7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Tehlikelerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Tehlikelerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Tehlikelerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Tehlikelerden korunmak için hangi duaları okumalısınız? Hayatımız içinde birçok tehlikelerle karşı karşıya kalmaktayız. Korunma duaları bizleri her türlü kötü durumdan korumak için okunmaktadır. Kazalar, belalar, kötülükler, hastalıklar ve doğal afetlerden korunmak için bazı dualar okuyabiliriz. Dua okumak Allah’a sığınmak ve ondan yardım dilemek demektir. Karşılaştığımız sıkıntılı durumlarda da Allah’a sığınarak çözüm yolu bulmak için dua etmeliyiz. Ayrıca insanların kendilerini korunmuş olarak hissetmeleri için dua etmek uygulanan manevi bir rahatlama yöntemidir.

Evde, yolda, işte devamlı tehlikelerle baş başayız. Hiç ummadığımız anda, beklenmedik zamanda başımıza bir kaza gelebilir. Neticede yaşadığımız bütün olumsuzluklar hesaplı ve planlı değildir. Aniden karşılaşılan bir durumdur. Bunlara önceden önlem alamasak da onun kötülüklerinden ve zararlarından korunmak için dua edebiliriz. Dua ettikçe birçok olumsuz duruma karşı Allah’a sığınmış oluruz. Taktirin önüne geçemeyiz ama bizlere vereceği olumsuzluklardan korunmak için dua edebiliriz. İnsanların başına gelecekler yani alın yazısı, ana rahmine düştüğü anda belli olmaktadır. Bazı kişiler başımıza gelecekler belliyse neden dua ediyoruz ki? Diye düşünebilir. Dualar başımıza gelecek olan tehlikelerden bizi korur. Tevekkül Allah’ın bize verdiği kadere razı olmak demektir. Ama şu da unutulmamalıdır ki dua kaderin değişmesiyle alakalı değildir biçimlenmesiyle alakalıdır.

Tehlikelerden Korunmak İçin Okunan Duaların Faydaları Nelerdir?

Tehlikelerden korunmak için hangi duaları okumalısınız? Bunların insanlara ne gibi faydası vardır konuları da kişiler tarafından merak edilmektedir. Allah buyuruyor ki: Dua edin duanızı kabul edeyim. Öyleyse kulların yapması gereken dua etmek ve onun kabul görmesini beklemektir. Okuyacağınız tehlikelerden korunma duası faydaları şunlardır:

  • Her türlü kaza bela ve musibetlerden korunmuş olursunuz.
  • Tehlikeli olan hastalıklardan şifa bulmak için okuyabilirsiniz.
  • Dua ederek zorda, darda kalmazsınız.
  • Edeceğiniz dualarla Allah’ın sevdiği, koruyup kolladığı kul olursunuz.

Her zaman dua etmenin kişilere faydası dokunmaktadır. Ama bazı zamanlarda edilecek olan dualara daha fazla ihtiyacımız bulunmaktadır. Kendimizi çaresiz ve yardıma ihtiyacımız var olarak gördüğümüzde dualara sığınmamız gerekmektedir. Sizler için bazı dua tavsiyelerinde bulunacağız. Bunlar arasında bildiklerinizi kendiniz her zaman okuyabilirsiniz. Bilmediğiniz ve zorlandığınız dualarda medyum hocalardan yardım alabilirsiniz. Hocaların sizin için okuyacakları dualar da sizi tehlikelerden koruyacaktır.

Tehlikelerden Korunmak İçin Ayet-El Kursi

Tehlikelerden korunmak için hangi duaları okumalısınız? Bu duaların içinde Ayet-el Kursi’nin büyük önemi vardır. Bütün tehlikelerden ve olumsuzluklardan insanları koruduğu bilinen bu duayı okumanız oldukça makbuldür. Aklınıza geldiği her an okuyabilirsiniz.

Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,

lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,

ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,

velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,

velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

Allah’dan başka hiçbir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,

Bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar ne de uyku.

Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.

Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.

O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,

Ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Tehlikelerden Korunmak İçin Diğer Dua

Tehlikelerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Tehlikelerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okumalısınız?

Tehlikelerden korunmak için hangi duaları okumalısınız? Araştırmanızı yaparken karşınıza birçok ayet ve sure çıkabilir. Bunların okunması için yardım da alabilirsiniz. Kısa olan aşağıdaki duayı da okuyabilirsiniz.

‘Bismillahillezi la yedurru me’asmihi şey’un fi’l-ardı ve la fis-sema’i ve huves-semiul-alim.”

Anlamı: İsminin anılması ile birlikte ne yerde ne de gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O, hakkıyla her şeyi işiten ve kemaliyle bilendir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz