7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Tuz ile Nazar ve Büyü Bozma Tarifi

  • Tuz ile Nazar ve Büyü Bozma Tarifi için yorumlar kapalı
Tuz ile Nazar ve Büyü Bozma Tarifi

Tuz ile nazar ve büyü bozma tarifi nedir, nasıl yapılır? Konusu hakkında açıklamalarda bulunalım. Eski cağlardan günümüze kadar uzanan büyü, insanların başları sıkışınca başvurdukları manevi bir ritüeldir. Pek çok amaç için büyü yapılabilmektedir. Örneğin aşk büyüsü, soğutma büyüsü, kısmet açma büyüsü, vb büyü çeşitleri bulunmaktadır. İnsanlar bu tarz büyüleri ya evde kendi kendine yapmakta ya da bir medyum hocaya yaptırmaktadır. Yapılan büyüler de yine hoca tarafından bozulacağı gibi kişi evde tuz gibi bazı yöntemlerle de yapılan büyüyü bozmaya çalışmaktadır.

Nazar kelimesi Arapçada bakış anlamına gelmektedir. Bu da haset eden bazı kişilerin gözleri ile kötü enerji göndererek insan ya da hayvan üzerinde hastalık, sakatlık ve ölüm gibi bazı durumlara sebebiyet vermesi olarak açıklanmaktadır. Çok eski zamanlardan beri insanlar nazara inanmaktadır. Bunun için de bazı balta, nazar boncuğu gibi bazı araçlarında nazardan koruduğuna inanmaktadırlar. Nazara karşı alınan yöntemlerden bir tanesi de tuzdur. Tuz ile bazı işlemler yapılarak nazara karşı korunmak mümkündür.

Tuz ile Nazar Bozma Tarifi

Nazar bozmak için kurşun dökme, bıçak atma, yumurta kırma, nazar duası okuma gibi bazı uygulamalar yapılmaktadır. Biz sizlere bu konuda tuz ile nazar bozma tarifi nasıl yapılır onu anlatacağız. Tuz ile Nazar bozma 4 farklı şekilde yapılabilmektedir.

  • Tuz kavurma 1: Öncelikle tavaya bir avuç iri taneli tuz konmaktadır. Tava ateşe konulunca içindeki tuz patlamaya başlar. Bu esnada nazar değen kişinin üzerine bir tülbent örtülmekte ve başının üzerine bir tas su konmaktadır. Ardından ateşte patlatılan tuz bu suyun içine dökülmektedir. Daha sonra bu sudan kişiye içirilir, el ve ayaklarına sürülür. En son olarak da su ayak basmayacak bir yere avlunun kenarına dökülmektedir.
  • Tuz kavurma 2: Bu işlemde iri taneli tuz bakır bir kapta kavrulmaktadır.  Daha sonra ateşte kaynayan suyun içine dökülmektedir. Bu suyun içerisine 7 tane buğday tanesi, iğne, metal para ve soğan kabuğu konularak kaynamaya bırakılmaktadır. Kaynayan şu soğuduktan sonra nazar değen kişinin 3 kere başına, 3 kere ayaklarına, 3 kere de karin bölgesine dökülür. Bu işlem yapılırken kişinin damağını kaldırması gerekir. Kalan su kişinin koltuk altlarına, ayak altlarına ve kucağına dökülmektedir.
  • Tuz öveteleme: Bu işlemde nazar değen kişi, tuz öveteleme işlemini yapacak kişinin karşısına oturmaktadır. Öveteleme yapacak kişi eline bir miktar tuz alarak kişinin başında dairesel hareketler çizmektedir. Bu esnada da 3 İhlas, 1 Fatiha suresi okuması gerekir. İşlemden sonra tuz ayak bakılmayacak bir yere atılır.
  • Tuz gömdürme: Bu işlem sadece bir kadın tarafından yapılmaktadır. Bu kadın nazar değen kişiyi karşısına alarak tuza 1 Fatiha suresi okur ve tuzu ateşe gömer. Böylece tuz ateşte patlamaya başlar. Eğer okutan kişi erkekse takkesini, kadında yazmasını ateşin üzerine çırpmaktadır. Bu sayede nazar kişinin üzerinden kalkmış olur.

Tuz ile Büyü Bozma Tarifi

Tuz ile büyü ve nazar bozma tarifi konusunda tuz ile nazar nasıl bozulur bahsettik. Peki tuz ile büyü bozma tarifi nasıl yapılır bakalım.  Büyü bozma işleminde medyumların önem verdiği nesnelerden bir tanesi de tuzdur. Bu işlemde tuz sirkeli suya karıştırılarak üzerinde büyü olan kişinin bu su ile banyo yapması gerekir. Ancak banyo yapmadan önce kişinin bu suyu 5 dakika boyunca ağızında bekletmesi gerekir.  Cinler ve iblis tuzun kokusundan hoşlanmadıkları için tuz büyü bozmada oldukça etkilidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ