7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Muskaların Yapılma Amaçları Nelerdir?

 • Muskaların Yapılma Amaçları Nelerdir? için yorumlar kapalı
Muskaların Yapılma Amaçları Nelerdir?

Muskaların yapılma amaçları nelerdir? Konusu hakkında bilgi vermeye başlamadan evvel muska nedir kısaca değinmek konunun daha net anlaşılmasını sağlamak için önemlidir.

Bazı dönemlerde insanların başına hastalık, büyü veya nazar gibi zarar veren olaylar gelebilmektedir. Bu tür olaylar insana zarar vermesin diye korunmak amaçlı veya kurtulmak amaçlı olarak çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi de muskadır. Muska, üzerine yazı yazılmaya müsait bir yapısı olan deri, kumaş veya kağıt gibi maddelerin üzerine yazılmış olan ayeti kerime, hadis, dua yazılarak korunmak istenen kişinin üzerinde tutulması sağlanan dualı tılsımdır.

Muskalar koruma amaçlı ve büyü amaçlı olarak yapılmaktadır. Koruma amaçlı olarak yapılan muskalar özellikle boyuna takılarak taşınmalıdır. Fakat herhangi bir büyü için yapılmış olan muskalar boyunda taşınmaz. Hangi amaçla yapılmışsa kullanım şekli de o amaca göre değişmektedir.

Muskaların yapılma amaçları nelerdir? Sorusuna verilecek en güzel cevap olarak insanın kendini güven içinde hissetmesi cevabını verebiliriz. Kötülükleri ve kötü olayları başından def etmek konusunda duanın gücü tartışılmazdır. Üzerinde muska taşıyan insan kendisini huzur ve güven içinde hissetmektedir. Psikolojik açıdan çok rahatlatıcı bir duygu taşımaya neden olmaktadır.

Muska Yapılma Nedenleri Nelerdir?

Muska yaptırmak isteyen insanların nedenleri genellikle farklı olmakla birlikte temelde bir amaca hizmet etmektir. Muska yapma veya yaptırma nedenleri şöyle sayılabilir;

 • Olası bir hastalıktan korunmak veya tedavi ettirmek amacıyla yaptırılır. Muska genellikle üçgen bir şekilde katlanır ya da gümüş veya altın gibi kalıplar içine konarak muhafaza edilir böylece ıslanması ya da yırtılması engellenmiş olur. Herhangi bir hastalığa karşı korunmak veya tedavi edilmek amacıyla yapılan muskalar genellikle boyunda ya da kolda takılı olarak gezilmelidir.
 • Herhangi bir tehlike ya da zarardan emin olmak için muska yaptırılabilir.
 • Çocuğu olmayan kadın veya erkeklere muska yaptırdıkları da bilinmektedir. Tıbbi olarak çocuk sahibi olmasına herhangi bir engel olmadığı halde bir türlü çocuğu olmayan evli çiftlere duanın tılsımlı gücü yardım edebilir düşüncesiyle muska yaptırarak üzerlerinde taşımaktadırlar.
 • Psikolojik sorunları olan insanlara muska yaptırıldığı da bilinmektedir.
 • Hırsız girmesin diye muska yaptırılıp ev ve iş yerlerinde bulundurulabilir.
 • İş yerlerinde kazanç bereketli olsun diye muska yapıldığı da bilinir.
 • Nazardan korunmak için muska yaptırılır. Bazı insanlara fazla nazar değer. Kem göz ya da kem söz olmasa bile bir bakışla bile nazara maruz kalan bu insanlara muska yaptırılırsa rahatlaması sağlanmış olur.
 • Öğrencilerin aileleri çocuklarının zihin açıklığını sağlamak için muska yaptırırlar.
 • Muska genellikle korunma amaçlı yapılmaktadır.
 • Uyku problemi çekenlere yapılmaktadır.
 • Durup dururken sürekli bir şeylerden korkan insanlar bu korkularını yenmek için muska yaptırırlar.
 • Yeni doğan bebekler bir sıkıntıları olmadığı halde bazen sürekli ağlayabilirler. Bu gibi durumlarda bebeğin rahatlaması ve uykusunu düzene sokmak amacıyla muska yaptırılmaktadır.

Muskaların Etkisi Ne Zaman Başlar?

Muskaların yapılma amaçları nelerdir? Konusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen insanlar genellikle muskayla ilgili her şeyi merak etmektedir. Muskaların tesiri ne zaman başlar merak edilen başka bir soru olmaktadır.

Öncelikle şunu bilmekte yarar vardır. Her muska aynı süre içinde etki göstermez. Muskanın etki gösterip göstermemesi ve ne kadar zamanda etki gösterir konusu öncelikle muska yapan kişinin marifet ve yeteneğine göre farklı olmaktadır. Hoca ne kadar konuda alim olursa o kadar etkili bir muska yapabilir.

Muska yapılan kişinin üzerine yapılmış büyü varsa bu da muskanın etki süresini olumsuz etkileyebilmektedir. Öncelikle muska yaptırılan hocanın kişinin üzerinde yapılmış büyüyü kaldırması gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ