7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Taklit Büyüsü Nedir?

Taklit Büyüsü Nedir?

Taklit büyüsü nedir? Neden yapılır? Birine büyü yaptırmak isteyen kişilerin alternatif soruları arasında yer almaktadır. Taklit büyüsünü aynı anda analoji büyüsü olarak da adlandırabiliriz. Bu büyünün fikir çağrışımı “benzer benzeri meydana getirir” prensibidir diyebiliriz.  Taklit büyüsü tekniği büyünün yapılacağı hedefe benzetilmektedir. Örneğin kullanılacak malzemeler bir sabun, resim gibi objelere benzetilerek taklit edilmektedir. Bu büyüde önemli olan biçimsel benzerlik değil, medyum hocanın benzerliği düşünce boyutunda tasarlamasıdır.  Taklit büyüsü pek çok yerde uygulanmaktadır. Taklit büyüsünün amacı bir şeyin taklidini yaparak o şeyin gerçeğini etkileme ve taklit yoluyla istenilen sonucu elde etme esasına dayanmaktadır.  

Frazer’in benzerin benzeri meydana getirdiği ilkesine dayanarak taklit büyüsü geliştirilmiştir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi taklit büyüsünden analoji büyüsü, homeopatik büyü ya da benzetme büyüsü olarak bahsedebiliriz. Taklit büyüsünü hem iyi hem de kötü amaçlar için kullanılmaktadır.  Örneğin çocuk isteyen kişiler benzetme yolu ile bezden bir bebek yapabilirler ya da ev isteyen kişiler taştan ev şekli yapabilirler. Balkan ülkelerinde yağmurun yağması için bir genç kızın yeşil dallarla donatılıp başından su dökülmesi bir taklit büyüsü örneğidir.

Taklit Büyüsünde Dua Okunuyor mu?

Taklit büyüsü nedir? Neden yapılır? Taklit büyüsünde genellikle dualar ve okumalar ikinci planda kalmaktadır.  Bu büyü türü ile temas büyüsü sempatik büyü olarak da adlandırılmaktadır. Bu da şu anlama gelmektedir; birbirlerinden uzak şeylerin gizli bir sempati ile birbirlerini etkilediklerini ve aralarında bir sempati olduğunu göstermektedir.

Sempatik büyüler iki türlü yapılabilmektedir. Bunlardan ilkine taklit büyüsü denmektedir. Taklit büyüsündeki temel ilke bir şeyin ya da bir kimsenin taklidini yaparak o nesnenin ya da kimsenin gerçeğini etkileme esasına dayanmaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz bu büyü türünde en çok kullanılan malzemeler arasında fotoğraflar ya da ağaç, çamur, balmumu veya benzeri maddelerden yapılmış olan figürler veya heykelcikler bulunmaktadır.

Sempatik büyülerin ikinci türü ise temas büyüleridir. Aynı zamanda Kontajiyöz diye de adlandırılmaktadır. Büyüde ana kural şudur; “Parça bütüne aittir.” Temas büyüsünde kullanılan malzemeler ise saç, tırnak gibi malzemelerdir. Aynı zamanda kişinin elbisesi de kullanılabilir. Her ne kadar iyi amaç ile yapıldığı bilinse de aslında kötü amaçlı olarak da yapılabilmektedir.

Taklit Büyüsü Kime Yapılır?

Taklit büyüsü nedir? Neden yapılır? Gibi sorular büyüye ilgi duyanların ya da büyü yaptırmak için arayış içerisine giren kişilerin ilgi odağı olmuştur. Bu soruların yanı sıra aslında cevaplandırılması gereken bir soru da taklit büyüsü kime yapılır? Bu sorunun cevabı aşağıda açıklanmıştır.

Hoşlanılmayan ya da etrafına korku salan bir kimsenin zararsız hale getirilmesi, aynı zamanda bir kimsenin ölümünün istenilmesi için taklit büyüsü yapılabilmektedir. Böyle bir uygulamada o kişinin bir fotoğrafının yakılması gerekir. Taklit büyüsü ile eğer bir kişiye zarar verilmek ya da o kişinin ölümü isteniyorsa; burada en çok kullanılan malzeme ise o kişinin fotoğrafı ya da ağaç, çamur ve balmumu gibi benzeri malzemelerden yapılmış olan figürüdür.

Taklit büyüsü yaptırmak isteyen kişiler öncelikle büyü hakkında bilgiye sahip olmak için iyi bir araştırma yapmaları gerekir. Ardından ilim ve irfan sahibi bir medyum hocaya giderek bu konu hakkında gerekli bilgileri alabilirler. Diğer büyü türlerinde de olduğu gibi eğer büyü yaptırmak ve üzerinde büyü olduğundan şüphelenen kimsenin işlemleri hakkındaki bilgiler muhakkak alanında uzman bir medyum hoca tarafından incelenmesi gerekir. Aksi halde büyünün zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün değildir. Bu yüzden de bu konular hakkında bilgi sahibi olan gerçek ve doğru medyum hocaların bulunması gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz