7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

  • Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar için yorumlar kapalı
Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Musibetlerden korunmak için okunacak dualar sizlerin her zaman işine yarayabilir. Musibet kelime anlamıyla “kötülük, sıkıntı veren bir durum” anlamına gelmektedir. Kötülükler insanlardan gelebileceği gibi yaşanan olaylardan da gelebilir. Başkasının iyi ya da güzel şartlarda yaşadığını gören kişiler içlerinde olan kıskançlıkla onlara kötülük edebilir. Bazen büyü bazen de muska denilen olaylar çekemeyen kişiler uygulanan yöntemlerdendir. Hatta kem gözlü kişiler tarafından nazara da maruz kalabilirsiniz. Kaza, bela ya da karşılaşacağınız bütün olumsuz olaylar sizleri sıkıntıya sokabilir. Bütün bunlar için musibetlerden korunma duaları okuyabilirsiniz.

Bu dualar başınıza gelecek olan bütün kötülüklerden Allah’a sığınmanızı sağlayacaktır. Bütün Müslümanlar ve inanlar her zaman içinde bulundukları durumlardan kurtulmak için devamlı dua okurlar. Dua etmek bir ibadet şekli olmakla birlikte Allah’tan yardım dilemektir. Çünkü size yardım edecek tek kişi O’dur. Ondan başka ilah ve Ondan başka sığınılacak bir yer yoktur. Bunun bilinciyle başınıza gelecek bütün musibetlerden Allah’a sığınabilirsiniz.

Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Duaların Faydaları

Musibetlerden korunmak için okunacak dualar, diğer dualarda olduğu gibi size fayda sağlayacaktır. Yaşadığınız sürece başınıza ne zaman kötü bir şeyler geleceğini bilemezsiniz. Şimdi sağlıklı ya da korunaklı bir yerde olabilirsiniz. Ama birazdan yolda yürürken, arabada giderken hatta nefes alırken bile birçok olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Yolda size bir araba çarpabilir, araba giderken kaza yapabilir, nefes alırken nefesiniz tıkanabilir. Sıcak havalarda başınıza güneş geçebilir bayılabilirsiniz. Bütün bu kötü durumlara önlem almak ve sizi korumasını Allah’tan dileyebilirsiniz. Bizler kul olarak hep Ona sığınmalı ve Ondan yardım dilemek için de dua etmeliyiz. Musibetten korunma dualarının faydaları şunlardı:

  • Her türlü kötülükten Allah’ sığınırız.
  • Allah’tan yardım dileriz.
  • Dua ederek manevi gücümüzü artırabiliriz.
  • Aciz bir kul olduğumuzu hatırlamak için dua etmemiz gerekir.
  • Bizi koruyacak kalkan gibi bir duvara dualarla sahip olabiliriz.

Musibetlerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalıyız?

Musibetlerden korunmak için okunacak dualar bizim kötülüklerden korunmamızı sağlar. Daha doğrusu korunmak için Allah’a sığınmamızı Ondan yardım istememizi sağlar. O yüzden bu duaları evden çıkmadan önce, işe gittiğimizde ve eve döndüğümüzde okuyarak her türlü şerden korunmak için dua edebiliriz.

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.

Anlamı: Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım. Sen yüce arşın Rabbisin. Allah’ın istediği, dilediği olur. İstemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir.

“Bismillâh! Allâh’a tevekkül ettim. Allâh’ım! Dalâlete düşmekten ve başkaları tarafından dalâlete sürüklenmekten, kaymaktan ve kaydırılmaktan, haksızlık yapmaktan ve haksızlığa uğramaktan, câhilce davranmaktan ve câhillerin davranışlarına muhâtap olmaktan Sana sığınırım.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 102-103/5094; Tirmizî, Deavât, 35)

Evden Çıkmadan ve Eve Gelince Okunacak Musibetlerden Korunma Duası

Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Musibetlerden Korunmak İçin Okunacak Dualar

Musibetlerden korunmak için okunacak dualar evden çıkmadan okunursa sizi kaza ve beladan koruyacaktır. Eve gelince okunması da evinizi ve sevdiklerinizi kötülüklerden korur.

“Bismillâhi tevekkeltü ‘alellâhi ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billah.” “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Allah’a güvendim. Kuvvet ve kudret O’ndandır, yüce ve büyük O’dur.” Bu duayı evden çıkarken okumanızı önermekteyiz.

“Allahümme inni es’elüke hayrel mevleci ve hayre’l mahreci, bismillahi velecna ve ala’llahi rabbena tevekkelna” Allah’ım, Senden evime hayırla girip hayırla çıkmamı istiyorum. Allah’ın adıyla girer, Allah’ın adıyla çıkarız. Rabbimiz Allah’a tevekkül ederiz.” bu duayı da eve gelince okumanız iyi olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ