7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Medyum Olma Ritüeli Nasıl Yapılır

  • Medyum Olma Ritüeli Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
Medyum Olma Ritüeli Nasıl Yapılır

Medyum Olma Ritüeli Nasıl Yapılır

Medyumluk son zamanlarda ilgi çekici bir meslek gibi görülse de medyumluk özel bir ayrıcalıktır. Sonradan öğrenilecek bir iş değildir. Medyum olabilmek için doğuştan gelen bazı güç ve yeteneklerin var olması gerekir. Doğuştan bahşedilmiş bazı özel yetenekleri taşımak gerekir. Ancak bu kişiler yeteneklerini geliştirerek gerçek bir medyum olabilirler.

Medyum Kimdir?

Latince bir kelime olan mediumdan türeyen bir kelimedir ve anlamı aracıdır. Medyumluk iki dünya arasında aracılık yapmaktır. Medyum dünya ve diğer alemler arasında aracılık yapabilecek yetenekleri olan, insanlara yardımcı olmayı amaçlayan kişidir.

Medyum Olmak İçin Gereken Yetenekler

Medyum olmak isteyen herkes medyum olamaz. Medyum olabilmek için bazı kişisel özellikleri taşımak gereklidir. Bu özellikler bulunmuyorsa geliştirmek mümkün değildir. Geçmişi ve geleceği görebilecek yeteneklerin taşınıyor olması önemlidir. Kişiler bazen bu yetenekleri taşısalar bile fark edemeyebilirler. Yeteneklerini bu nedenle geliştiremez, gördükleri hissettikleri bazı duygulara anlam veremezler. Medyum olmak isteyenlerin öncelikle;

– Öncelikle medyum olabilmek için hislerin kuvvetli olması gerekir.

– Geçmişi görebilmeli, geleceği hissedebilmelidir.

– Ayrıca iyi bir medyum olabilmek için ruhani varlıklarla iletişime geçebilecek yetenek ve güce sahip olmak gerekir.

– Paranormal olarak adlandırılan bazı yeteneklere sahip olabilmelidir.

– Hatta bazı medyumların düşünce okuma yeteneğine sahip oldukları da bilinmektedir.

Medyum Nasıl Olunur?

Medyum olabilmek için özelliklerin taşınıyor olması ilk şarttır. Bu özelliklere sahip kişiler doğuştan gelen bu yeteneklerini kullanarak zaman içinde geliştirmelidir. Ayrıca Kuran’ı kerimdeki sureleri bilmeli anlamlarını öğrenmelidir. Süryanice, İbranice ve Arapça dillerini iyi şekilde bilmelidir. Ledün ilmini detaylı şekilde bilmelidir. Havas ilmini vakıf olacak şekilde öğrenmelidir. Hüddam daveti yapabilmelidir. Tüm bu ritüelleri gerçek bir medyumun eşliğinde öğrenerek yerine getirmelidir. Her bir ilimi kendi alanında uzman kişilerden öğrenerek kendini geliştirmeli sonrasında medyum olabilmek için gereken duaları öğrenerek ritüeli tamamlamalıdır.

Medyumun Görevleri

İyi bir medyum tüm bu güçlerini insanların faydası ve iyiliği için kullanmalıdır. Hazırladığı tüm büyü ve vekfler iyilik için olmalıdır. Ona bahşedilen özel güçleri insanların gelecekte yaşayacakları ile ilgili onları hazırlamak, bazı konularda uyarmak için kullanmalıdır. Gereken durumlarda ruhsal varlıklarla iletişime geçerek iki dünya arasında bilgi aktarımı yapmaktır. Aldığı tüm bilgileri iyilik için kullanması önemlidir. Kötü amaçla yapacağı işlemler hem kendisi hem de yaptırmak isteyen kişi için geri dönülmez sonuçlara yol açabilir.

Medyumun Taşıması Gereken Özellikler

Gerçek bir medyumun taşıması gereken özellikler bulunur. Bir medyumun profesyonel hale gelebilmesi için bu özellikleri barındırması önemlidir.

Dini inançları ve Kuran’ı kerimin dışındaki kutsal sayılan tüm kitapları bilmelidir.

Müslümanlığı, ahiret alemini ve ruhani tüm varlıkları kendi merkezine koyacak şekilde yaşamalıdır.

Duru görü ve temiz hislere sahip olmalıdır.

İnsan psikolojisi hakkında bilgili olmalıdır.

Rüyaların tabirini yapabilmelidirler.

Astroloji ilmine vakıf olmalıdır.

Havas ve ledün ilmini derinlemesine bilmelidir.

Altıncı hissine güvenecek kadar geliştirmiş olması gerekir.

Medyumların Yetkileri Nelerdir?

Medyumlar sahip oldukları yetenekleri ile insanların iyiliği için iki dünya arasında aracılık yapabilir. . Duru görü özelliği ile geçmişte olan olaylar ile ilgili gizli kalmış noktaları aydınlatabilir, kişilerin gelecekleri hakkında bilgi verebilirler. Astroloji bilimi ile kişilerin yıldızlarını bularak haritalarını çıkarabilirler. Haberci olarak adlandırılan rüyaları tabir edebilirler.

Gerçek Medyumlar Neler Yapabilir?

Gerçek bir medyum insanların iyiliği için birçok çalışma yapabilmektedir. Gerçek anlamda kendini geliştirmiş medyumlar özellikle tılsım hazırlamakta büyük bir başarı göstermektedir. Şans ve bahtın açılması, nazardan korunmak gibi birçok konuda etkili tılsımlar medyumlar tarafından hazırlanmaktadır. Ayrıca insanların iyiliğine olmak şartı ile vekf ve büyü yapabilir, muska hazırlayabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ