7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Ne Dilerseniz Olduran Dualar

Ne Dilerseniz Olduran Dualar

Ne dilerseniz olduran dualar, insanların istek ve dilekleri olduğu zamanlarda oldukça fazla araştırılan bir konudur. Kişilerin isteklerinde sınır yoktur. Her zaman için mutlaka bir şeyler isteriz. İstediğimiz yerine gelince de hemen bir yenisi ortaya çıkar. Çünkü insanoğlu yaşadığı sürece ve hayatın ortaya çıkardıklarıyla birlikte istekleri hep devam eder.

Örnek vermek gerekirse gençler ilk önce üniversiteyi kazanmak ister. Bunun için çalışır ve dualar eder. Okulu kazanır, sınavlarda başarılı olmak için çalışıp dua etmeye başlar. Sonrasında mezun olabilmek için istekleri olur. Okulu bitirdiğinde işe girebilmek için dua edilir. İşe girince hayırlı bir kısmet için dua eder. Evlendiği zaman çocuk sahibi olmak için dualar eder. Ev almak, araba almak için edilen dualarla birlikte isteklerimizin de gün geçtikçe arttığı görülür.

Ne dilerseniz olduran dualar hayatımızın içinde devamlı bulunmaktadır. Ettiğimiz bütün duaların mutlaka kabul olması gerekir yönünde bir algı da yanlıştır. İnsanların haklarında hayır getirecek olan olaylarla ilgili dualarda bulunmalıdır. Edeceğimiz duaların sonunda “hakkımda hayırlısı ise bana ver Allah’ım” cümlesini eklersek her zaman için doğru bir hareket etmiş oluruz. İstek ve dileklerimizi olduran dualar nelerdir incelemesini birlikte yapalım…

Ne Dilerseniz Olduran Dualar Ne Zaman Edilmelidir?

Ne dilerseniz olduran dualar etmek için birçok nedeniniz olmalı. Bunları listeleyecek olursak birçok neden bulabilir ve bu listeye de yenlerini ekleyebilirsiniz.

  • Borcu olup da borcunu ödeyemeyenler
  • Fakirliğe düşüp de başkalarına muhtaç olanlar
  • İşsiz kalanlar ve iş arayanlar
  • Hastalık içinde olup şifa arayanlar
  • Mal mülk sahibi olmak isteyenler
  • Evlenmek isteyenler
  • Zulüm ve işkence görenler

Gördüğünüz gibi bu liste daha uzar gider. Ama ilk önce akıllara gelenleri bu şekilde sıralayabiliriz. İnsanların dua okuyarak rahatladıkları ve içinde bulunduğu duruma çare bulmak istediği aşinadır. Allah dua eden herkesin etmiş olduğu duaları görmekte ve bilmektedir. Şunu unutmayınız ki canı gönülden ettiğiniz dualar bir gün kabul olacaktır. Bunun için sabretmeyi bilmeli ve dua etmeyi hayatınız içinden eksik etmemelisiniz. Eğer dualarınız kabul olmadıysa bunda bir hayır vardır düşüncesiyle farklı isteklerinize karşı dualar etmeye devam etmelisiniz.

Ne Dilerseniz Olduran Dualar Nelerdir?

Ne dilerseniz olduran dualar, bazı surelerden ibaret olduğu gibi özel duaları da bulunmaktadır. Ayet-el Kursi duasını sabah akşam okuyan kişilerin duasının kabul olacağı bilinmektedir. Ayrıca istek ve dilekler için 70 defa Ayet-el Kursi ritüeli sıklıkla uygulanmaktadır. Namazlardan sonra 17 defa Ayet-el Kursi okunması içinde bulunduğunuz sıkıntılardan sizi kurtaracak ve refaha ulaşmanızı da sağlayacaktır.

Ne dilerseniz olduran dualar başka nelerdir? Hangi duaları okursanız dilekleriniz olur? Şimdi de bu özel duayı sizinle paylaşalım…

Bismillahirrahmanirrahiym
Ya settaru ya settar
ya azizü ya ğaffar
ya celilü ya cebbaru ya mukallibel kulube vel ebsar
Ve ya müdebbiral leyli ven nehar
Hallısna min azabil kabri ven nar
İlahi üstür’uyubena
Vağfir zünubena
Ve nevvir kuburana ve tahhir kulubena
Veşrah sudurana* Ve keffir anna seyyiatina
Ve teveffena meal ebrar* Vahşürna meal ahyar
Sübhaneke ma arafnake hakka ma’rifetike ya ma’rufu sübhaneke ma abednake hakka ibadetike ya ma’bud
Sübhaneke ma zekerna hakka zikrike ya mezkur
Sübhaneke ma şekernake hakka şükrike ya meşkur
Fadlen minallahi ve rahmeten şükran minellahi ve nı’meten lillahil hamdü vel minneh
Elhamdü lillahi alat taati vet tevfiykı ve nestağfirullahe min külli zenbin eznebnahü amedin ve sehvin ve hatain ve nisyanin ve nuksanin ve taksıyr
Allahümme lekel hamdü hamden yüvafi niamike ve yükafi mezideke nahmidüke bi cemiı mehamidike ma alimna minha ve ma lem na’lem ve ala külli halin ya mühavvilel hali havvil halena ila ahsenil hal

Ne dilerseniz olduran dualar arasında yukarıda bulunan duayı okumanız neticesinde Allah sizin isteklerinizi görür ve sizi boş çevirmez.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz