7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Vefk Nedir?

  • Vefk Nedir? için yorumlar kapalı
Vefk Nedir?

İnsanların dilek ve isteklerini yerine getirecek büyüler yapmak ya da kara büyülere karşı önlem alınacak yöntemler içerisinde, vefk büyük öneme sahiptir. Bu yüzden pek çok insan vefk nedir sorusunu merak etmekte ve ne olduğunu öğrenmeyi arzu etmektedir. İslam büyükleri bu konuda zamanında detaylı bir araştırma yapmış ve buna uygun tanımlamalar gerçekleştirmiştir. Vefk esasında tabir olarak hesap (Matematik) ilmine dayanır. Bu konuda eski dönemlerdeki alimler her arap harfi için bir rakam belirlemiştir.

Böylece elde edilen rakamlar ile beraber Esma-i ilahinin adetleri ve karşılığı bulunmuştur. Özellikle Kur’an-ı Kerim’de yer alan bazı sureler üzerinden harfler rakama çevrilmek suretiyle toplaması yapılmıştır. Böylece vefk tanzim haline gelmiş; tabir edilen anlamı için, Esma’nın veya ayetin kat sayısına eşit olduğu kararına varılmıştır. Yapılan bu detaylı ve titiz çalışma ile beraber vefk ilmi ortaya çıkmıştır.

Vefk Ne İşe Yarar?

Bütün değişik büyülerde mutlaka kullanılan vefk ne işe yarar sorusu, en çok merak edilen konular arasında yer alır. Çünkü gerçek bir medyum tarafından ele alınan büyülerin etkisini daha güçlü hale getirir ve büyünün kalıcı hale gelmesine olanak verir. İnsanların üzerinde oluşmuş manevi hastalıkların yok edilmesinde güçlü bir etki yaratır. Yapılan büyü ile beraber vefki kişi üzerinde taşır. Böylece bir hayat boyu iyi bir niyetle yapılmış olan büyünün etkisi başkaları tarafından bozulmaz.

Vefk Nasıl Yapılır?

Arapça her harfin karşılığı olarak bir rakamın tabir edilmesine vefk denir. Bir vefk yapımı gerçekleştirilirken o Esma’yı kaleme almak veya ayeti katsayısıyla yazmak anlamını taşımaktadır. Özellikle varlıkların şerrinden korunmak ve Allah’ın izniyle kötü büyülerden kurtulabilmek için, uzman ve gerçek medyum hocalar tarafından vefk hazırlanır. Güçlü etkisi olmasının yanı sıra iyi niyetli yapılırken kötü niyetle de ele alınabilmektedir. Bu yüzden vefk nasıl yapılır sorusu ile beraber özellikle kim tarafından yapılması gerekir öğrenilmelidir.

Farklı yöntemler ile gerçekleştirilen büyüler adına vefk kullanılır. Özellikle Esmaül Hüsna müvekkilleri ve ayetlerin isimlerini bulmak, gerçekleştirilecek olan işlerle onları yönetmek vefkin temelini oluşturur. En çok da hayır işleri söz konusu olduğunda, İhlas sureleri ile beraber Fatiha gibi pek çok özel dua, yapılan vefk anında okunur. Şer ve kötü büyülere maruz kalmış kişiler için ise Fatiha fil Tebbet Kafirun sureleri okunarak, büyünün tamamlanması gerekir.

Vefk çok güçlü bir etkiye sahip olduğundan dolayı bireysel olarak ele alınmamalıdır. Yanlış ellerde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kötü büyülerin etkisinden kurtulmak ve başka varlıkların üzerinizden uzaklaşmasını sağlamak için, mutlaka deneyim sahibi olan tecrübeli bir gerçek medyum hoca tarafından vefk ele alınmalıdır. Böylece gerçekleştirilecek olan vefk yapımı sayesinde, kişi anlam veremediği hayatındaki birtakım zorlukların üstesinden gelebilir.

Vefk Yapan Medyum Hocalar

Ayet ve surelerin Arap harfleri üzerinden matematiksel olarak rakama çevrilmesiye beraber, İslam alimleri tarafından vefk bulunmuştur. Bu harfler üzerinden ele alınacak vefk ile beraber, insanlar şeytani varlıkların ve cinlerin etkisinden kısa sürede kurtulabilir. Tabii vefk tek başına kullanılmaz. Özellikle vefk yapan medyum hocalar ele aldıkları bilgiler dahilinde, bunu kullanır ve kişinin hayatında yaşadığı olumsuz durumlara karşı çare üretir.

Tabii mutlaka gerçek bir medyum hoca tarafından yardım alınması büyük öneme sahiptir. Doğuştan yeteneği bulunan ve her iki taraf ile bağlantı kurabilen medyumlar, vefk ile beraber tüm büyüleri ele alır. Küçüklükten itibaren eğitim almış ve tüm ayet ile sureleri bilen medyumlar, Arap harfleri üzerinden rakamları kullanarak vefk yapar.

Özellikle vefk yapılırken ruhlar harekete geçirilir. Bir nevi mıknatıs görevi görerek çok hızlı şekilde kendine çeken vefk, böylece kişinin arzu ettiği ve kalpten istediği dileklerini en hızlı şekilde yerine getirir. Burada unutulmaması gereken ayet ve esmaların 7 gün boyunca okunması; ayrıca bunun mümkünse kuşluk vaktinde yapılması veya aynı saatlere denk getirilmesi gerekir.

Vefk Nasıl Bozulur?

Herhangi birinin üzerine yapılan vefk bu kişi tarafından fark edilmez. O bireyi tanıyan kişi ancak hareketlerindeki değişikliği anlayarak bunu fark edebilir. Eğer bir yakınınız üzerinde böyle bir durum tespit ettiyseniz, mutlaka uzman bir medyum hocadan yardım almanız gerekir. Özellikle davranış ve tutumları ile beraber kötü büyüler kişinin kin ve nefretle dolmasına sebebiyet verir. Vefk çok güçlü olduğundan dolayı iradesini kırarak onun düşüncelerini kontrol eder. Bunu gerçekleştirmek için ise vefk üzerinden yapılan büyü içerisinde başka varlıklardan faydalanılır.

Pek çok insan böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığı zaman, vefk nasıl bozulur diye merak etmekte ve araştırmaktadır. Uzman bir medyum hoca tarafından yapılan incelemeyle vefk eğer varsa, belli başlı bazı yöntemler ele alınır. Eğer vefkin zamanla geçmesini düşünüyorsanız bunun mümkün olmadığını dile getirmek gerekir. Yani vefk zamanla ve kendi kendine bozulmaz. Bu konuda yapılan pek çok değişik vefk bulunmaktadır.

* Bağlama vefki,

* Aşk vefki,

* Geri getirme vefki,

* Başkalarının işlerine bozmak için vefk,

* Evli çiftlerin ya da bazı kişilerin aralarını açabilmek adına,

* Küsleri barıştırmak,

* Aile içi huzur sağlamak

Bu gibi daha pek çok sebepten dolayı vefk, farklı bilgiler ile beraber ele alınarak hazırlanır. Böylece birbiriyle güçlü bir etki oluşturan büyü ve vefk sayesinde, bir hayat boyu bozulmayacak etki oluşturulur.

Vefkin bozulması için kesin bir tabir kullanmak mümkün değildir. Özellikle kullanılan metot ile beraber uygulanan işlem açısından değişkenlik gösterebilir. Nitekim her medyum kendi yöntemlerine bağlı olarak ayet ve sureler ile Esma-ül Hüsna üzerinden, değişik vefkleri bozar. Ancak süreç içerisinde başka varlıklar olduğundan dolayı mutlaka, tecrübe sahibi ve deneyimli gerçek bir medyumun bu işlemleri ele alması büyük öneme sahiptir.

Hem İyi Hem Kötü Niyetle Yapılan Vefk

Amaca bağlı olarak değişik yöntemlerle vefk yapılabilmektedir. Burada önemli olan niyettir. Çok güçlü bir etkiye sahip olduğundan dolayı vefk her birey üzerinde etki yapabilir. Özellikle günümüzde bağlama vefki ve aşk vefki oldukça fazla tercih ediliyor. Temiz bir kalple ve iyi niyetli arzu edilen dilek üzerinden bu vefk yapılabilmektedir. Eşleri yeniden barıştırmak, kara büyü etkisinde kalan insanlara kurtarmak, insanlar arasındaki ilişkileri bozmak ile düzeltmek gibi amaçlar eşliğinde vefk yapılabilmektedir.

Vefk kişinin karakterine herhangi bir şekilde dokunmaz. Sadece onun iradesini etkiler ve düşüncelerini yöneltir. Bu da ele alınacak farklı yöntemler üzerinden, vefk ile beraber başka varlıkların sürece girmesiyle etkisini gösterir. Böylece hem iyi niyetli hem de kötü niyet üzerinden vefk yapılabilmekte ve kullanılabilmektedir.

Doğru Yöntem ile Vefk

Vefk yapılırken mutlaka doğru yöntem üzerinden gerçek bir medyum süreci tamamlamalıdır. Çok güçlü bir etkisi olduğundan dolayı mutlaka başka varlıkları ve şeytani cinleri kontrol edebilecek bir hocanın işlem yapması gerekir. Özellikle kara büyüler için kullanılan vefkin bozulması konusunda, deneyimli ve tecrübeli medyumlar bunu en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Doğru şekilde ele alındığında tüm istekleri yerine getirebilecek olan vefk, yanlış ellerde ise büyük risk taşıyabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ