7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Yıldız Haritası Ne Demek?

  • Yıldız Haritası Ne Demek? için yorumlar kapalı
Yıldız Haritası Ne Demek?

Yıldız Haritası Ne Demek? Faydaları Nelerdir?

Yıldız haritası ne demek? Faydaları nelerdir? Bu iki soru astrolojiye ilgi duymaya başlayan kişilerin, cevaplanmasını istedikleri ilk sorulardır. Astroloji ve büyü kavramları sık sık aynı amaca hizmet edermiş gibi görünse de bu yanlıştır. Yıldız haritası sayesinde, kişinin doğduğu ilk andan ölümüne kadar yaşayacağı süreçte başına gelecekler görülebilir. Büyü ise yaşanacak kötü şeylerin önüne geçmek için uygulanır. Eğer sizin de yolunuz astrolojiyle kesiştiyse ve yıldız haritası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız. Hazırlamış olduğumuz bu detaylı ve bilgilendirici yazıyı okuyabilirsiniz.

Yıldız Haritası Ne Demek?

Yıldız haritası ne demek? Bu soru çok eski zamanlardan beri, çok farklı milletler tarafından sıklıkla sorulmuştur. Özellikle yıldızlara, geceye ve aya tapan kavimler için yıldız haritaları çok önemlidir. Bu insanlar yaşanacak tüm felaketlerin yıldızlar tarafından kendilerine bildirildiğine inanırlar. Bu nedenle, yıldızları izlemek ve yorumlamak oldukça hayati öneme sahip mesleklerdir. Her yıldız için ve şekil için farklı anlamlar belirlenmiştir. Yalnızca kötülüklerin değil güzelliklerin de müjdesidir.

Yıldız haritalarına Yunan mitolojilerinde sık sık rastlanabilir. Zaten birçok yıldız adını Yunan tanrılarından almıştır. Her şeklin kendine göre olan anlamları bu tanrıların özelliklerinden yola çıkarak belirlenmiştir. Astrolojik kavramlardan biri olan hera adını evlilik tanrıçası ve tüm tanrıların kraliçesi olan Hera’dan alır. Tanrıça Hera karakter olarak oldukça adaletli, kıskanç ve aile kurumuna düşkündür. Anne babaya duyulan sevgi ve saygıdan o sorumludur. Adını verdiği astrolojik kavramda ilişkilerde adaleti, ebeveyn ilişki modelini, cömertliği ve kıskançlığı niteler.

En çok bilinen anlamını söylemek gerekirse: yıldız haritası insanların doğum anından ölüm anına kadar yaşayacakları güzellikleri ve kötü hadiseleri anlatır. Kişinin karakter yapısının bile nasıl olacağı bu haritalara bakılarak anlaşılabilir. Zaten halk arasında “doğum haritası” ismiyle de bilinmektedir.

Yıldız Haritası Faydaları Nelerdir?

Yıldız haritası ne demek? Faydaları nelerdir? Tanımından da anlaşılacağı üzere bu haritalar sayesinde kişiler birçok olumlu ve olumsuz olayın bilgisine ulaşır. Olumsuz olayların öğrenilmesi ve engellenmesi bu haritaların en önemli faydasıdır. Harita sayesinde en net elde edilebilecek bilgiler şöyledir:

  • Öncelikle bu harita incelenerek doğan kişinin kişilik ve karakter analizi yapılabilir. Örneğin: kişi agresif mi, güler yüzlü mü, adaletli mi, çalışkan mı ve daha birçok özelliğe sahip olup olamayacağı bilinir.
  • Kişinin aşk hayatının nasıl gideceği, evlilik yolunda ne gibi problemler karşılaşılacağı bilinebilir.
  • Kişinin doğduğun da bir hastalığı varsa ya da ilerleyen yıllarda bir hastalığı oluşacaksa bu belirlenebilir. Böylelikle hem hastalığa yakalanmadan önce önlem alınabilir, hem de tedavisi bulunabilir.
  • Yaşam boyu karşılaşılacak tüm olumsuzluklar önceden bilinebilir. Örneğin yaşanacak kazalar, iflaslar, ayrılıklar, ihanetler vb. her şey.
  • Tüm bu yaşananların dışında kişilerin büyü etkisinde kalıp kalmadıkları, eğer kaldılarsa bundan nasıl kurtulacakları bilgisine de ulaşılabilir.

Yıldız Haritası ve Fal Farklı Mıdır?

Yıldız Haritası Ne Demek?

Yıldız Haritası Ne Demek?

Yıldız haritası ne demek? Faydaları nelerdir? sorularının cevabını alan kişiler, yıldız haritası ve falın aynı şey olup olmadığını merak ederler. Temel anlamları ve amaçları bakımından oldukça benzer olan bu ikili aslında farklı şeylerdir. Aralarında bu konuları detaylı bir şekilde bilmeyen kişilerin göremeyeceği ince farklar vardır.

Öncelikle yıldız haritalarına bakmak için kullanılacak bir malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Ancak fal belli bir nesne olmadan kesinlikle bakılamaz.

Haritalar kişiler ve gelecekleri hakkında daha kesin bilgiler verirler. Fallar ise gelecekle ilgili küçük ip uçlarını eğlenceli bir şekilde aktarmaya çalışırlar. Yani bir nevi haritalar sayesinde gerçek bilgilere ulaşırken, fallar sadece anlık eğlenceler yaratmak için kullanılır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ