7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Medyum ve Büyü Arasındaki Denge

  • Medyum ve Büyü Arasındaki Denge için yorumlar kapalı
Medyum ve Büyü Arasındaki Denge

Medyum ve büyü arasındaki denge tartışılan bir konudur. Medyumlar, tarihin ilk zamanlarından beri Harut ve Marut ile ortaya çıkmıştır. Geliştirdikleri teknikler ile büyü yapmaya başlayan Harut ve Marut, yaptıkları büyüler ve bozdukları büyüler ile medyum olarak anılmaya başlandı. Harut ve Marut yalnızca büyü yapsaydı ve bozma yöntemini öğretmeseydi medyum değil büyücü olacaklardı.

Ancak büyü bozma üzerine de yoğunlaştıkları için medyumlar oluşmaya başladı ve ikilinin öğrettiği teknikler fazlasıyla geliştirilerek günümüze kadar popülerliğini kaybetmeden gelmeyi başardı. Bu da medyum ve büyü arasındaki denge oluşmasını sağladı. Medyum dendiği takdirde artık akıllara büyü bozma ya da büyü yapma gelmeye başladı. Ancak büyü yapanlar büyücü olurken büyü bozanlar medyum olarak anılmalıydı.

Büyüyü Kim Yapar?

Bilinene göre gerçek bir medyum her asırda bir kere gelir. Ancak gerçek bir medyum ile bire bir olmak için ise çok çalışmak gerekir. Gerçek medyumlar para karşılığında değil Allah’ın rızası için iş yaparlar. Elbette bu bir meslek olduğu için para istenilebilir ancak pazarlık konusunda çok inatlaşan bir medyum olursa bu medyum iyi bir medyum olmayabilir. Ayrıca medyumlar paralı bir iş yapacaklarsa bu iş büyü yapmak değil büyü bozmak olmalıdır. Çünkü büyüyü kim yapar sorusunun cevabı medyum değil büyücülerdir.

Büyücüler ile medyumlar arasında ince bir çizgi bulunur. Kendisine medyum derken büyü yapanlar asla bir medyum olamazlar ve büyücü olurlar. Halk arasında medyum olarak aşina olunan bu durum gerçek medyumlar tarafından değiştirilmek için uğraşılır. Çünkü bir medyum büyücünün yaptığı işleri bozmak için uğraşır ve dualar ile çalışır.

Medyum ve Büyü Arasındaki Denge

Büyüyü Kim Bozar?

Büyüyü büyücüler de bozabilirler. Ancak hem büyü yapmak hem de büyü bozmak günahtan kurtarmaz. Büyüyü bozan kişiler büyü yapmadığı takdirde günahtan kurtulurken sevap dahi işlerler. Bu nedenle büyüyü bozan kişiye medyum denirken hem büyü yapıp hem büyü bozan ya da sadece büyü yapan kişiye büyücü denir. Medyum ve büyü arasındaki denge böylelikle anlaşılmış olmaktadır.

Medyumlar Büyü Yapabilir Mi?

Gerçek medyumlar, yani büyü bozan medyumlar her türlü büyüye karşı özel ritüeller, tılsımlı sözcükler ve dualar hazırlarlar. Bu nedenle gerçek medyumların bozamayacağı bir büyü yoktur. Çünkü büyüyü bozmak için büyüyü yapmayı da bilmek gerekir. Bu nedenle büyünün yapım aşamasındaki her türlü inceliğin öğrenilmesi gerekir. Zaten bu incelikler bilindiği takdirde büyünün zayıf yeri keşfedilerek büyü bozulur.

Kısacası büyüyü kim bozar sorusunun cevabındaki medyumlar büyüyü bozmak için büyüyü yapmayı da bilmelidir. Bu nedenle ise medyumlar büyü yapabilir mi sorusunun cevabı evettir. Ancak gerçek medyumlar büyüyü bilse de yapmaz. Çünkü bu takdirde hem günah işlenir hem de güvensizlik oluştururlar.

Güvenilir Medyum Nasıl Anlaşılır?

Büyü bozdurmak için medyuma gidildiği takdirde medyumun iyi olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü özellikle son zamanlarda sahte medyumlar pek çok dolandırıcılık olayı yaşatmaktadırlar. Bunun için ise iyi bir medyum bulmak ve büyüyü o medyum hocaya bozdurtmak gerekir. Peki güvenilir medyum nasıl anlaşılır?

Güvenilir ve gerçek bir medyum ilmine her zaman güvenir. Bu nedenle kişinin düşündüklerini hemen hemen anlayabilmelidir. Eğer medyum düşüncelerinizi az çok anlayabiliyorsa güvenilirdir.

Bunun yanında medyum cinler ile çalışıyorsa o medyumlar gerçek değildir. Çünkü cinler insanların alt varlıklarıdır ve doğru bilgiler veremeyebilirler. Medyumlar insanların üstündeki ruhani varlıklar ile çalışıyorsa gerçek medyumlardır.

Ayrıca medyumun gerçekliğini ve güvenilirliğini kanıtlayan en temel durum yalan söylememesi ile önceden yaptığı işlerdir. Eğer medyum yalan söylemiyorsa, Allah rızası için çalışıyorsa ve eskiden yaptığı işler de olumlu sonuç gösterdiyse o medyum da iyidir.

Bu kriterleri karşılayan medyumlara büyü bozmak için başvurulabilir ve medyum ve büyü arasındaki denge bu kriterler sağlandıktan sonra olumlu bir şekilde sonuçlanabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ