7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Nazardan, Büyüden Nasıl Korunuruz?

Nazardan, Büyüden Nasıl Korunuruz?

Nazardan, büyüden nasıl korunuruz? Kendisini ve sevdiklerini nazar ve büyünün olumsuz etkilerinden korumak isteyenlerin bilmek istedikleri ve araştırdıkları bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nazar ve büyünün tarihi, insanlık tarihi kadar eski bir konudur. Toplumun temelini oluşturan insanlar zaman zaman birbirlerinin hakkında kötü niyet besleyebilmektedir. Maalesef insanlığın doğasında olan kıskançlık, kin ve haset gibi duygular insani değerlerin kıymetinin düşmesine neden olmaktadır. İnsanlar her nedense toplumdaki bireyleri hep rakip ve düşman olarak görmekte, bilinçaltında içten içe bir başkasında iyi bir şey olmasını istememek duygusu yaşamaktadır.

Nazar Nedir ve Nasıl Etkiler?

Nazar aslında kelime anlamı olarak bakış demektir. Fakat isteyerek ya da istemeden karşısındakindeki herhangi bir özellik veya güzellik karşısında haset gibi art niyetli duygularla bakıldığında bakılan kişi üzerinde olumsuz sonuçlar doğuran etkiler gösteren bir durumdur. Halk arasında hamile kadınlara, çocuklara ve hayvanlara nazar daha çok etki eder inanışı olmasına rağmen nazarın her yaşta ve herkesi etki altına aldığı bilinmektedir. İnsanlar tarih boyunca kendi yöntemleri ile ya da başkalarından duydukları yöntemleri kullanarak nazar ve büyünün önüne geçmeye çalışmışlardır.

Nazardan ve büyüden korunmak adına birçok batıl inancın da ortaya çıkması bu sayede oluşmuştur. Sevdiklerine veya kendisine nazar ve büyü etki etmesini istemeyen insanlar nazara karşı ne iyi gelir? Konusunu araştırmaktadır. Nazara ve büyüye karşı ne iyi gelir konusunu biz de sizler için araştırdık. Konuyla ilgili uzman kişilerden aldığımız bilgileri sizlerle paylaşıyoruz;

Nazardan ve Büyüden Korunma Yolları Nelerdir?

Nazar ve büyüye karşı en etkili çözümün ne olduğunu aslında hepimiz biliyoruz. Allah’a güvenmek ve sığınmak, dua etmek ve sürekli olarak nazara iyi geldiği bilinen sure ve ayetleri okumak gerekmektedir. Allah’a inanmak ve nazar ayetlerini sürekli okumak, şifayı Allah’tan ummak gerekmektedir. Büyü, sihir ve nazardan korunmak için okunması gereken sure ve ayetler şunlardır;

  • Euzu besmele
  • İhlas suresi
  • Felak suresi
  • Nas suresi

Aslında en iyisi sabah kalktığımızda elimizi yüzümüzü yıkamak yerine abdest alarak belirtilen sure ve ayetleri okuyarak güne başlarsak nazar ve büyü gibi olumsuzluklar bize işlemeyecektir.

Nazar konusu büyü konusundan daha farklıdır. Büyünün art niyetli bir duygu ve birine zarar vermek amacıyla profesyonel birinden yardım alarak yapılması söz konusudur. Nazarda ise durum büyüden farklıdır. Herhangi birinde görülen güzel veya iyi bir şeye güzel amaçlarla bakılması bile nazar değmesine neden olabilir. Allah’a sığınmadan bakılan bakışta art niyet olmasa bile nazar değmesi beklenir. Nazardan bahsedildiğinde nazarın belirtileri nelerdir? Sorusu akıllara gelmektedir.

Nazarın Belirtileri

Nazar değen bir insan, üzerinde bir ağırlık hisseder. Eli kolu kalkmaz, kendini aşırı halsiz ve keyifsiz hisseder. Hatta hastalanabilir. Bu saydıklarımız nazarın insan üzerindeki görülen etkileridir.

Nazar sadece insanlara değmez elbette. Güzel olan her şey, canlı olmasa bile nazardan etkilenir. Örnek vermek gerekirse kazancı güzel olan bir işyerine nazar değdiğinde kısmeti kesilir ve nazar etkisini işlerin kesilmesi ile gösterir. Ya da güzel bir ev veya arabaya nazar değdiğinde mutlaka herhangi bir yerinde bir sorun oluşur ve nazar etkisini bu şekilde gösterir. İnsanlar birbirlerine nazarları değmesini istemediklerinde güzel bir şey gördüklerinde ya da güzel bir şeye bakarken mutlaka Allah ne güzel yaratmış anlamına gelen Maşallah Sübhanallah demelidir.

Nazardan, büyüden nasıl korunuruz? Nazar kaza ve musibetlerden korunmak için başka bir yol ise eve girerken ve çıkarken euzu besmele çekmektir. Euzu besmele Euzubillahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim anlamı ise şudur;

Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım demek olan euzu besmeleyi her işimizin başında mutlaka çekmemiz gerekir.

Nazar ve nazarın kötü etkilerinden uzak kalabilmek dileklerimizle…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz