7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Cinlerden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

  • Cinlerden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız? için yorumlar kapalı
Cinlerden Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

Cinler, tıpkı insanlar gibi nefis sahibi olan, Allah’ın yarattığı varlıklardır. Cinlerden korunmak için neler yapılmalı merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Allah’ın izniyle cinlerden korunma yolları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. 

Cinler İnsanlara Nasıl Musallat Olurlar?

Sevgili kardeşlerim, cinlerden korunmak üzerine araştırmamızı sizlerle paylaşmadan önce, cinlerin insanlara musallat biçimlerine bakalım. Daha doğrusu, cinler neden insanlara musallat olur ona bakalım. Sevgili değerli kardeşlerim, evvela korkularınızı bir tarafa bırakınız ki şifanın kaynağına birlikte eğilelim. Cinler, insanlara benzer yapıdadırlar.

Allah, onlara insanlara verdiği nefisten bahşetmiştir. Durduk yere insanlara musallat olmazlar. İnsanın aklını kullanmaması, başka zevk ve sefaya yönelmesi, musallatın bir sebebidir. Söz konusu nefis düşkünü insan, kötü huylu cinler tarafından hedef alınır. Bu kötü huylu cinler, insan beynine girerek, orada düşünce değişimi yaparlar. İradeyi kontrol altına alırlar.

Cinlerden Nasıl Korunabiliriz?

Filmlerde görüldüğü gibi değildir cinler. En azından bu kadar dar bir alana sıkıştırılmaları imkansızdır. Çünkü onların asıl amacı, insan bedeni değil, beyni ve kalbidir. Kötü niyetli cinler, insanların iradesine hakim olarak, yanlış yola sürüklerler. O halde cinlerden korunmak için neler yapmalıyız hemen bakalım. 

Cinlerden korunmanın en iyi ve en etkili yolu, şüphesiz ki iman ve onun meyveleri olan duadır. Kur’anın içerisinde yer alan dualar okunarak, cinlerden kurtulmak onlardan korunmak mümkündür. Alimler, insanların Kur’an okuması, namaz kılmasının cinlerden korunmasının en iyi yolu olduğunu belirtirler.

Cinlerden Korunmak İçin Hangi Duaları Okuyabiliriz?

Sevgili Müslüman kardeşlerim, cin, insanın düşmanı değildir. Özellikle Allah’a imanı tam olan cinler, asla insana zarar verme amacında değildirler. Şüphesiz, insan kadar dünyaya, maneviyata zarar veren bir varlık olmadığı halde, imanlı cinler, yanlışa düşmek istemezler.

Lakin, insanın şehvetlerine ortak olmaya çalışan, akılsız, cahil insanları hedef alan kötü niyetli cinlerde vardır. İşte biz onlardan nasıl korunabiliriz, cinlerden korunmak için hangi dualar okumalıyız bakalım.

Tarık Suresi

Alimlerin cinlerden korunmak için önerdiği duaların başında, Tarık Suresi gelir. Tarık Suresini gün içerisinde devamlı okumanız, Allah’ın izniyle kötü niyetli cinlerden bizi koruyacaktır.

Cin Suresi

Allah’ın cinlerden bahsettiği bu sure, korunmak için şüphesiz okunabilir. Değerli kardeşlerim, burada verdiğimiz dualar, cinlerden korunmak içindir. Ama Kur’anın tamamında yer alan her cümle, sizleri cinlerden koruyabilir. Kur’an okumanız zaten en güzel olanıdır. 

Allah’ın İsimleri

Yüce Allah’ın isimlerini devamlı olarak zikretmek, inşallah cin belalarından bizleri koruyacaktır. 

Cinlerden Korunmak İçin Başka Neler Yapabiliriz?

Değerli kardeşlerim, cinlerden korunmanın diğer yolları, Allah’ın bize verdiği aklı geliştirmek, kalbi temiz tutmaktır. Bazı kardeşlerimiz, kötülük yapmaya devam ettikleri halde, dualarla korunacaklarını sanırlar.

Oysa bu yanılgıdır. Cinlerden korunmak için temiz kalp ve dua birleştirilmelidir. Hulasa, Allah’ın verdiği akıl, kitaplarla, ilimle doldurulmalıdır. Aklını geliştirmeyen, cahil kalan insanı, Allah sevmez. Allah Kur’anda bizlere ‘Akıl Etmez misiniz’ diye buyuruyor. İşte cinlerden korunmanın diğer yolları.

* Allah’ın bize verdiği akıl başta olmak üzere bedeni, anlamlandırmak. Buna yönelik kafa yormak, düşünmek.

* Sadece zevk için dünyaya geldiğini sananlar, en büyük yanılgıya düşenlerdir. Bunu yapmamalıyız kardeşlerim. Düşünmeli ve varlığımızın anlamını bulmalıyız.

Cinlerden Korunmak Mümkün Mü?

Tabi ki mümkün kardeşlerim. İbadetlerimizden başta namaz olmak üzere, eksik etmemeliyiz. Bizler insanız. Allah bizlere aklımızı yormamamız, onu saklamamız, sıcak tutmamız için vermemiştir. Onu ortaya çıkarıp kullanmamızı, onunla araştırmamızı buyurmuştur. Cinler kafalarını kullanan, bilgili insanlara değil, bilgisiz, bilgisi olmadığı halde bilgin olduğunu sanan insanlara bulaşır.

Cinlerden korunmak mümkündür kardeşlerim. Yeter ki bizler yüce Allah’ın tanımaya çalışalım. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ