7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar

 • Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar için yorumlar kapalı
Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar

Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar

Büyü ve cinlerden şüphe edenlerin okuması gereken dualar konusunda sizlere bilgiler sunacağız. Büyü, insanların maruz kalmak istemeyeceği bir durumdur. Fakat farklı kişiler değişik amaçlarla büyü yapmakta ve yaptırmaktadır. Sizler de büyüye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız bunun etkisinden kurtulmak için dua edebilirsiniz. Ayrıca büyü bozma ritüellerinin uygulandığı medyum hocalardan yardım talep etmeniz de mümkündür. Cinlerin varlıklarından bahsedilmekte fakat bu konuda fazla bilgi de bulunmamaktadır. Fakat insanlara kötülük yaptığı konusunda Kur’an ayetlerinden bilgi sahibi olunmaktadır.

Büyüler ve cinler, insanlar için birçok konuda zararlı olabilir. Onlardan korunmak için bazı dualar bulunmaktadır. Ayrıca kendiniz Felak ve Nas surelerini okuyarak onlardan korunabilirsiniz. Ayetel Kursi duası da her derde deva olarak bilindiği için onu da okuyabilirsiniz. Rivayete göre peygamber efendimiz bu üç sureyi okuyarak ellerini üflerdi. Sonra vücudunda erişebildiği yerleri sıvazlardı. Böylelikle kötü varlıklardan kendisini korumuş olurdu. Sizler de günde bir ya da iki defa bu sureleri okuyabilirsiniz.

Büyü ve Cinlere Maruz Kalanların Belirtileri Nelerdir?

Büyü ve cinlerden şüphe edenlerin okuması gereken dualar konusunda üzerinizde bu gibi olumsuzlukların olup olmadığını da kendinizde kontrol etmelisiniz. Büyü ve cinlere maruz kalanlarda şu belirtiler olmaktadır:

 • Baş dönmesi, baş ağrısı göz kararması
 • Dalgınlık ve sağlıklı düşünememe
 • Gece uyuyamama ve kabuslar görmesi
 • Farklı görüntüler görmesi
 • Bakışlarının dalgın olması
 • Gördüğü hayvanlardan korkması, onun gözüne korkunç görünmesi
 • Sanki birinin kendini devamlı takip etmesi
 • Farklı sesler duyması
 • Uykusunda konuşma, gülme, ağlama
 • Halsizlik ve vücudundaki ağrılar
 • İbadet etmekten uzaklaşma

Yukarıdaki belirtileri kendinde hissedenler ya da başka birinde gözlemleyen kişiler büyüden ya da cin basmasından şüphe ederek kendilerine bakım yaptırmaları gerekir. Bu bakımlarda üzerinizde olumsuz bir durum varsa hemen ortaya çıkacaktır. Bu olumsuzluklardan korunma yolları da sizlere sunulacaktır. Bakım konusunda medyum hocalardan yardım alabilirsiniz.

Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar Hangileridir?

Büyü ve cinlerden şüphe edenlerin okuması gereken dualar konusunda yeterli bilgiye sahip olursanız onları okuyarak sizi etkisi altına almış olan büyü ve cinlerden korunabilirsiniz. Büyülerden korunmak için bu dualar hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

FELAK:1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’l-felak. 2- Min şerri mâ halak.

3- Ve min şerri ğâsikın izâ vekab.

4- Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukad.

5- Ve min şerri hâsidin izâ hased.

NAS:1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs. 2- Meliki’n-nâs.

3- İlâhi’n-nâs.

4- Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.

5- Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.

6- Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

AYETEL KURSİ: Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Cinlerden Korunmak İçin Dualar

Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar

Büyü ve Cinlerden Şüphe Edenlerin Okuması Gereken Dualar

Cin gelmemesi için: Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!

“15 istiğfar 100 salavat-ı şerife, 500 Lahavle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyilazım’’ 100 salâvât-ı şerife’’ her gün okursanız cinler size musallat olmaz. Ayrıca her gün 70 defa “Estagfirullah min külli mâ kerihallah’’ okumak çok faydalıdır.

Evimizde devamlı dua ediyor olmamız ve sureleri okuyor olmamız neticesinde bizlere cin musallat olmayacaktır. O yüzden yukarıdaki dua ve sureleri devamlı okursanız cinlerin size vereceği kötülüklerden uzak durmuş olursunuz. Büyü ve cinlerden şüphe edenlerin okuması gereken dualar konusunda geniş bilgiler bu yazımızda sizlere sunulmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ