7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Şahmeran Duasının Fazileti Ve Esrarı Nedir?

  • Şahmeran Duasının Fazileti Ve Esrarı Nedir? için yorumlar kapalı
Şahmeran Duasının Fazileti Ve Esrarı Nedir?

Huzur bulabilmenin en güzel yolu dualardır. Ayrıca Allah’a ulaşabilmek ve ondan mağrifet dilemek adına en önemli kapıdır. Sonsuz iyilikten faydalanmak ve dünyayı mutluluk ile doldurabilmek adına farklı dualar okunur. Bunlardan biri de şahmeran duası olarak öne çıkıyor. Peki Şahmeran duasının fazileti ve esrarı nedir?

Hiçbir sebep aramadan elbette şahmeran duası her daim okunmalıdır. Ancak bazen farklı amaçlar doğrultusunda bu duayı okumak ilaç gibi gelir.

– Fakirlikten kurtulabilmek,

– Dünyanın problemlerinden uzak kalmak,

– Kısmet açmak ve hayırlı kısmetlere ulaşmak,

– Güzel işlere ulaşabilmek,

Bu gibi sebeplerden dolayı şahmeran duasını okumak, her türlü sorunu aşabilmek için engelleri ortadan kaldırabilmektedir.

Şahmaran Duasının Fazileti Nedir?

Şahmeran duası aslında pek çok fazilete açılan kapıdır. İş konusunda, kısmetin açılması, mal mülk sahibi olmak ve girilecek sınavlarda başarılı olabilmek için etkilidir. Ayrıca şahmeran duası faziletleri şu şekilde sıralanabilir.

– Bereketi artırmak ve huzur bulmak için,

– Hayırlı kısmet bulabilmek,

– Bereketli ve güzel kazançlar sağlamak,

– Allah’a yakarış ve övgü ile ruh sağlığını daha iyi hale getirmek,

Yüce Allah’a sunmanın mutluluğunu veren şahmeran duası bu sebeplerden dolayı yüksek bir fazilete sahiptir.

Şahmeran Duasının Esrarı Nedir?

Aslına bakılırsa şahmeran duasının esrarı Allah’a doğrudan yakarış ve övgüde saklanır. Böylece yaşam içerisinde iyi gitmesini arzu ettiğiniz durumlar adına, doğrudan Allah’a ulaşmanın yolunu sunar. Bu fazilet ve esrar sayesinde hayatınızın çok daha güzellikler ve mutluluk sarmasına imkan verebilirsiniz. Tabii bunu gerçekleştirmek için mutlaka kalpten ve içten bir samimiyet ile şahmeran duasını okumak büyük öneme sahiptir. İyilik ve güzellikler için istenen dilekler şahmeran duası sayesinde kısa sürede gerçeğe dönüşebilmektedir.

Şahmeran Duası Günde Kaç Kez Okunmalıdır?

Gönülden ve samimiyetle şahmeran duasını okunması, hayatınızda yerine gelmesini istediğiniz güzelliklerin gerçekleşmesini imkan tanır. Bunu sağlamak için ise günde en az 7 defa bu duayı okumamız gerekir. Böylece yaşamınızın belli bölümündeki sorunların düzeni kavuşabilmesini sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken ister Arapça ister Türkçe olsun gün içerisinde ortalama 7 defa şahmeran duasını okumaktır.

Şahmaran Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

Çok özel fazileti ve esrarı bulunan şahmeran duasının Türkçe anlamı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hem Arapça hem de Türkçe okuma imkanı veren bu dua, aslında temelinde Allah’a övgü anlamı taşımaktadır. Hayat verip hayatı tutan, hayatın tek sahibi olan adına okunmaktadır. Her şeyin yaratıcısı ve ortağı olmayan, Allah’tan başka ilah bulunmayan şeklinde bir yakarıştır.

Kimler Şahmeran Duasını Okuyabilir?

Gönlünde Allah inancı olan ve bunu temiz kalbiyle dile getiren herkes şahmeran duasını okuyabilir. Bireysel olarak ne zaman istenirse bu dua günde 7 kez okunabilir. Tabii bu sadece en azdır. Dilerseniz daha fazla süre ve saygı içerisinde okuyabilirsiniz. Önemli olan amacınıza gönlünüzde temiz tutmak, içten haykırmak ve saf bir kalp ile dile getirmektir. Böylece dileklerinizin kısa süre içerisinde gerçeğe dönüşmesini imkan tanıyabilirsiniz. Her şeyi yoktan var eden ve oluşturan Allah için yapılan bu dua, yaşamdaki pek çok zorluğu yenebilmek adına önemli bir fazilet sunuyor.

Şahmeran Duası Faydaları Nelerdir?

Şahmeran duasını okumadan önce hangi niyet okunacaksa bu kalpten istenmelidir. Okumaya ise hamdele, besmele ve salvele ile beraber başlanır.

– Şahmeran duasını 7 gün okumak her türlü derde devadır,

– Psikolojik sorunlar için fayda sağlar,

– İş bulmak ve kısmet açmak adına faydalıdır,

– Şahmeran duası muhabbet ve sevgi için 3 gün boyunca kesilmeden 61 defa okunabilir,

Kötülükten ve şerden arınmak, uzak kalabilmek için de şahmeran duası okunabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ