7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Büyü Çeşitleri

  • Büyü Çeşitleri için yorumlar kapalı
Büyü Çeşitleri

Büyüler, çok eski zamanlardan bu yana sürekli kullanılmaktadır. Babil İmparatorluğu’nda ortaya çıkan büyü çeşitleri ilk olarak ruhlara ve diğer dünya dışı varlıklara ibadet etmeyle başlamıştır. Daha sonrasında dünya dışı varlıklar ile iletişime geçilerek tılsımlı sözcükler aracılığıyla herhangi bir isteğin gerçekleştirilmesi istenmiştir.

Harut ve Marut’un da büyüleri çeşitlendirme ve geliştirme konusundaki önemi çok büyüktür. Büyücülük adına pek çok gelişim sağlayan Harut ve Marut ile beraber ortaya çıkan büyücüler sayısız büyü çeşitleri oluşturmuşlardır.

Hayallere kavuşmak ya da başkasının hayallerini yıkmak için beyaz büyü yani iyi büyüler ve kara büyü yani kötü büyüler olarak ikiye ayrılan büyü türleri ortaya çıkmıştır. Kara büyülerin amacı büyüyü yapan kişinin sevmediği bir bireye kötülük yapmak amacıyla uygulanır. Beyaz büyüler ise büyüyü yapan kişinin kendisine ya da başkasına iyilik yapması amacıyla uygulanır.

Her İnsan Büyü Yapabilir Mi?

Büyü yapmak için ilim sahibi olmak gerekir. Bu ilim ile ruhani bilgiler elde etmek, ruhani varlıklar ile iletişime geçmek ve mutlaka korkusuz olmak gerekir. Bu yüzden her insan büyü yapamaz. Ancak çeşitli büyüleri herkes yapabilir. Bu durumda her insan büyü yapabilir mi sorusunun kısaca cevabı herkes her büyüyü yapamaz olacaktır.

Çünkü bazı büyü çeşitleri hem çok bilgi istemez. Bu nedenle dikkat ve bazı bilgiler yeterli olur. Ancak kimi büyüler ise inanılmaz dikkat, çok ve doğru bilgiler ile özel tılsımlı sözcükler ister. Bu nedenle büyünün çeşidine göre durum değişkenlik gösterir.

Büyü Çeşitleri

Kara Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri genel olarak ikiye ayrılır. Kara büyü çeşitleri ve beyaz büyü çeşitleri olarak ikiye ayrılan büyülerin iki çeşidi de pek çok büyü içerir. Bu büyüler sayısız olacak kadar fazladır ve aralarında çok gizli büyüler de bulunur.

Kara büyüler de ikiye ayrılır. Kara büyü yapma yönteminde süryani ve papaz kullanılır. Süryani yönteminde süryani dilinde tılsımlı sözcükler uygulanır. Papaz yönteminde ise çaba gerekir. Burada çukurlar kazılır, inekler kullanılır ve daha pek çok çaba isteyen işlem yapılır.

Süryani ve papaz büyülerinin içerisindeki en popüler büyüler ise kötü amaca hizmet eden büyülerdir.

Bu büyüler yumurta büyüsü, domuz yağı büyüsü, delirtme büyüsü, düğüm büyüsü, kıskandırma büyüsü, cin büyüsü gibi sıralanabilir. Pek çok kara büyü bulunsa da en popüler olanlar bu şekildedir. Bu büyülerden en tehlikeli olanları ise sabun büyüsü, kabala büyüsü ve ölüm toprağı büyüsüdür.

Beyaz Büyü Çeşitleri

Beyaz büyü çeşitleri de kara büyünün çeşitleri kadar fazladır. Asıl amacı iyilik olan bu büyülerin yapılmasında genel adlandırılmış bir yöntem bulunmaz. Burada genellikle dualar, ayetler ve yine tılsımlı sözcükler kullanılır. Kara büyüde ruhani varlıklar aracılığı kullanılsa da burada asıl olay büyüden çıkıp duaya da yakınlaşır.

En bilinen beyaz büyü türleri aşk büyüsü, bağlama büyüsü, zenginlik büyüsü, nohut büyüsü, şeker büyüsü gibi büyülerdir. Kimisi zengin olmak içinken kimisi aşık etmek ve kimisi de şansı arttırmak içindir.

Yalnız bazı beyaz büyüler kötü amaçlı kullanılabilir. Bu durumda büyülerin üçüncü türü olan kızıl büyü ortaya çıkar. Kızıl büyüler iyi amaçlı oluşan büyülerin kötüye kullanılması sonucu oluşur. Örneğin aşk büyüsü hem beyaz büyünün çeşitleri hem de kızıl büyü çeşitleri arasında kullanılabilir. Çünkü aşk büyüsü evli bir bireye kullanılırsa aynı zamanda bir yuva yıkılır. Bu nedenle bazı büyü çeşitleri amacına göre değişkenlik gösterir. Kızıl büyüye özgü çeşitler bulunmasa da beyaz büyü içerisindeki büyüler kızıl büyüye yani ne iyi ne de kötü büyü çeşitleri içerisine girer.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ