7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İki Kişiyi Ayırmak İçin Dua

  • İki Kişiyi Ayırmak İçin Dua için yorumlar kapalı
İki Kişiyi Ayırmak İçin Dua

İki Kişiyi Ayırmak İçin Dua

İki kişiyi ayırma duası en sık başvurulan dualardan birisidir. İyi veya kötü amaçlar için bu duaya başvurulabiliyor. Siz de bu duanın hangi amaçlar için ve nasıl okunduğunu öğrenip, buna göre uygulayabilirsiniz. İki kişiyi ayırma duası hakkında bilmek istediklerinizi sizler için derledik.

İki kişiyi ayırma duası genellikle kötü amaçlı gibi görünse de, derde derman için de okunabilmektedir. Eşini veya çocuklarını kötü alışkanlıklardan kurtarmak isteyen kişiler bu duayla çare arıyorlar. İyi bir amaç için ayırma duasını okumak istiyorsanız bu konuda gerçek ve güvenilir bir medyumdan yardım almanızda yarar vardır.

İki Kişiyi Ayırma Duasını Kimler Okur?

İki kişiyi ayırma duası denilince genellikle birbirini seven iki kişiyi ayırma akla geliyor. Sevdiğinin başka biriyle evlenmesini veya çevresindeki mutlu evlilikleri çekemeyen kişilerin başvurduğu yöntem olarak kabul edilir.

İslam dininde ve toplumda yuva yıkmak ve sevenleri birbirinden ayırmak günah sayılır. Bu tür duaların okunmasını gerçek ve güvenilir medyumlar ve hocalar da tasvip etmiyorlar. Buna rağmen, para uğruna bu duanın okunmasını sağlayan ve vefk hazırlayan kişiler bulunabiliyor.

İki Kişiyi Ayırma Duasını Kötü Niyetle Okuyanlar;

Sevdiği kişinin başka biriyle evlenmesi, nişanlanması veya sevgili olması,

– Kendisi kötü evlilik, nişanlılık veya sevgili dönemi yaşarken arkadaşının mutlu bir birlikteliğini çekemeyenler,

– Cinsiyet fark etmeksizin çok samimi iki arkadaşın arasına açmak için de iki kişiyi ayırma duası okunabiliyor.

İki Kişiyi Ayırma Duasını İyi Niyetle Okuyanlar;

– Eşinin, nişanlısının veya sevgilisinin başka birisiyle gönül ilişkisi olduğunu fark edip, sevdiğini geri kazanmak isteyenler,

– Sevdiğine büyü yapıldığını anlayıp, büyüyü bozdurmak için,

– Ayrılma noktasına gelmiş ve daha fazla zarar görmek istemeyen çiftler,

– Kendisine musallat olan ve bir türlü başından savamadığı kişi için,

– Evliliklerine karışan çevre ve aile büyüklerini uzak tutmak için ayırma duası okunabiliyor.

İki Kişiyi Ayırma Duası Günah mıdır?

Dualarda önemli olan niyet ve kullanılan araçlardır. Duanızı iyi niyetle söyleyip, esmalar ve ayetler okuyorsanız günah değildir. Kendinizin veya sevdiklerinizin daha iyi duruma gelmesi için sadece Allah’tan isteyerek edilen dualar makbul dualardır. Bu nedenle Allah’a hamdü senalar ve Peygamber Efendimize salavat getirilerek yapılan dualardan sevap da kazanıyorsunuz.

Yuva yıkmak, sevenleri birbirinden ayırmak için edilen dualar günah sayılıyor. Bu tür duaların okunmasını ve tatbik edilmesini gerçek medyumlar da tasvip etmiyorlar. Bu nedenle gerçek ve uzman bir medyuma kötü niyetli bir dua için başvurmayınız. Kesinlikle geri çevriliyorsunuz.

İki Kişiyi Ayırma Duaları

İki kişiyi ayırma duaları genellikle “soğutma” duası olarak da bilinir. Başkasıyla gönül ilişkisi yaşayan sevdiğinizi geri kazanmak için okuyabileceğiniz dualar bulunuyor.

* “Bismillahirrahmanirrahim. Ve lehu ma sekene fi el leyli ve en nehari ve hüves semiu el alimu” duasını Perşembe geceleri 13 defa okuyorsunuz. Duayı okumadan önce abdest alıp, 2 rekat nafile namazı kılmanızda yarar vardır. Namazdan sonra duayı okuyup, ardından sevdiğinizin size ve yuvasına geri dönmesi için Allah’tan niyazda bulunuyorsunuz.

* “İnne Rabbi Karibün, Mucibün. İnne Rabbi Latifün lima yeşau. İnne Rabbi le semiud duai. İnne Rabbi le ğaniyyun Kerim. İnne Rabbi, rahimun Vedud.” Duasını Salı geceleri 5 defa okuyorsunuz.

* “Estağfirullah, min kulli ma kerihallah. Estağfirullah-il azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyul kayyum ve etubu ileyh.” Duasını 7 gece boyunca gece yarısından sonra 3’er defa okumalısınız. Bütün dualarda olduğu gibi bu duada da abdest alıp, hiç olmazsa iki rekat nafile namazı kılmaya çalışınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ