7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Sevdiğini Unutmak İçin Edilen Dualar

  • Sevdiğini Unutmak İçin Edilen Dualar için yorumlar kapalı
Sevdiğini Unutmak İçin Edilen Dualar

Sevdiğini unutmak için edilen dualar ile ayrılmış olduğunuz ya da boşandığınız kişiyi unutabilmeniz mümkündür. Her ne kadar “zaman her şeyin ilacıdır” dense de sevgilisinden ayrılan kişiler bu atasözünü dikkatte almadan bir bunalım içerisine girerler. Zannederler ki zaman o olmadan geçmeyecek, hayat sadece o varsa güzeldir o yoksa boştur. Bu ve buna benzer düşünce şekilleri insanların içlerinde bir kaosa neden olur. İşte bu gibi durumlarda kişilerin dualara sığınması gereklidir.

Sevdiğini unutmak için edilen dualar aslında sizin içinizi ferahlatarak, şu an yaşamış olduğunuz üzüntülerin hafiflemesini sağlamaktadır. Çünkü dua etmek her zaman kişilerin iç huzurunu artırır. İsteklerinizin Allah’tan talep edilmesi de bir gün onların kabul edileceği düşüncesi ile sizin manevi huzura ermenizi sağlar. Sevdiğinden ayrılan kişiler kendilerini farklı duygular içerisinde bulurlar. Bunlardan bir tanesi terk edilmek diğeri de tercih edilmemek durumlarıdır. Sevdiğinden ayrılmaktan ziyade bu düşünceleri insanlar hazmedemezler.

Sevdiğini Unutmak İçin Edilen Dualar İşe Yarıyor Mu?

Sevdiğini unutmak için edilen dualar öncelikle sizin psikolojik ve fizyolojik durumunuz için faydalı olacaktır. Şöyle ki; sevgilinizden ayrıldıysanız devamlı onu düşünme, anılarla yaşama, rüyalarınızda onu görme ya da dalgınlık halleri içerisine girersiniz. Aynı zamanda iştahınızın kesilmesi, çevredeki başka insanlarla görüşmek istememe ve içe kapanıklık hatta yataklara düşecek kadar hastalık hali yaşananlar da bulunmaktadır. Eğer siz bu durumlar için kendinizi motive etmez ve tekrar hayata tutunmak için çaba sarf etmezseniz daha da kötü ruhsal bunalımlar içerisine girebilirsiniz.

Sevdiğini unutmak için en tesirli dua ile rahatlayabilir ve kendinize yeni bir düzen kurabilmek için cesaretlenebilirsiniz. Çünkü Allah sizlere her konuda olduğu gibi bu konuda da yardımcı olacak tek varlıktır. Ama bunun için sabırla beklemeli ve içinizdeki kızgınlıkların ya da diğer duyguların geçmesi için bol bol dua etmelisiniz. Kendiniz bu duaları edebileceğiniz gibi manevi ve ruhsal destek almak için medyum hocalardan yardım da isteyebilirsiniz. Onların kontrolünde birçok duanın okunmasını sağlayarak içinde bulunduğunuz buhrandan kurtulabilirsiniz.

Sevdiğini Unutmak İçin En Tesirli Dua

Sevdiğini unutmak için edilen dualar arasında tesirli dua bulup da hemen etki görmek isteyenler olabilir. Berhetiye esmaları arasında bulunan Şemhahirin esmasını okumak sevdiğinizi unutmak için birebirdir. 3 defa “Yâ kadîru yâ kâdiru yâ kâfî yâ azîzü yâ cebbâr” dedikten sonra yine 3 defa “Ve lekad ahidnâ ilâ Âdeme min kablü fenesiye” okunmalıdır.

Ayrıca yüz kere besmele, yüz kere salavat, yüz kere istiğfar edilerek günde 7 defa Yasin suresini okumanızı da tavsiye ederiz. Yasin suresinin birçok faydası olduğunu bilmekteyiz. İçinizin rahatlaması ve kalbinizin nurlanması için Yasin okuyun. Tüm okumalarınız bittiğinde kendinizde bir manevi huzur elde edebileceksiniz. O yüzden dua okumanız içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmanız için size fayda sağlayacaktır.

Sevdiğini Unutmak İçin Edilen Duaların Faydaları

Sevdiğini unutmak için edilen dualar ve onların faydalarını bir müddet sonra göreceksiniz. Ama şunu unutmayın ki dua ettiniz diye anında tesirini göreceksiniz gibi bir durum söz konusu değildir. Dua bir sihir değildir. Allah’tan yardım isteme durumudur. Sabırla beklerseniz rahatlayıp huzura erdiğinizi fark edebilirsiniz. Konu ile ilgili başvuracağınız medyum da size oldukça yardımcı olacaktır. Dualar sonucunda hangi faydaları görürsünüz?

  • Rahatlama ve bir dinginlik hali
  • Huzura ulaşma ve ferahlama
  • Hayata bakış açınız değişecektir.
  • Kendinizi mutlu ve neşeli hissedeceksiniz.

Sevdiğinizi unutmak için; eski anılarınızdan kurtulmanızı, geçmişe bağlı olarak yaşamamanızı, önünüzde daha mutlu, güzel günlerin olacağını düşünmenizi ve kendinizi motive etmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ