7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Medyumdan Yardım Almanın Önemi

 • Medyumdan Yardım Almanın Önemi için yorumlar kapalı
Medyumdan Yardım Almanın Önemi

Medyumdan yardım almanın önemi anlamlı bir hayat yaşamak için gereklidir. Hayatın akışı ve düzeni zaman zaman bozulur. Bunun için ufak müdahalelerde büyük değişikler yaratmak mümkündür. Bunlardan bazıları, hastalıkları önlemek, kısırlığı gidermek için, baht kısmet açmak, asker uğurlarken kurşun tesir etmemesi için, karı kocanın arasını düzeltmek ve kutsal aile yapısını ayakta tutmak içindir. Kısacası hayati önem taşıyan dönemlerde bir medyuma danışmak önemlidir.

Bir Medyum Nedir? Medyumdan Yardım Almak Neden Önemlidir?

Medyum, bütünün hayrı ve insanlığın yararı için doğaüstü güçleri kullanarak, olayların seyrini değiştirebilen, rüyada görme, gündüz hayali şeklinde belirme gibi sezgilere sahip kutsal metinlerin gücünü kullanarak ihtiyacı olanlara yardım eden el almış bir hocadır. Medyumdan yardım almanın önemi, işini profesyonel seviyede yapmanın getirdiği avantajdır. Bir medyuma, Anadolu’da din hocası gözüyle bakılmasının nedeni, en az onlar kadar Kuran bilgisi ve Kutsal metin çözümleme yeteneğinin gelişmiş olmasıdır.

Bir medyum, hayatı kolaylaştırmak ve zorlayıcı durumlarda insanlara yardım etmek için vardır. Medyumdan yardım almanın önemi çaresiz kalındığı durumlarda ortaya çıkar. Medyum, atalarından gelen yüce bilgelik ile kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bilgisi ile birleştirerek vatandaşın derdine derman olmaya Allah’ın izniyle vesile olur. Kaderi plan, külli irade ve cüzi iradeden oluşur. İnsanın iradesi dahilindeki hareketler bile zaman zaman donar ve işlevini yitirir. Basiret bağlanır. Fırsatları yakalamak baht açıklığı sağlamak için müdahaleler gerekebilir.

Pek çok kişi iyi bir medyum arıyorum, şeklinde talebini dile getirmektedir. İyi bir medyum esasında bir hocadır. Ülkemizde pek çok şehirde bu kişilere medyum değil hoca denilmektedir. Bununnedenidin bilgisinin çok kuvvetli oluşu ve işlemlerinde yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’den faydalanmasıdır. Bu açıdan bir medyum, en az bir din görevlisi ve cami hocası kadar İslami ilimlerde bilgi sahibidir. Duaların gücünden ve Kuran ayetlerinden faydalanarak kendi bilgi birikimini ortaya koyar. Tüm bunları yaparken bütünün çıkarlarını gözetir.

Medyumdan Yardım Almanın Önemi

Yardım Eden Medyum Neler Yapar?

Bir medyum ağzı dualı olması sebebiyle pek çok kişiye hayrı dokunan kişidir. İyi bir medyumun yaptığı tüm büyüsel işlemler tutar ve fayda getirir. Konuşamayan çocukların konuşturmak, yürüyemeyen çocukların yürümesine önayak olmak gibi görevleri vardır. Askere gidenlere kurşun işlememesi için veya her türlü musibetten korunmaları için yazılan muskalar ve yapılan büyüsel işlemler vardır. Kısırlığı gidermek, çocuksuz aileleri çocuklara kavuşturarak mutlu etmek en önemli görevidir. Amansız hastalıklardan kurtarmak, şifa vermek ve ritüellerle ruhsal, zihinsel ve bedensel iyileşmeye katkıda bulunmak bir medyumun en onurlu görevlidir. Bu şekilde medyum, topluma fayda sağlar ve kişilerin hayır dualarını alarak daha çok kişiye fayda sağlamanın kıvancını yaşar.

 • Büyüsel İşlemler
 • Hastalığı Önlemek
 • Tıp Biliminin Çaresiz Kaldığı Durumlarda Hastalara Yardım Etmek
 • Askerde Kurşun Tesir Etmemesi
 • Kolay Doğum Yapabilmek
 • Kısırlığı Gidermek
 • Kısmet ve Baht Açmak
 • Kayıp ve Kaçırılan Kişilerin Yerini Tespit Etmek
 • Bereketi Çoğaltmak
 • Karı Koca veya Sevgililerin Arasını Düzeltmek
 • Muska Yazmak
 • Vefkler

Vefkler, uzman bilgisi gerektiren konulardır. Tüm varlıklar ve canlılar Allah’ın emir ve komutlarına göre hareket ederler. Sadece bazı durumlarda insan iradesi başka insanlar tarafından kontrol altına alınabilmektedir. Sonuçları tahmin edilemez durumlar meydana gelebilir. Bu tip durumlarda bir medyuma danışmak olayları dengeye oturtmak açısından faydalıdır. Vefkler, Allah’ın isimlerinden ve belli sembollerden yararlanarak kişinin hayatını düzene sokmayı hedefler. Sadece bir Medyum bunu layıkıyla yapabilir.

Unutulmamalıdır ki ölüm dışında her şeyin çaresi vardır. Medyumdan yardım almanın önemi şudur ki, insan bazen kendini çaresiz hisseder; kendi başına üstesinden gelemediği her konuda medyuma danışılması uygundur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ