelim. Bizim kadınlarımız, kocalarına karşı güzel görünmeyi günah sanırlar. Oysa öyle değildir. Kocanıza güzel görünmeniz sevaptır. Böylece onun dışarıya bakmasını engellersiniz. Evinizi devamlı güzel yapmaya çalışın. Kocanız, dağınıklığı sevmiyorsa, dağınık olmayın. Bu sözlerimiz lütfen yanlış anlaşılmasın ancak bekleyerek çözüm aramak aptalın işidir. Ona karşı güzel olun, onu kendinize çekmeye çalışın. Bunda günah yoktur. Siz onun, o da sizin helaliniz. Bir kez yaptınız olmadı, hemen vazgeçeyim demeyin. Azim, Allah’ın sıfatıdır unutmayın.

Kardeşlerim siz üzerinize düşenleri yaptıktan sonra, doğru şekilde yapılmış duanın etkilerinden biraz söz edelim. Doğru icra edilmiş duadan sonra sizde kendinize çeki düzen verdiyseniz, kocanızın yavaş yavaş size yakınlaştığınız, eve bağlandığını görebileceksiniz. Kocayı bağlamak için okuduğunuz dua haricinde kendiniz de bir şeyler yapmayı unutmayın. Bu sayede göreceksiniz ki her şey gönlünüzce olacak. Allah sizi daha çok sevecek. Allah için uğraşanlar ve ondan isteyenler, en değerli olanlardır. Kocanız bir demet çiçekler eve gelirse sakın şaşırmayın. Hatta bunu her gün yaparsa bile kendinizi salmayın. O romantikse, siz de ona romantik olmaya, cazibenizi kullanmaya çalışın.

Kocamı Eve Bağlamak İçin Duayı Kim Okuyabilir?

Dua ile kocayı nasıl bağlarım diye kara kara düşünüyorsanız, dualar hakkında herhangi bir şey bilmiyorsanız ve nasıl etkili olacağı hakkında bir fikriniz yoksa buraya dikkat edin kardeşlerim. Sizin için dua yapacak olan hocamız, gerekli tüm kuralları yerine getirerek bunu yapar. Allah’tan isteyen hocamız, sizin adına bunu ister. Üstelik tüm kurallar yerine getirildiği için bu dua çok tesirli olur. Sizde kendisinin yanına gelip bu talebinizi iletebilir, kocanızın geri dönmesi, eve bağlanması için isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Eşler Arasında Aşkı Muhabbet Duası

Kardeşlerim, korkunuz olmasın, sorunlardan kaçmayın, üzerine gidin ki doğru ibre size taraf dönsün. Allah’tan isteyin ancak Allah’ın hiç sevmediği tembellikle değil, insanca, aklınızı kullanarak dileyin. Hepimiz insanız, maddi manevi kayıplarımız bu dünya üzerinde olabilir, ancak siz alsa istemekten vazgeçmeyin. Allah’ın size ihtiyacı olmadığını, sizin ona muhtaç olduğunu asla unutmayın. Allah gerçekten inananlarla, samimi olanlara ve şirke girmeyenlerle birlikte olsun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ