7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Sahipli Define

  • Sahipli Define için yorumlar kapalı
Sahipli Define

Sahipli define, cinler tarafından korunan gömü manasına geliyor. Sahipli define hakkında daha önce duymadıklarınızı, buradan bulabilirsiniz. Sahipli define nedir sahipli define aramadan önce neler yapılmalı, hepsini cevaplamaya çalışacağız.

Sahipli Define Nedir?

Değerli kardeşlerim, define arama işlemleri sanıldığı kadar basit olmayan, sonu çok kötü yerlere varabilen süreçtir. Hele ki aranan define sahipliyse. Sahipli definenin ne olduğunu kısaca özetleyelim. Sahipli define, cinlerin nöbet tuttuğu definlere verilen isimdir.

Eski tarihlerde insanların, cinler yoluyla defineleri koruma altına almaları sonucunda böyle olur. Yani, eski dönemde insanlar, define gömdüklerinde, hocalar vasıtasıyla buraya cinleri koruma olarak koyarlardı. İşte aranan definenin, sahipli olması budur. Sahipli define aramak ve bulmak oldukça tehlikelidir. Buna her hocanın gücünün yetmeyeceğini belirtmekte fayda var.

Sahipli Defineleri Kim Koruyor?

Kardeşlerim, cinler tarikatlar şeklindedirler. Eski dönemde, insanların en çok uğraştıkları durumlar, cinlerle olan münasebet ilişkileriydi. Define bir zaman çıkartılmak suretiyle gömüldüğünde, çeşitli cin tarikatlarıyla görüşülür, onların korumalık yapılması istenirdi. Bundan dolayı, sahipli olan defineleri, bulmak kolay olsa bile, çıkarması pek mümkün değildir.

Çıkarabilmek için işlemle uğraşan hocanın, imanının çok sağlam olması gerekir. İmanı sağlam olan hocalar genellikle sahipli olan defineler ile uğraşmazlar. O yüzden sahipli definelerin hakkında ayrıntıları bilmek gerekir.

Sahipli Define Çıkaran Hocalar?

Sahipli define, isminden anlaşıldığı gibi sahibi olan gömüler şeklinde açıklanabilir. Bu definenin niyeti tam olarak belli olmayan cinler tarafından korunması da ayrıca soru işaretidir. Sahipli define çıkaran hocalar pek azdır. Olanları son dönemlerde yaşanan define arama sorunlarından dolayı buna yanaşmazlar. 

Define Bulan Medyumlar?

Yüce Allah, her insanı ayrıntılarıyla yaratmıştır. İnsanlara ‘sanat eserlerim’ diyen yüce Rabbimiz, her işte hayır olduğunu Kur’an vasıtasıyla bildirmiştir. Onun izni ve kudreti olmadan, hiçbir varlığın zarar vermesi söz konusu değildir. Kardeşlerim, sahipli defineler ile uğraşmanız, sizler için pek sağlıklı olmayacaktır. Çünkü geçmişte yaşanan hadiselerde, bu defineleri arayanlar ve alet edilen hocaların akıbetleri çok kötü olmuştur.

Bunun yanında bilmelisiniz ki define bulan medyumlar ile sahipli define arayan medyumlar arasında fark vardır. Cinler tarafından koruma altına alınmamış defineleri aramak çok farklıdır. Ancak cinlerin koruduğu defineleri aramak, bulmak ve çıkarmak sancılıdır. Günümüzün Türkiye’sinde defineleri izinsiz aramanın yasak olduğunu düşünürsek, bununla ilgilenmemek en doğrusudur. Define bulan medyumlar konusunda daha fazla araştırma yapabilirsiniz. 

Sahipli Define Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Eski dönemlerde, insanlar kendi büyüklerini gömdüklerinde, eşyalarını da onlarla birlikte gömerlerdi. Bu olayda olduğu gibi eski inançlarda, insanlar ölmeden, sahip oldukları malları gömerlerdi. Gömdükleri mallarına diğer hayatlarında sahip olacakları düşüncesi hakimdi. Bundan dolayı, gömdükleri hazinelere kimsenin erişememesi için cinler yoluyla gömerlerdi.

  • Sahipli defineye yaklaşmak bile büyük problemler çıkarabilir. Daha önce yaşanan olaylarda bunu görmek mümkündür.
  • Sahipli define aramak tehlikelidir. Onları çıkarmadan önce musallat durumunun olacağını bilmeniz gerekiyor.

Sahipli Define Arayanlar?

Türkiye’de 1 milyona yakın kişinin define aradığı şeklinde haberlerle karşılaşmak mümkün. Bu sayının gerçek olduğu düşünülürse, definecilik mesleğinin günden güne büyüdüğünü söyleyebiliriz. Define arayanlar dikkat etmek durumundadırlar. Kardeşlerim, define arayışında hem nefsani varlık insanın sorunları hem manevi varlıkların sahiplenme durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı çok dikkat etmeniz gerekiyor.

 Medyum Seyfullah Hoca?

Medyum Seyfullah hoca, dua ilmine inanan, kendini bu yolda geliştiren birisidir. Define konularında kendisine danışabilirsiniz. Durumunuzu anlatabilir, fikirlerinizi ona beyan edebilirsiniz. Define ararken kuralları göz ardı etmemeli, her detay hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yüce Allah’ın emirlerinin dışına çıkmamanız sizler için en hayırlısı olacaktır kardeşlerim. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ