7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Cinler İnsana Musallat Olabilirmi

  • Cinler İnsana Musallat Olabilirmi için yorumlar kapalı
Cinler İnsana Musallat Olabilirmi

Cinler, insanlar gibi nefis sahibi olan manevi alem varlıklarıdır. Kötü ve iyi huylular olarak bilinirler. Yani, insanlara bulaşan, musallat olanlar ve olmayanlar şeklinde değerlendirilebilir. Cinler insana musallat olur mu sorusunun cevabını merak ediyorsanız, elimizden geldiği kadar yanıtlamaya çalışacağız. 

Cinleri Tanıyalım

Değerli kardeşlerim, yüce Allah, insanlar gibi cinleri yarattığını Kur’andan bildirmiştir. Sadece cinler değil pek çok alemden bahsedilir. Cinler sadece isim olarak söylenmiştir. Sevgili kardeşlerim, cinleri evvela tanımamız gerekiyor. Allah, insanı topraktan cinleri ateşten yarattığını, kitabımız olan Kur’anda vurgular. Aynı zamanda her varlığın, sadece kendisi izin verdiği müddetçe hareket edebileceğini söyler. Evvela cinleri tanırken, onlardan korkmamayı bilmemiz gerekiyor. Çünkü cinler hakkında, bildiğimi çok fazla yanlış var.

Filmlerde gizli gelen varlıklar olarak tabir edilseler de öyle değildir. Yani musallat oluş şekilleri, sesin kalınlaşması, korkuyla bağırma çağırma şeklinde olmaz. Aniden yanınızda belirmez, sizi çığlıklarla korkutmak niyetinde olmazlar. Onlar beyne hükmetmeye çalışırlar. Elbette sadece yüce Allah’ın izin verdiği müddetçe.

Cinler İnsanlara Musallat Olabilir Mi?

Evet kardeşlerim olurlar. Cinler insanlara nasıl musallat olur merak ediyorsanız, size aktarmaya çalışmak amacındayız. Sevgili kardeşlerim, insan kötülük yapan bir varlıktır. Kendisini kaybeder. Kötülük yapar ve nefsine uyar. Böyle insanlar, her zaman cinlerin hoşuna gider. Tabi ki bahsettiğimiz cinler kötü huylu, kötülük yapanlardır. Cinlerin sevdiği insanların özellikleri şöyledir.

– Miskin, kendinde olmayan ve zevkine çok düşkün olan.

– Hayatının boş olduğunu düşünen, ilim adına herhangi bir faaliyeti olmayan insanlar.

– Maneviyatı zayıf, imanın tam olmayan kişiler.

Cinler bu tür insanlara çok kez musallat olabilirler. Musallat olduklarında, kişinin iradesine hükmederler. Ona kontrolünü kaybettirirler. 

Cinler Nasıl Musallat Olur?

Değerli kardeşlerim, bilirsiniz ki cinler filmlerde anlatılmaya çalışılır. Sürekli kişinin arkasında olan, aynadan görülen ve yandan yaklaşan varlıklar olarak tasvir edilirler. Sizlere evvela şunu söyleyelim ki kötü huylu cinlerin amacı asla insanın bedeni olmaz. Onlar arkadan veya yandan musallat olmazlar. Ani görülebilirler ancak anlatıldığı gibi değildir. İnsan aklına hükmetmek için kötü huylu cinler için vazgeçilmez bir zevktir. Yukarıda özelliklerini saydığımız insana, görünerek veya direkt akla girerek musallat olabilirler. 

Cinler Musallat Olduktan Sonra Ne Olur?

Cinlerin musallat olma biçimleri aynıdır. Musallat olduktan sonra kişide değişimler yaşanır. Yaşanan değişimler şöyle olur.

– İrade kontrol edilemez hale gelir. Kişi ne yaptığını tam olarak bilemez. 

– Cin musallat olan kişinin aklı sürekli kötü düşüncelerde olur. Amaçsız yaşar ve sürekli tembellik yapar. Namaz, oruç ve zekat kelimeleri ona tuhaf gelir. Kendisini tanıyamaz haldedir. 

– Samimiyetten, güzel işlerden uzak durur. Sürekli kötü yollara yönelme eğiliminde olma durumu vardır. Kişinin huzuru asla yerinde olmaz. 

– Kişi yalnız kalmaktan çok korkar. Aklında acayip fikirler oluşur. Cinlerden korunmak için en iyi ilaç dua yapmaktır. 

Cinlerden Korunma Yolları?

Sevgili kardeşlerim, cinlerden korunma yollarından en güzel olanı dua etmektir. Dua etmek, sizin cinlerden korunmanız için en etkili yoldur. Cinlerden korunmak için Allah’a sığınmak ve onun yüce isimlerini zikretmek gerekir. Cinlerden korunmak için Nas, Felak, Cin ve Tarık Surelerini 3, 33 veya 99 kez okumanız yeterli olacaktır inşallah. 

Cin Kovan Hocalar?

Cinlerden korunmak için işlem yapan İslam dininin kurallarını yerine getiren hocalara gidebilirsiniz. Gittiğiniz hocanın, Allah yolunda olmasına lütfen dikkat ediniz kardeşlerim. Cin kovan hocalar denildiğinde her zaman Seyfullah hoca akla gelir. Kendisinin ilminden ve bilgisinden faydalanabilirsiniz. Seyfullah hoca Allah’ın izin vermediği işlemlerin tümünden uzak duran birisidir. Kendisi, imanının tam olduğunu belirtir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ