7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Rızkı Artıran ve Bol Olmasını Sağlayan Dualar

 • Rızkı Artıran ve Bol Olmasını Sağlayan Dualar için yorumlar kapalı
Rızkı Artıran ve Bol Olmasını Sağlayan Dualar

Rızkı Artıran ve Bol Olmasını Sağlayan Dualar

Rızkı artıran ve bol olmasını sağlayan dualar son zamanlarda oldukça fazla araştırılan bir konudur. Ekonomik olarak kendilerini zorda ve darda hisseden kişiler rızıklarının açılması için farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de dua okuyarak ve Allah’a sığınarak rızkın açılmasını beklemektir. Duaların hayatımızdaki yerini oldukça fazla bilmekteyiz. Sıkıntılı olduğumuz zamanlarda farklı duaları okuyarak öncelikle manevi olarak rahatlamayı hedefleriz. Yaşanan sıkıntılı durumlarda kafamızın rahat olması ve biraz da gevşememiz oldukça önemlidir. Dua ederek huzurlu bir bekleyiş içine girebiliriz.

İnsanlar farklı işlerde çalışarak geçimlerini sağlamaktadır. Kimisi ticaretle uğraşırken kimisi de memuriyet hayatı sürmektedir. Ticaretle uğraşanların rızıkları bazen oldukça boldur. Satışlarını fazla yaparlar oldukça güzel paralar da kazanırlar. Ama her gün aynı bolluk da geçmez. Farklı nedenlerden dolayı az satış yapan kişiler birçok sıkıntıya da girer. Ödenmesi gereken borçlar, senetler ya da çekler gününde ödenemez. Bu durum kişilerin hayatını alt üst edebilir. Memur olanlar ise belli bir ücrete tabidir. Bu ücretle yaşamasını mecburen öğrenirler. Ama bazı zamanlarda hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Bu durum da aile ekonomilerini bozabilir. Rızık açıklığı dilemek her türlü işte çalışan kişiler için geçerli bir durumdur.

Rızkımız Artması İçin Neler Yapmalıyız?

Rızkı artıran ve bol olmasını sağlayan dualar, rızkının geniş olmasını isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Dua okumaktan başka insanların yapması gerekenler de bulunmaktadır. Çünkü sadece dua okuyoruz diye rızık açıklığı olsun diye beklenmemelidir. İnsanlar öncelikle ellerinden gelen gayret ve çabayı gösterdikten sonra dua ederek bunu perçinlemelidir. Verinin de alanın da Allah olduğu unutulmamalıdır. O istediğine rızıklarından çokça verirken istediğine de ölçülü vermektedir. Bunun kararını sadece O vermektedir. Bizler sadece verilenlerle yetinmesini bilen kullar olmalıyız. Aynı zamanda az ya da çok rızıklara da şükretmesini bilmeliyiz. Duadan başka kişiler rızık açıklığı için neler yapmalıdır?

 • Çok çalışmalıyız.
 • Helal olan işler yapmalıyız.
 • Harama yakın olmak gelen rızkın bereketini alır götürür.
 • Kazandıklarımızdan infakta bulunmalıyız.
 • Fakire ve ihtiyacı olana yardım etmeliyiz.
 • Rızkın paylaştıkça arttığını unutmamalıyız.
 • Allah’ın kazandıklarını başkalarıyla paylaşanları sevdiğini unutmamalıyız.
 • İsraf etmeyerek rızkımızın her daim açık olmasını sağlamalıyız.
 • Allah’ın israf edenleri sevmediğini unutmamalıyız.
 • Rızık dualarının yanı sıra rızık açma ritüellerinin ve büyülerinin olduğunu da sizlere hatırlatmak isteriz.
 • Rızık dualarını kendimiz okuyabileceğimiz medyum hocalara da okutulacağı akıllarda kalmalıdır.

Rızkı Artıran ve Bol Olmasını Sağlayan Dualar Hangileridir?

Rızık konusunun hayatımızı sürdürmek için oldukça önemli olduğunun farkındayız. Çünkü az ya da çok rızıklandırılan kişiler hayatını iyi ya da kötü bir şekilde sürdürür. Maddi durumunuz iyiyse güzel evlerde oturup hayatınızı lüks içinde sürdürebilirsiniz. Ama kötüyse o zaman kısıtlı imkanlarda yaşamanız gerekir. Neticede herkes çok kazanıp güzel bir ömür sürmek ister. Ama bu durum arzu etmekle alakalı değildir Allah’ın verdiği rızıklarla alakalıdır. Aşağıda bulunan rızkı artıran ve bol olmasını sağlayan dualar arasında bulunan rızık açma duasını okuyabilir ve rızkınızın geniş olmasını Allah’tan dileyebilirsiniz.

Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.

Es’elüke bismikel azîmil-a’zami

Enterzukanî helâlen tayyiben

Alahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu

Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu

Ve in kâne kâriben yessirhü

Ve in kâne kalîlen kessirhü

Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi

Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram

Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim.

Bana helâl rızık ver.

Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir

Eğer yerde ise onu çıkar

Uzakta ise onu yaklaştır

Yakın ise kolaylaştır

Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir. ‘’ÂMİN’’

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ