7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Cin Musallatı Nedir?

  • Cin Musallatı Nedir? için yorumlar kapalı
Cin Musallatı Nedir?

Cin musallatı, esasında üzerinde yüzyıllardır düşünülen bir konudur. Kimi insanlar musallat durumunun tamamen psikolojik olduğunu savunurken, kimileri ise bunun gerçek olduğunu belirtmeye çalışır. Bilim insanları cin musallatı olayının beyindeki değişimler şeklinde açıklarken, din insanları musallat konusunda farklı şeyler söylerler. Cin musallatı nedir neden olur, isterseniz birde şu açıdan bakalım.

Cin Musallatı Nedir?

Kur’anda cinlerle ilgili pek çok ayet mevcuttur. Verilen bilgilerde cinlerin insanlar gibi nefis sahibi oldukları bildirilir. Alimler cinlerin insanlar gibi heveslerine düşkün olduklarını, musallat olayının genellikle hevesten kaynaklandığını belirtirler. Cin musallatı olayı, cinlerin insanlara bulaşması şeklinde açıklanabilir. Elbette durduk yere bir cin, gelip insana musallat olmaz. Bunun başlıca nedenleri muhakkak vardır. Cin musallatı neden olur merak ediyorsanız, hemen bakalım.

Cinler İnsanlara Neden Musallat Olurlar?

Değerli kardeşlerim, insanlar nefislerine düşkündürler. Zevk, sefa, bilinçsizlik, bilgisizlik, araştırmama derken, Allah’ın verdiği akıl tamamen boşa kullanılmış olur. Halbuki Allah, bizlere kutsal kitabımız Kur’an’da ‘Akıl Etmez Misiniz’ diye soruyor. Şimdi akılla cin musallatı arasındaki bağın ne olduğunu soracaksınız. Dilerseniz, cin musallatı ne için olur sorusunu açalım ki olay net şekilde anlaşılsın.

  • Cinler, insanlardan haberdardırlar. Bilgin insanların yerine, cahil, sıfatı olmayan insanları seçerler. Ömürlerinde kitap okumamış, araştırmamış, her şeye hazır olanlara cinler musallat olurlar. Çünkü cinler bu tür insanları rahatlıkla yönetebileceklerini bilirler.
  • Kişinin aşırı zevk düşkünü olması, cin musallatı için bir sebeptir. Cinler zevklerine çok düşkün insanlardan hoşlanırlar. 
  • İbadetlerini yapmayan, manevi boşluğa düşen insanlar, cinlerin en çok musallat oldukları insanlardır.
  • Cinlerden aşırı korkulması da musallat için sebeplerden birisidir.

Görüldüğü gibi kardeşlerim, cin musallat durumları insanın kafasındaki aklın çalıştırılmamasından dolayı olur. İnsan kafasını kullanmadığı ve başıboş yaşadığı sürece, fark etmediği halde cin ona musallat olur.

Cin Musallatı Nasıl Gerçekleşir?

Değerli kardeşlerim, etrafta korku filmlerinin her geçen gün arttığını görüyoruz. Özellikle Türkiye’de yapılan filmlerin büyük çoğunluğu cinlere yoğunlaşır. Cinleri resmederek, insanlara nasıl zarar verdiklerini göstermeye çalışırlar.

Bunları izleyen insanlar da bunun böyle olduğunu sanırlar. Çünkü bu konu üzerinde kimse araştırma zahmetine girmez. Dediğimiz gibi hazır verilene tabi olunur. Oysa cin musallatı burada anlatılanlarla asla bir değildir.

Cinler, Allah’ın müsaadesi olmadan asla insanlara görünemezler. Ancak beyne hükmederler. Beyin içerisinde değişiklikler yaparlar. Cin musallatı nasıl gerçekleşir sorusunun cevabı bu şekildedir.

Cinler Musallat Olduktan Sonra Ne Olur?

Değerli kardeşlerimiz, halkımızın cinler hakkında bildikleri aşırı azdır. Bunun nedeni, insanların araştırmaması ve başkalarının dediklerini, sorgulamadan kabul etmesidir. Kimi insanlar, cin ismini söylemenin bile bir şeyler olacağına işaret ettiğini söylerler. Oysa asıl mesele bunlara üç harfli veya cin denmesinden kaynaklanmaz.

Sevgili kardeşlerim, cin musallatı olması sonucu insan beynini, uzuvlarını kaybetmez. Yine cinler kişiyi eğip bükmez. Olan şey, cinlerin beyne hükmetmesidir. Çünkü insan beyni insanın uzuvlarından, kollarından, kafa tasından çok daha önemlidir. Bundan daha tehlikeli bir şey de yoktur. Peki musallat gerçekleştikten sonra ne olur?

  • Kişi sürekli halsizlik yaşar. uykusundan geri kalır. Uyduğunda bile devamlı kabuslarla karşılaşır.
  • Hayatı olumsuz anlamda ilerlemeye devam eder. İsteklerinde sorunlar çıkar. Kısmeti birden kapanmaya başlar.
  • Etrafını tanımaz hale gelir. Sürekli sinirli bir halde olur. Şiddet onun için tek çözümdür. Şiddet gösteren insanlar cinlerin musallat oldukları tiplerdir. 

Cinler Nasıl Def Edilir?

Tüm evreni olduğu gibi bizleri yaratan Allah’a sürekli dualar ederek cinler çıkarılabilirler. Allah’ın gönderdiği Kur’anı okuyarak, anlayarak cinlerden uzak durabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ