7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar

  • Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar için yorumlar kapalı
Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar

Kötülerin şerrinden korunmak için edilen dualar hayatımız için önemli bir yere sahiptir. İnsan yaşadığı sürece birçok kötülüklerle ve kötü insanların şerriyle karşılaşmaktadır. Şer başımıza gelen kötü olaylar demektir. Ayrıca yapılmaması gereken hayırlı olmayan işlere de şer denilmektedir. Yaşadıklarımız bazen bizlere şer gibi gelebilir. Ama bizler neyin hayır neyin şer olduğunu bilemeyiz. Allah’ın bize yaşattığı olaylarda hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğini unutmamalıyız. Kötü insanların bizim hayatımız üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bizi çekemeyenler ya da iyiliğimizi istemeyenler bazı kötülükler yaparak hayatımızın dengesini bozabilirler. Onlardan korunmak için dua edebilir ve Allah’tan yardım dileyebiliriz. Kötü insanların size yapabileceği ve size zararı olacak olayları sıralamamız gerekirse;

  • İşinizde başarısız olmanız için gelişmenizi ve yükselmenizi istemeyebilirler.
  • Mutlu bir ilişkiniz varsa sizi çekemeyebilir.
  • Eviyseniz bekar olan arkadaşlarınız sizin mutlu evliliğinizi kıskanabilir.
  • Maddi durumunuz iyiyse sizin zenginliğinizi çekemeyenler olabilir.

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Duaların Faydaları

Kötülerin şerrinden korunmak için edilen dualar sizin için faydalı olacaktır. Sizi kötü insanlardan ve onların zararından koruyacaktır. Dua ederek birçok zararlı olaylardan korunmaktayız. Korunma duaları da sizleri birçok kötülükten koruyacaktır. Manevi olarak kendinizi iyi hissedeceğiniz için birçok kötülük de size etki etmeyecektir. Allah dua edenleri ve ondan yardım dileyenleri sever. Bizler aciz kullar olarak her zaman dua ederek yardımı sadece bizi yaratandan dilemeliyiz. Kötü insanların bize maddi ve manevi zarara uğratmaması için de sık sık dua etmeliyiz. Bizlere verilmesi istenilen zararlar bazen manevi yönden olurken bazen de maddi durumumuzun kötüleşmesi yönündedir. Her iki durumda gelecek zararlar da bizim hayatımızın dengesini bozabilir.

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Dualar

İnsanlar korunma dualarının neler olduğunu merak etmektedir. Bazı kem gözlü kişilerin bize nazar değdirmesi ihtimal dahilindedir. Nazar sizi çekemeyen ya da sizi kıskanan kişilerin kötü bakışlarıyla kendini belli etmektedir. Nazara uğrayan kişiler üzerinde bir ağırlık, gözlerinde kapanma, uyku hali, baş ağrısı hissedebilir. İşinde başarılı olan kişilere, güzel olanlara ya da belli maharetlere sahip olanlara nazar değebilir. Kişiler bu durumdan korunmak için Felak ve Nas surelerini okumalıdır. Ayrıca size kötülüğü dokunacak olan kişilerin şerrinden korunmak için de Ayetel Kürsi ve Amenerrasulü duasını okuyabilirsiniz. Aşağıda bulunan korunma duası da faydalı olacaktır.

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.

Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım. Sen yüce arşın Rabbisin. Allah’ın istediği, dilediği olur. İstemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir.

Kötülerin Şerrinden Korunmak İçin Edilen Duaların Hayatınızdaki Yeri

Kötülerin şerrinden korunmak için edilen dualar hayatınız için büyük anlam ifade etmektedir. Aslında her ettiğiniz dua sizler için önemlidir. Başınıza gelecek birçok kötü olaydan sizleri korur. Özellikle evden çıkarken dua okuyarak dışarıda size kötülüğü dokunacak olan kişilere karşı önlem alabilirsiniz. Dua sizi koruyan zırhtan bir duvar gibidir. Nasıl ki kendinizi soğuktan korumak için kalın giysiler giyerek önlem alıyorsanız dua ederek de kötülüklere karşı önlem alabilirsiniz. Eğer sıklıkla başınıza istemediğiniz olaylar geliyor ve hayatınızı kötü yönde etkiliyorsa kendinize bakım yaptırarak bunun nedenlerini de araştırabilirsiniz. Üzerinizde nazar, büyü, muska var mı diye medyum hocalar size bakım yapabilir. Eğer olumsuz bir durum varsa bunu bozabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ