7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Bağlama Celbi Nedir?

  • Bağlama Celbi Nedir? için yorumlar kapalı
Bağlama Celbi Nedir?

Bağlama Celbi Nedir? Bağlama Celbi Nasıl Yapılır?

Bağlama celbi nedir? Bağlama celbi nasıl yapılır?  Bağlama celbi, son zamanlarla adı sıkça duyulmasına rağmen Osmanlı Devleti zamanından beri kullanılan bir celptir. Bu makalede celb nedir, bağlama celbi nedir, nasıl yapılır gibi merak eden sorular yanıtlanmıştır.

Celb Nedir?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü ’ne göre Celp; “çağrı, çağırma, getirtme, kendi üzerine çekme” gibi anlamlar taşımaktadır.

Bağlama Celbi Nedir?

Bir kişiyi kendi üzerine çekme, geri getirtme, kendine bağlama gibi amaçlar taşıyan büyüsel işlemlere bağlama celbi denir.

Gönül ilişkisi veya evliliği iyi gitmeyen kişiler, eşlerini kendine ve evine bağlamak amacıyla çeşitli metotlara başvurur. Bazen ortada çok büyük meseleler olmamasına rağmen basit nedenlerden huzursuzluk çıkar. Eşlerden biri evine ilgisiz hale gelir. Genelde erkekler evden, eşinden, çocuklardan soğur ve evi terk eder. Bunun yanısıra bazen kadınlarda da görülür. Bu gibi durumlarda çifti birbirine bağlamak ve tekrardan aralarındaki bağı güçlendirmek, eskisinden daha sağlıklı bir gönül ilişkisi için bağlama celbi yapılır. Esas amaç, iki kişinin bağını eskisinden de daha sağlam hale getirmek ve üçüncü kişileri uzaklaştırmaktır.

Aynı zamanda kişinin ağzını dilini bağlama, cinsel gücünü bağlama ve yuvalarında ağız tadını kaçırma gibi nedenlerle de bağlama celbi yapılır. Bu tip büyüler kara büyü sınıfına girer. Genellikle aile büyükleri tarafından onaylanmayan evlilikler için aile fertleri tarafından yapılır. Bu tip büyüler, çiftlerin arasında soğumaya, cinsel münasebetin kesilmesine, kısırlığa veya olumsuz haleti ruhiyeye neden olur.

Bağlama Celbi Faydası Nedir?

Ak büyü türündeki bağlama celbi iki kişinin arasındaki çekimi ve sevgi bağını güçlendirir. İki kişi adeta mıknatıs gibi birbirine çekilir. Dolayısıyla oldukça etkilidir. Soyadları aynı kişilerde yani evlilerde daha etkili ve çabuk sonuç verir. Nişanlı ve sözlülerde de etki gücü yüksektir. Sevgililerde aradaki ilişkinin yıl olarak süresi arttıkça etki oranı yükselir. Çünkü enerjisel olarak hem kadına hem erkeğe ve aralarındaki bağa daha çabuk ulaşılır. Arada geçenler ne kadar olumsuz ve yıpratıcı olursa olsun sevgi, saygı ve bağlılık bir anda güçlenir.

Bağlama Celbi Nasıl Yapılır?

Bağlama Celbi Nedir?

Bağlama Celbi Nedir?

Bağlama celbi yapımı oldukça teknik bir konudur. Büyüsel işlemlerle benzerlik gösterir. Ancak yapılabilmesi için büyülere göre daha çok bilgi bilmeyi gerektirir. Kişinin doğum zamanı, günü, saati gibi bilgiler bilinmelidir. Saati bilinmiyorsa, uzman hoca doğum haritası ve çeşitli yollarla günün zaman dilimleri olarak hesaplar. Kişinin amacı doğrultusunda uygulanan celb içeriği değişir. Kara büyü, ak büyü, kırmızı büyü olarak üç kategori olarak da yapılır. Kişinin kendine bağlanması amacıyla yapılan bağlama celbinde saç teli, tırnak gibi kişinin DNA’sını içeren malzemeler kullanılır.

Bağlama celbi yaptıran kişinin kendisinin korunması için dualar, Kuran’dan ayet ve sureler okunması gereklidir. Dualar, eterik bir kalkan oluşturarak kişinin olumsuz enerjiden etkilenmesini önler. Doğal malzemeler, bitkiler ve taşlar, yedi ev süprüntüsü özel bir metotla harmanlanıp yedi gece süren bir işlem yapılır. İlk işlem, uzman hocanın seçtiği mekanda uzak veya yakından yapıldıktan sonraki altı gece hoca kendi mekanından işlemi gerçekleştirir. Tabi kişiden kişiye, yaşanan duruma, ilişkinin derinliğine göre değişir. Uzman bir hoca yardımıyla bağlama celbi yaptırılmaktadır.

Bağlama Celbi Kaç Günde Etki Eder?

Her celb gibi bağlama celbi de kişiye özel celpler arasındadır. Dolayısıyla etki süresi kişiden kişiye göre değişir. Ancak ortalama bir süre vermek gerekirse ilk haftadan itibaren etkisi görülmeye başlamakla birlikte tam olarak 21 günde etki eder. Ancak hangi tip celbin yapılacağı ve etki süresinin ne olduğunu kesin olarak öğrenmek için bir uzmana danışılmalıdır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ