7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

  • Büyü Çeşitleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Tılsımlar, diğer ismiyle büyüler çok farklı şekilde bulunurlar. Büyülerin tarihine baktığımız zaman ne kadar çok büyü olduğunu görmek mümkün. Büyü çeşitleri neler hangi büyüler kötü, hangileri nispeten biraz daha iyi onu değerlendireceğiz.

Büyü Çeşitleri

Büyü, aslı itibarıyla Allah’a şirk koşmaktır. Büyü yapanlar da yaptıranlar da Allah’a karşı gelmiş olurlar. Özellikle kara büyü denilen insanın iradesini yerle bir eden tılsımlar, gerçekten hesabı çok ağır olanlarıdır. Değerli kardeşlerim, rahmani büyüleri ise nispeten biraz daha iyi yapıldıklarında karşısındakinin iradesine hüküm etmeyen tılsımlardır. İsterseniz büyüler kaç çeşittir her çeşidi ne işe yarar, onlara bakalım.

Büyüler Kaç Çeşittir?

Büyüler, iki ayrı ana guruba ayrılırlar. Bunlar ak (rahmani), kara (şeytani) tılsımlardır. Üçüncü gurup ise gir olarak isimlendirilen tılsımlardır. Bunlar ne tam beyaz ne tam siyah büyüler olarak adlandırılırlar. 

Ak Büyüler (Rahmani) 

Ak büyüler, icra edildiklerinde karşıdaki kişinin iradesine değil, kalbine hükmeder. Zararsız oldukları için daha çok tercih edilirler. Rahmani büyünün etkileri genel anlamda güzel olabilir. Tabi burada yapan kişinin niyeti önemlidir. İslam alimleri rahmani büyüler dahil, bütün büyülerin kötülük olduğunu ve harama yönelttiklerini söylerler. 

Kara Büyüler (Şeytani)

Kara büyülerin amacı, karşıdakine zarar vermektir. Birilerini ayırma, onları birbirlerine düşürme gibi amaçlarla yapılırlar. Niyet her zaman kötülüktür. Kötülük yapan kişinin iflah olmayacağını yüce Allah bizlere onlarca kez bildirmiştir. Kara büyü yapanlar, kendi mezarlarını kazmış gibidirler. İntikam amacıyla yapıldıklarından kesin olarak günah oldukları söylenir.

Gri Büyüler

Gri büyüler ne tam kara ne tam beyaz olmayan büyülerdir. İkisinin ortası olan bu tılsımların her çeşidi İslam’ın gerçek alimleri tarafından günah olarak adlandırılmışlardır. 

Büyü Yapmak Günah Mıdır?

Değerli kardeşlerim, insan iradesine karışmak, bir şeyleri bozmak, yerinden oynatmaya çalışmak, günah olarak tarif edilir. Büyü yapmak günah mı sorusuna kesinlikle evet cevabını verebiliriz. Sevgili kardeşlerim, büyü yapan kişi ve ona sebep olan, tamamen günaha batmış insanlardır. Çünkü her iki tarafta Allah’a şirk koşanlardır. Büyünün günah olmadığını söyleyenler ise kendi kendilerini kandıran kişilerdir.

Büyü Çeşitleri Ne Kadardır?

Bahsettiğimiz kara ve beyaz büyülerin her birinin alt kısmında onlarca tılsım mevcuttur. Muska ile büyüler, vefkler, papaz büyüleri, muhabbet büyüleri, büyü çeşitlerinden birkaçıdır. Büyü bozmak konusunda hocalık yapanlar, büyü yapan kişiler değillerdir.

Medyum Seyfullah hoca başınıza gelen tüm büyüleri bozabilir. Allah korkusuyla yaşayan hoca, sadece büyü bozma konusunda hizmetler verdiğini dile getirir. Hocamızın kendisi, büyü yapmanın ne kadar günah olduğunu, defalarca belirtir. Bu yüzden kendisi günaha ortak olmayacağına dair sözler söylemiştir. 

Büyüden Koruyan Nedir?

Hiç şüphesiz ki Müslümanın kılıcı olan duadır. Kim olursa olsun, kim yaparsa yapsın ve ne kadar güçlü olursa olsun, bir büyü Allah’ın kelamları söylenerek rahatlıkla bertaraf edilir. Tabi bunu yapabilmek için kişinin kendisi de muhakkak saf niyetli olmalıdır. Dua okuduğunun farkında olmalı buna göre temizlenmelidir. Büyüden korunmak için okunan dualar, insanoğlunun bu illete karşı tek çaresidir. 

Büyüden Korunmak İstiyorum

Hocam, bilim insanları her gün yeni keşifler yapıyor. Ben büyüden kurtulmak istiyorum acaba bu mümkün mü, diye soran kardeşlerim, evet mümkün. Büyüden korunmanız için pek çok yol mevcut. Bunlardan en önemlisi dua etmektir.

Bizi yaratan, evreni dizayn eden Allah’a sürekli dua eden, samimi olan kişileri Allah büyülerin şerrinden koruyacaktır inşallah. Kardeşlerim, büyü aleminde iki yüzlü insanlarla tanışmanız durumunda, ne demek istediğimizi anlayabileceksiniz. Allah, aklı olmayana akıl, fikri olmayanlara fikir, duası bulunmayanlara, dua nasip etsin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ