7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Vefkler Nedir?

  • Vefkler Nedir? için yorumlar kapalı
Vefkler Nedir?

İslam alimlerinin Arap harflerini rakama dönüştürerek yaptığı hesaplama üzerinden, ayet ve surelerin belli bir düzende kare içerisine alınmasıyla elde edilen tılsım vefktir. Bâtınî manalar aramak için yapılan farklı yöntemler eşliğinde, bu rakamlar gerçek medyumlar tarafından kullanılır. Oldukça güçlü bir etkisi bulunan vefk yapımı, daha çok büyüleri desteklemek ve kalıcı hale getirmek için değerlendirilir. Ancak tek başına da kullanıldığı alanlar oldukça fazladır.

Ecbed harfleri olarak bilinen harflerin rakama dönüştürülmesiyle, sayı değerlerinin büyük çoğunluğu herkesin anlamayacağı şekiller alır. Bu rakamlar ayet ve duaların belli bir anlam kazanması üzerine odaklanarak gerçekleştirilmiştir. Doğru ellerde amacı ve insanların isteklerine göre yüksek bir bağlayıcılık ortaya çıkarır. Geometrik çizimlere ve farklı biçimlere dökülmesi üzerinden vefk yapılır. Vefkin sözcük anlamı ise ‘uyum, uygun ve münasip’ anlamları taşır. Belli bir tertip halinde ve tek olarak ele alınan bu rakamlar, havas ilimlerine dayanan Hurüfiliğin bir kolu olarak çok güçlü bir sihri anlam taşır. Bu anlam başka varlıkların sürece girmesiyle etkili vefkleri ortaya çıkarır.

Vefk Ne İçin Yapılır ve Nelerdir

Havas ve ladün ilmine dayanan vefk, gizemli bilgiler doğrultusunda tılsımlı sözcükler ve semboller üzerinden pek çok amaç doğrultusunda yapılır. Genelde birçok kişi tarafından muskaya benzetilir ancak farklıdır. Özellikle vefkin etkisinin muskaya göre 5 kat güçlü olduğu biliniyor. İnsanlar hayatlarında yaşadığı olumsuz durumları yeniden düzene getirebilmek için vefklerden faydalanmak ister. Bu yüzden gerçek medyumlardan yardım alınarak vefk yapılır.

Tabii öncelikle insanlar vefkler nedir diye merak eder. Kısaca Arap harflerinin ayet ve dualar üzerinden, belli bir kare düzenine göre sembol şekline getirilmiş hali olduğu söylenebilir. Gizemli yöntemlerle hazırlanmış olan bu semboller, kare içerisinde tılsımlı sözcüklerle büyülenmiştir. Böylece gerçek bir medyum tarafından ele alınıp hazırlanan vefk, belirli bir süre içerisinde etkisini güçlü şekilde gösterir. Amaca bağlı olarak pek çok sebepten dolayı vefk yapılabilmektedir.

 * Koruma vefki,

 * Şans vefkleri,

 * Aşk vefkleri,

 * Kısmet açmak için vefk,

 * Eşlerin arasını düzeltmek amacıyla vefk uygulaması,

 * Aile içi çatışmaları sonlandırmak için yapılan vefk,

 * Aile içinde büyüden korunmak için gerçekleştirilen vefk,

 * Eş, dost ve çevrede huzuru yakalamak için hayat boyu sürecek vefk,

Bu gibi daha pek çok farklı amaç doğrultusunda, vefkler konusunda tecrübe sahibi gerçek medyum hocalar tarafından ele alınır. Tabii önemli olan vefkler yapılırken bunu gönülden ve içten, samimi şekilde dilemektir. Sevgi ve aşk ile birlikte gerçekten istendiği zaman hem insan ilişkileri hem de yaşam içindeki sosyal çevre yeniden düzene kavuşabilir.

Vefkler Nasıl Yapılır?

Vefk hazırlamak için fazla zamana ihtiyaç vardır. Çok güçlü bir tesiri olduğundan dolayı dikkatli şekilde tüm aşamalar gerçek bir medyum tarafından ele alınmalıdır. Yapımının ardından ise evinizde veya üzerinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Nerede saklayacağınızın önemi yoktur. Önemli olan usulüne uygun şekilde doğru ellerde vefkin hazırlanmasıdır. Bu yüzden pek çok insan vefkler nasıl yapılır merak etmekte ve kimden yardım alacağına dair bilgi almaya çalışmaktadır.

Vefk hazırlamak için haftanın belli bir gün ve saati ele alınır. Gecenin geç saatlerinde veya sabahın ilk ışıklarında hazırlanabilir. O yüzden süreci yönetecek olan ve havas ilimlerine hakim medyum hocalar buna titizlikle dikkat eder. Amaca uygun şekilde belli bir harf ve dizime bağlı olarak vefk hazırlanır. Genel olarak kare, dikdörtgen ve üçgen aşk ile şans adına uygulanır. Eğer yalnızca rakamlar ele alınarak vefk hazırlanırsa, bunun amacı kötü giden ekonomik yaşamı düzeltme maksatlıdır.

Eğer iyi bir vefk hazırlanmak isteniyorsa, bunu yaptıracak kişinin tüm sorunları detaylıca öğrenilmelidir. Daha sonra amaca ve yöntemi uygun şekilde vefk nasıl çalışır dikkate alınarak, doğru çalışmalar yürütülmelidir. Eğer karar doğru verilmezse bu durum hastaya yanlış bir tedavi gibi anlatılabilir. Bu sebepten dolayı öncelikle medyum hocalar kişiyi detaylıca dinleyerek, kişiye özel çalışmalara yön verirler.

Vefk Çeşitleri Nelerdir?

Amaca uygun olarak daha önce de belirtildiği gibi pek çok farklı vefk çeşitleri bulunur. Ancak insanların isteklerine ve arzularına bağlı olarak, belli başlı bazı vefkler çok daha fazla yapılmaktadır.

 * Bereket ve şans için hazırlanan vefkler,

 * Özel kısmet açma vefki,

 * Sihirden korunmak amacıyla yapılan vefk çeşitleri,

 * Kişiyi kendine aşık etmek için yapılan vefkler,

 * Eşler arasındaki huzurlu daimi kılabilmek için hazırlanan vefkler,

 * Hastalıklardan korumak ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vefk yapımı,

 * Kariyer yapmak ya da şöhret olabilmek için özel vefkler,

 * Sınavlarda başarı elde etmek ve zihin açmak için vefk,

 * Kara büyülerden ve cinlerden korunmak için vefkler,

 * Çevredeki insanların kötü sözlerini susturmak için ele alınan vefkler,

* Aşırı yaramaz çocuklara karşı söz dinlemeleri için vefkler,

Tüm bu farklı çeşitler eşliğinde ele alınan vefklerin yanı sıra, bu gibi birbirinden farklı yöntemlerin bulunduğunu söylemek gerekir. Vefk çeşitlerinin özellikle kişiye getirdiği şans büyük öneme sahiptir. Gerçek bir medyum tarafından gönülden yapılan vefk, hayat içerisinde yaşanacak olumsuz durumlara karşı, kişiyi başka insanlara göre 5 kat daha şanslı hale getirir.

Vefk Yapan Medyum Hocalar

Çok güçlü bir etki ve tesire sahip olan vefk, bireysel olarak ele alınması gereken önemli yöntemler arasında gelir. Hayatınızın her kısmının yeniden olumlu yöne kaymasını arzu ediyorsanız, vefk için mutlaka gerçek bir medyum hoca tarafından yardım almanız gerekir. Doğuştan yetenekli ve her iki taraf ile bağlantı kurabilen medyum hocalar, bilgi birikimini insanlara yardım etmek amaçlı kullanır. Havas ilimlerine hakim; İbranice, Arapça ve Süryanice bilen medyum hocalar, küçüklükten itibaren eğitim almış insanlardır.

Kur’an-ı Kerim’i hatim etmiş ve İslam alimlerinden tüm tılsımlı sözcükleri ve gizli yöntemleri öğrenen medyum hocalar, büyüleri de en iyi şekilde bilir. En önemli durumlardan biri, vefk yapan medyum hocalar başka varlıkları da kontrol eder. Böylece vefk içerisine dahil olacak varlıklar kontrol altında tutularak, kişinin hayat boyu mutlu mesut bir yaşam sürmesine olanak tanınır.

Vefkler Ne Zaman Etki Eder?

Vefkler etkilerine ve hazırlama süreçlerine bağlı olarak farklı sürelerde etki gösterir. Doğru ve iyi şekilde yapılacak bir vefk ortalama 2 hafta süre içerisinde etki eder. Tabii yönteme bağlı olarak farklı metotlar üzerinden hazırlanan vefkler için, değişik sürelerden bahsetmek mümkün. Ancak güvenilir ve deneyim sahibi gerçek bir medyumun ele aldığı vefk, 2 veya 3 hafta içerisinde fiziksel, ruhsal ve maddesel olarak etkisini göstermeye başlar.

Pek çok insan vefkler ne zaman etki eder diye merak etmekte ve öğrenmek için araştırma yapmaktadır. Bu süre için net bir bilgi verilemeyeceği gibi genelde 2 haftalık bir süreç söz konusudur. Usulüne göre ve amaca uygun şekilde hazırlanan vefk, göstermesi gereken etkiye göre değişik sürelerle ortaya çıkar. Ancak süre ne olursa olsun etkisi oldukça güçlüdür.

İnsanlardaki tereddütlerden biri de vefk neden 40 gün içerisinde etkisini kaybeder sorusudur. Burada yapılacak yönteme göre bazı vefkler 40 gün içinde etkisini kaybedeceği gibi, bazıları bir ömür boyu aynı tesirini sürdürür. Burada önemli olan ilim irfan sahibi ve vefk konusunda tecrübeli medyum hocalardan, doğru metotlar altında yardım almaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ