7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Şahmeran Duası Ne Amaçla Okunur?

  • Şahmeran Duası Ne Amaçla Okunur? için yorumlar kapalı
Şahmeran Duası Ne Amaçla Okunur?

Bütün dualardan daha üstün bir dua olduğuna inanılan şahmeran duası, yaşam içerisinde meydana gelen pek çok soruna karşı etkilidir. Duaların şahı olarak da bilinir. Her türlü dilek ve istek için okunabilmektedir. Önemli olan bunu temiz kalpten ve içten gelerek yapmaktır. Böylece şahmeran duası sayesinde hayatınızdaki tüm olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz. Özellikle abdestli okunması makbul olandır. Hayatta istenen pek çok dileğin yerine gelmesi ve kötülükten uzak durabilmek adına okunabilen bir dua olduğunu söylemek gerekir.

Şahmeran Duası

Dualar Allah’a yakarış ve övgü ile beraber dünyadaki sorunlardan kurtuluş kapısıdır. Çoğu zaman nazardan, kötülüklerden ve hayatın getirdiği olumsuzluklardan kurtulmak için dualara sarılırız. Böylece her türlü musibetlerden kurtulma şansı elde edilirken, hayat içerisinde istenilen pek çok güzel şey gerçeğe dönüşmektedir. Bu sebepten şahmeran duasının etkileri okumak, yanında çok önemli fazilet ve esrar getirmektedir. Pek çok dileğin yerine gelmesi ve kötülüklerden uzak kalabilmek için bu dua ne zaman istenirse gönülden okunabilir.

Şahmaran Duası Nedir?

İnsana huzur veren ve yaşamdaki farklı istekleri yerine getirme gücü bulunan dualara şahmeran duası denmektedir. Bu dua her türlü kapıyı açabilecek bir güce sahiptir. Yeryüzünün en güçlü ve en etkili duası olarak öne çıkan Şahmeran, Türkçe ve Arapça şeklinde okunabilmektedir. Diğer bir anlamı ile doğrudan Allah’a övgü ve yakarış ile hayattaki olumsuzluklardan, nazardan ve kötülüklerden kurtulmak için dile getirilen duadır.

Şahmeran Duası Ne Amaçla Okunur?

Yeryüzünün en önemli duası olarak bilinen şahmeran duası ne amaçla okunur pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Şahmeran duasını okumak için herhangi bir sebebe aslında gerek yoktur. Ancak bazen öyle önemli durumlar söz konusu olur ki, bu dua oldukça etkilidir ve önemli bir kapı aralar.

– Kapanmış kısmeti açmak,

– Güzel bir iş bulabilmek,

– Psikolojik sorunlardan kurtulmak,

– Aile ve akraba arasındaki çatışmaları sonlandırmak,

– Hastalıklardan Cenab-ı Hakk’ın izniyle kurtulmak,

– Şeytan ve cinin şerrinden korunmak,

– Her türlü kötülük ve şerden uzak durmak,

Bu gibi pek çok sebepten dolayı şahmeran duası okumak, aynı zamanda insanın huzurla dolmasına ve daha mutlu olmasına fırsat vermektedir.

Şahmeran Duası Nasıl Okunur?

Yaşamdaki sorunlardan ve dertlerden kurtulmak isteniyorsa, şahmeran duası nasıl okunur iyi bilinmesi gerekir. Doğru şekilde ve gönülden, samimiyet ile işten ele alınan şahmeran duası, her türlü şerden ve dertlerden uzak durma imkanı sağlamaktadır.

– Öncelikle 2 rekat hacet namazı kılınması gerekir,

– Dua ara vermeden okunmalıdır,

– Dua ikindi namazından sonra okunmalıdır,

– Her tür dilek için 41 defa okunması gerekir,

– Muhabbet ve sevgi adına 3 gün boyunca 61 kez okunması gerekir,

– Kısmet açmak için 21 gün boyunca ikindi namazından sonra her gün 7 defa okunmalıdır,

– Gece rahat bir uyku çekebilmek için 3 defa okunabilir,

– Nazarlardan korunmak için 7 defa okunmalıdır,

– İş ve mal mülk için 11 gün boyunca 7 kez ikindi namazından sonra okunmalıdır,

Kimler Şahmeran Duasını Okuyabilir?

Gönlünde Allah sevgisi olan ve isteklerini kalpten dileyen her birey şahmeran duasını okuyabilir. Tabii bunu gerçekleştirmek için istek ve arzulara bağlı olarak farklı gün ve sayı üzerinden duanın okuması çok önemlidir. Ayrıca abdestli ve doğru namaz üzerinden okunması gerekir.

Şahmeran Duasının Temel Amacı Nedir?

Pek çok kötülükten uzak durma imkanı veren ve hayatın zorluklarını bertaraf eden şahmeran duası, temelinde temiz bir kalple Allah’a ulaşmak yatar. Ona övgüler sunmak ve yakarışta bulunmaktır. Ele alınan şahmeran duasının temel amacı ile beraber; yaşamdaki tüm kötülüklerden, şerde ve nazar ile olumsuzluklardan uzak durulabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ