7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır? Etkileri Nelerdir?

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır? Etkileri Nelerdir?

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır? Etkileri Nelerdir?

Büyü tarihinde önemli bir yere sahip olan büyü çeşitlerinden birisi de makas büyüsüdür. Makas büyüsü en eski çeşitlerden birisidir. Mısır ve Roma döneminde yapıldığı bilinmektedir. O dönemde yaşayan birbirine aşık iki kişinin birbirinden ayırmak amacıyla yapılan bir büyü çeşididir. Sıklıkla tercih edilen makas büyüsünün kimlerin yapacağı da oldukça önemlidir.

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır?

Makas büyüsü yapılır iken gerekli olan bazı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler bir adet makas, bir parça ekmek ve mavi ipliktir. Burada kullanılan makasın iki yönü iki farklı kişiyi temsil etmektedir. Bu iki kişi büyü yapılacak olan kişilerdir. Burada cihet belirleme unsuru devreye girmektedir. Cihet aşaması makasta bulunan iki yönden hangisinin kadına, hangisinin erkeğe kullanacağının belirlenmesidir. Makasın ağzının bir tarafı diğerinden büyük ise o ağız kadın için kullanılmaktadır. Fakat ağızların eşit olması durumunda üstte yer alan kadın olarak belirlenir.

Makas büyüsü iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlk yöntem makasın ağız kısmı ile yapılır iken ikinci yöntem ise makasın tutulan yerleri ile yapılmasıdır. Fakat birinci olan yöntem, yani makasın ağız kısmı ile yapılan yöntem tercih edilmektedir.

Makas Büyüsü Aşamaları Nelerdir?

Makas büyüsü yapılırken belirli aşamalar bulunur. Bu aşamalar şunlardır:

1) Makas büyüsünde yapılan ilk aşama cihet belirlemedir. Hangi ağzın erkek, hangi ağzın kadına ait olduğunun belirlendiği aşama cihet aşamasıdır.

2) Makas büyüsünün bu aşamasında bir parça ekmek makas ağızlarının iç kısmına yerleştirilir. Böylece nifak hale getirilir. Nifak kelimesi ayrılık ve anlaşmazlık anlamına gelmektedir. Mavi ip yardımı ile makas ağızlarında bulunan ekmek parçası bağlanır. Fakat düğüm atılır iken her düğüm atılışında ayrılması istenen çiftlerin isimleri söylenir.

3) Makas büyüsünün son aşamasında ise ağızlarının arasına ekmek bağlanan makas bir su kaynağına atılır. Fakat makasın atılacağı su kaynağının büyüklüğü de çok önemlidir. Su kaynağı ne kadar büyük ise büyü de o kadar güçlü biçimde tutar.

Makas Büyüsü Ne Zaman Etki Eder?

Makas büyüsü makasın suya atılması ile başlar. Bu süreçten sonra büyü yapılan kişiler birbirinden soğumaya başlar. İleri süreçte bu iki kişi birbirinden nefret edebilir. Eğer bu büyü barıştırmak amaçlı yapıldı ise iki kişinin aralarındaki samimiyet günden güne artar. Fakat bu büyü daha çok ayırma amaçlı yapılmaktadır. Büyünün etkisini göstermesi ile birlikte çiftlerin ilişki anlamları iki taraf içinde yitirir.

Makas Büyüsü Yapan Medyum Hocalar

Makas büyüsü eski yıllardan başlayıp günümüze kadar gelmiş ve hala yapılmakta olan bir büyüdür. Bu büyü çiftlerin barışması veya ayrılması amaçlı yapılmaktadır. Fakat genellikle bu büyü çiftlerin ayrılması amaçlı yapılır.

Günümüzde birçok makas büyüsü yapan hoca bulunur. Fakat medyum seçme konusunda dikkatli olunması gerekir. özellikle makas büyüsü konusunda medyum seçmek oldukça önemlidir. Araştırıp bu konuda deneyimli birçok medyum hoca bulmak mümkündür.

Makas Büyüsünün Tutma Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makas büyüsü yapan hocanın bulunması dışında hocaların söylediklerini de tam olarak uygulamak gerekmektedir. Aksi taktirde büyülerin tutmama gibi ihtimali bulunmaktadır. Makas büyüsünün tutması için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

– Medyumların belirledikleri tarih aralığında yapılması gerekir.

– Medyumların verdikleri talimatlara uyulmalıdır. Medyumların söyledikleri en küçük detaylar bile çok önemlidir.

– Medyumların verdikleri talimatlarda saat ve dakikasına kadar dikkat edilmelidir.

– Büyü yapıldığından kimseye bahsetmemek gerekir. Bu işlemlerin gizli yapılması esastır.

Makas Büyüsü Etkileri Nelerdir?

Makas büyüsü etkileri ilk olarak yapılan çiftler artık birbirlerine karşı olumsuz hisler besler. Birbirlerini artık sevmezler.

– Ayrılmayı kafaya koyan çiftler kısa sürede ayrılır.

– Makas büyüsü yapılan çiftler birbirlerine kesinlikle zarar vermez. Birbirlerine kırıcı olmadan ayrılırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz