7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Üzerinde Nazar Olduğunu Gösteren İşaretler

Üzerinde Nazar Olduğunu Gösteren İşaretler

Üzerinde Nazar Olduğunu Gösteren İşaretler ya da nazar olduğunu nasıl anlarız, sorusu üzerine bu makale hazırlanmıştır. Toplumumuzda “bakış” anlamına gelen nazar sözcüğü evrensel farklı kültürlerde kötü enerji olarak adlandırılmaktadır. Bazen kişilerin hassas olduğu dönemlerde, bağışıklık sisteminin düştüğü dönemlerde kişiler kötü enerjileri ile nazara daha açık hale gelir. Nazar belirtileri bilinirse tedbir almak kolaylaşır.

Sıklıkla Kimlere Nazar Değer?

Bazı hassas dönemlerde kişiler nazara daha açık hale gelmektedir. Bu durumda nazar duası okumak fayda sağlar. Aşağıda belirtilen 6 maddede en fazla kimlere nazar değdiği açıklanmıştır.

 1. Bebeklere
 2. Çocuklara
 3. Genç ve güzel kızlara
 4. Yeni evlenmiş gelinlere
 5. Hamile kadınlara
 6. Yeni doğum yapmış loğusa kadınlara

Bu kişilerin dışında hayvanlara, mala mülke, eşyalara da nazar değebilir. Her zaman kötü niyetten değil, iyi niyetli olarak güzel bebeklere, çocuklara, genç kızlara ve kadınlara olumlu bakış atılsa ve beğenilse bile nazar değebilir. Örneğin kişinin kendi annesi bile çocuğunu çok güzel bulduğu için iyi niyetten bile olsa nazar değdirebilir. Bu yüzden yukarıdaki 6 maddede yer alan kişilerin nazara karşı dikkat etmesi ve tedbirli davranması gerekir. Nazar olduğunu nasıl anlarız diyanet işlerinden gelen açıklamaya göre Peygamberimize nazar değmesin diye bazı dualar okunurmuş.

Nazar Olduğunu Gösteren 5 İşaret

Eğer siz, bir yakınınız, çocuğunuz veya bebeğiniz aşağıdaki belirtilerin bir tanesini veya birkaç tanesini yaşıyorsa nazara karşı tedbir almanın vakti gelmiş demektir.

 1. Geçmeyen yorgunluk, halsizlik, bitkinlik

Kronik yorgunluk halsizlik ve bitkin hali hissedilir. Bu durum normal yorgunluktan farklıdır. Normalde kişi aşırı işler yapınca yorulunca uyur ve dinlenir. Dinç olarak kalkar. Fakat bu durumda ne kadar uyursa uyusun hiçbir zaman dinlenmiş hissetmez ve uyanınca da yorgun hisseder. Evde nazar olduğunu nasıl anlarız, o evde yaşayan kişilerde durduk yere agresif hal, sıkıntı veya geçmeyen öfkeler varsa evde nazar olduğu anlamına gelir.

 • Ateş Yüksekliği

Derecede ateş yüksek olmamasına rağmen vücudun sıcak hissedilmesi ve ateş varmış gibi hissedilmesi nazara işarettir. Bazı durumlarda ateş gerçekten yükselebilir. Herhangi bir hastalık olmamasına rağmen ateşin yükselmesi nazara işarettir. Nazar olduğunu anlamak için suya okunacak dua, kalem suresidir. Suya okunup içilir.

 • Beslenme Düzensizliği ve İştah Problemi

İştah bir anda kesilir veya aşırı artar. Beslenme düzeni bozulur. Genellikle iştah bir anda kesilir. Sabah kalkıp insanın canı hiçbir şey yemek istemez, öğlen bir şey yemek istemez. Bu sefer akşam aşırı fazla yemek yer ve bu da metabolizmanın dengesizleşmesini sağlar. Veya Bunun tam tersi kişi aşırı fazla yemek yemeye başlar. Bu durum onu bağışıklık sistemini düşürür ve hastalıklara açık hale getirir. Nazar olduğunu nasıl anlaşılır, beslenme düzeninde bozukluk varsa nazardan şüphe edilmelidir.

 • Sebepsiz ağlamalar ve depresif ruh hali

Durduk yere aklına kötü düşünceler gelmesi, her şey yolundayken, tüm ilişkileriniz iyi giderken bir anda kendinizin ve sebep olduğu Bir nedenden dolayı her şey ters gitmeye başlar. Kişi hiçbir neden yokken durduk yere agresif ve sinirli hisseder. Duygusallaşır ve sebepsiz yere ağlar. Çocuklara nazar değerse sebepsiz ve geçmeyen ağlamalar yaşar. Bebeklere ve çocuklara bu yüzden nazar boncuğu takılır.

 • Beklenmedik davranışlar yapmak

Örneğin saçları çok güzel olan bir genç kız, hiç saçlarını kestirmek istemeyen ve uzatmak isteyen bir kız, bir anda aklına esip kuaföre gidip kısacık kestirebilir. Normalde hiç yapmayacağı şeyleri aniden karar değiştirerek yapabilir. Nazar olduğunu nereden anlarız, kişinin sanki aklı geçici süreliğine ele geçirilmiş gibi olur. Sonradan pişmanlık duyacağı işler yapar.

Nazar Duaları

Aşağıda nazara karşı dualar yazılmıştır. Nazar duası Arapça okunmalıdır, fakat Türkçe anlamı da okunmalıdır ve idrak edilmelidir.

 • Felak
 • Nas
 • Kalem Suresi
 • Bakara Suresi içinden Ayetel Kürsi
 • Fatiha

Nazar ayeti, Kalem Suresidir. Felak, Nas ve Kalem suresi nazara karlı etkilidir. Sadece dua okumanın yanında mekansal enerji temizliği yapılmalıdır. Kişiler hem bireysel olarak arınmalı hem yaşadıkları evleri arındırılmalı ve psikolojik olarak daha da güçlenirlerse nazara karşı tedbir almış olurlar. Üzerinde nazar büyü olduğunu nasıl anlarsın, yapılan tüm tedbirler ve okunan dualar işe yaramadıysa baş etmesi çok daha zor bir nazar olma ihtimali göz önünde bulundurularak bir uzmana danışılmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz