7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Kötülüklerden Korunma Duaları Nelerdir?

Kötülüklerden Korunma Duaları Nelerdir?

Kötülüklerden korunma duaları nelerdir? Dua etmek hayatımızın her anında başvurduğumuz bir yöntemdir. Bazen sığınacak ve korunacak bir yer aradığımızda kendimizi dua ederken buluruz. Birçok amaçlar için dua edilmektedir. Öncelikle sağlığımız için ettiğimiz dualar genellikle ilk sıralarda yer almaktadır. Herkes sağlıklı bir ömür sürmeyi arzu eder. Hastalıklar insanlar için ortaya çıkmış bir durum olsa da hastalık ve ağrı acı çekmek oldukça zordur. Ettiğimiz duaların en başında kendimize, çocuklarımıza ve yakınlarımıza sağlıklı olmaları konularında dua etmekteyiz.

İnsanların başına birçok kötülük gelebilir. Başka insanların bizim için yapacağı kötülüklerle birlikte olumsuz olaylarla karşılaşarak hayatımız yolunda gitmeyebilir.  Kötülüklerden korunma duaları, karşılaşacağımız her türlü şerden, kazadan, beladan ya da olumsuzluklardan insanları korumak için edilmektedir. Sizler de bu duaları ederek başınıza gelecek olan musibetlerden korunmayı Allah’tan dileyebilirsiniz. Bu dualar nelerdir birlikte inceleyelim…

Kötülüklerden Korunma Duası Arapça

Aşağıdaki duayı okumadan önce abdest almanız uygun olacaktır. Hatta namaz kılanlar için namazın arkasından okuması da oldukça makbuldür. Günün her anında okuyarak kötülüklerin sizden uzak durmasını sağlayabilirsiniz.

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.

Kötülüklerden Korunma Duası Türkçe

Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım. Sen yüce arşın Rabbisin. Allah’ın istediği, dilediği olur. İstemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir.

Kötülüklerden Korunma Duası Okumanın Faziletleri

Kötülüklerden korunma duaları nelerdir? Yukarıda bulunan duayı sıklıkla okuduğunuzda birçok kötülüklerden uzak kalmak için üzerinize düşeni yapmış olacaksınız. İnsan aciz bir kuldur. Bilerek ya da bilmeyerek birçok hata ve yanlış yapar. Bazen yaptığımız hatalarımızın sonrasında bir nevi cezalandırılmak için başımıza bazı musibetler de gelebilir. Bunlardan korunmak için Allah’a dua etmeli ve günahlarımızın affedilmesi için de tövbe etmeliyiz. Edilen tövbelerle de kötülüklerden bir nevi korunmuş olmaktayız.

Bu gibi duaları etmemizin nedeni; Allah’a sığınmamız ve ondan yardım dilememizdendir. Başımıza gelen her şeyin Allah’ın taktiri olduğunu biliyor olsak da kötü olaylardan korunmak için de yine Allah’a sığınırız ve dua ederiz. Dua etmek kulluk vazifelerimizden birisidir. Nasıl ki hayatımızdaki isteklerimiz için dua ediyorsak, başımıza gelebilecek kötülüklere karşı dua etmemiz de hem bizi koruyacak hem de içimizin rahatlamasını ve ferahlamamızı sağlayacaktır.

Kötülüklerden Korunmak İçin Başka Hangi Dualar Edilir?

Kötülüklerden korunma duaları nelerdir? Kur’an-ı Kerim’de bulunan bazı ayet ve sureler insanların başına kötü olaylar gelmesin, onları nazardan, büyüden, göz değmesinden korusun diyedir. İnsanları her türlü olumsuzluklardan koruyan Ayetel Kursi her derde deva olarak bilinmektedir. Hayatınızın içinden bu duayı eksik etmemenizi öneririz. Ayrıca aklınıza geldiği her zaman Fatiha, Felak, Nas ve İhlas surelerini okumanızı tavsiye ederiz.

Kötülüklerden korunma duaları içinde yer alan ve aşağıda sizler için yazdığımız duayı da sabah akşam okuyor olmanız faydalı olacaktır. Haşr suresi 22-23-24 nolu ayetleri:

Huvallahulleziy la ilahe illa huve ‘alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune.Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu.

Kötülüklerden Korunma Duası Türkçe Anlamı

O, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayan Allah’tır. Gaybı da görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.O, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah’tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah’tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz