7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Sevdiğini Aşık Etmek İçin Okunacak Dua Ve Zikirler

Sevdiğini Aşık Etmek İçin Okunacak Dua Ve Zikirler

Sevdiğini Aşık Etmek İçin Okunacak Dua Ve Zikirler

İslam dini, bolca zikretmeyi ve dua etmeyi emrediyor. Yüce Allah (CC), “bana dua edin ki size icap edeyim” buyuruyor. Maddi, manevi ve hatta gönül işleri için de Allah’a niyazda bulunabilirsiniz. Sevdiğinizin de sizin kadar sevmesini ve aşk-ı muhabbet beslemesini istiyorsanız dua ederek, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzyıllardır kadın ve erkekler, sevdiklerini kendilerine bağlamak için manevi duyguları ön planda tutup, dua yolunu tercih ediyorlar. Bunun için de Esma-ül Hüsna, ayet ve ulemanın ettiği dualardan yararlanıyorlar. Siz de sevdiğinizi kendinize aşık etmek istiyorsanız dua ve zikirden yararlanabilirsiniz.

Sevdiğini Aşık Etme Yoluna Kimler Başvuruyor?

– Eşinin, nişanlısının veya sevgilisinin kendisini daha çok sevmesini isteyenler,

– Eşinin, nişanlısının veya sevgilisinin sevgisinin azaldığını, aralarına soğukluk girdiğini düşünenler,

– Herhangi bir nedenle, eşiyle, nişanlısıyla veya sevgilisiyle ayrılma noktasına gelenler,

– Evi terk eden eşinin geri dönmesini isteyenler,

 – Platonik aşk yaşayanlar, sevdiğine açılamayanlar dua ve zikir yoluyla sevdiğini aşık etme yolunu seçiyorlar.

Sevdiğini Âşık Etme Duaları Günah mı?

Karşı cinsi kendine bağlama, aşık etme yöntemi genellikle büyü sanılıyor, yanılgıya düşülüyor. Halbuki, karşı cinsin de kendisini sevmek için edilen dualar da herhangi olumsuz bir uygulama veya söz bulunmuyor.

Halisane niyetlerle, Allah’ın isim ve ayetleriyle dua etmenin bir sakıncası yoktur. Sadece Allah’tan istediğiniz zaman ettiğiniz dua ve zikirler sevap kazanmanızı da sağlıyor. Çünkü dualarınızda Allah’ın isimlerini zikrettiğiniz ve ayet okuduğunuz için büyük sevap da kazanıyorsunuz.

 Sevdiğini Âşık Etme Duaları ve Zikirleri Nelerdir?

İster sevdiğinizi aşık etmek isterseniz başka nedenlerle olsun bütün dualarınızda Allah’ın isimlerini zikretmeyi ihmal etmeyiniz. Böylece sadece kendi acizliğinizi itiraf etmiş ve Allah’tan yardım istediğinizi göstermiş oluyorsunuz.

Her türlü niyaz ve muratlar için Fatiha, Kafirun. Felak, İnşirah, İhlâs ve Nas sureleri etkili surelerdir. Duanıza başlamadan önce bu sureleri okuyabilirsiniz.

Aşık etme duasında Allah’ın isimleri arasında en etkili olan “Vedud” sıfatıdır. Hem seven hem de sevilen anlamına gelir. Vedud ismiyle birlikte Rahman ve Kafi sıfatlarını zikrediyorsunuz.

Sevdiğini Âşık Etme Duaları ve Zikirleri Nasıl Okunuyor?

Sevdiğinizi aşık etme dualarını ve zikirlerini her vakit namazından sonra okuyabilirsiniz. Fakat duanızın en kısa sürede kabul edilmesini istiyorsanız, duaların kabul edildiği saatlerde yoğunlukla okuyabilirsiniz. Gece yarısı, sabah namazı ve Cuma günleri duaların makbul olduğu zamanlardır.

Duaların kabul olduğu vakitlerde abdest alıp, 2 rekat nafile namazı kılıyorsunuz. Namaz sonunda Fatiha suresi 1, İnşirah suresi 2, Nas suresi: 3 ve tekrardan Fatiha suresini 1 defa okuyorsunuz. Daha sonra Ya Rahman, Ya Kafi ve Ya Vedud sıfatlarını 7’şer defa zikrediyorsunuz.

Sure ve Sıfatları okuduktan sonra kendi diliniz döndüğünce ister sevdiğinizin adını zikrederek isterseniz sadece gönlünüzden geçirerek; “Allah’ım, sen kalpleri evirip çevirensin. Sen azim olan ve kadir olansın. Hakkımızda hayırlı olanı bize nasip et ve onun gönlünü bana meylettir.” Duasını okuyorsunuz. Dua sonunda “amin” deyip, ellerinizi yüzünüze sürüyorsunuz.

En Etkili Aşık Etme Duaları ve Zikirleri Nelerdir?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar denenmiş ve olumlu sonuçlar vermiş, aşık etme duaları ve zikirleri bulunuyor. Dua alimleri ve ulema da bunları tavsiye etmiştir. Çünkü Esma-ül Hüsna, yani Allah’ın isimleri zikredildiği için sadece Allah’tan istemiş ve Allah’ın rızasını kazanmış oluyorsunuz.

En-Nur, El-Batın, El-Muktedir, El-Hamid, El-Vedud, El-Mucib, El-Azim, El-Kuddüs, El-Berr, Er-Rahman aşık etme dualarında en çok kullanılan Allah’ın isimleridir.

Vakit namazlarından sonra gece yarısı veya imsak vaktinde zikredebilirsiniz. Genellikle 7 defa zikredilmesi tavsiye edilmesine rağmen istediğiniz kadar isimleri zikredebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz