7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

 • Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir? için yorumlar kapalı
Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

Başarı duası nedir? Başarı duasının faydaları nelerdir? Diye merak eden kişiler yazımızı okuyabilirler. Başarılı olmak herkesin isteyeceği bir durumdur. İnsanlar yaşadıkları sürece yaptıkları her şeyde başarılı olmak isterler. Bunun için de dualar ederler. Yeni bir hayata atılan kişilere bile “yeni hayatında başarılar dilerim” demek alışkanlıklarımız arasında bulunmaktadır. Bu genel bir durumu ifade etmektedir. Burada anlatılmak istenilen “yaptığın her iş, el attığın her şey başarı ile sonuçlansın” mesajını vermektedir.

Genel ifadelerden başka özel durumlar için de kişilerin başarılı olması dilenmektedir. Mesela sınava girecek olan bir kişi için büyükleri tarafından onun sınavının güzel geçmesi için başarı duaları okunmaktadır. Yeni işe başlayan birine başarı duası okumak onun işinde güzel yükselmeler elde etmesi içindir. Bu duaları kişiler kendileri okuyabileceği gibi onların yakınları tarafından da okunmaktadır. Peki bu dualar nelerdir bilginiz var mı? Onlar hakkında da bilgi vererek okumanız gereken zamanlarla karşılaştığınızda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Başarı Duası Nedir?

Başarı duası nedir? Başarı duasının faydaları nelerdir? Konumuzu incelerken başarı duası ne demektir diye size anlatmak isteriz. Günlük hayatta herkesin ihtiyacı olduğunda okuyabileceği dualar arasında başarı duaları gelmektedir. İnsanlar elde etmek istedikleri güzel gelişmeler için ellerinden geleni yaparlar. Çalışırlar ve uğraşırlar. Yaptıkları işte muvaffakiyet kazanmak için de başarı duası okurlar. Sadece sınava girecek çocuklar için bu duanın okunması gerektiğini düşünmemelisiniz. Büyükler de bu duaları okuyarak özel hayatında ve iş yaşantısında başarılı olmak için talep de bulunabilirler.

Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

Hangi konuda olursa olsun dua etmek kişileri rahatlatmaktadır. Dua etmenin faydaları arasında Allah’la iletişim kurmak için sebeplerimizin olması, isteklerimizi dile getirmek için Allah’tan yardım dilememiz yer almaktadır. Bu manevi duygular bizlerin rahatlamasını sağlamaktadır. Başarı duası ederken de talep ettiklerimizi sadece yaratandan dileriz. O uygun görürse dualarımızı kabul edecek ve emeklerimizi boşa çıkarmayacaktır. Manevi bir rahatlamanın haricinde istemiş olduklarımızın gerçekleştiğini görünce de oldukça mutlu oluruz.

Başarı Duaları İçinde Yer Alan Sureler Nelerdir?

Başarı duası nedir? Başarı duasının faydaları nelerdir? Konularına açıklık getirdikten sonra başarılı olmak isteyenlerin okuması gereken bazı sureler de bulunmaktadır. Bunları okuduğunuzda işinizde ve gireceğiniz sınavınızda başarılı olabileceksiniz.

 • Ayetel Kürsi
 • Felak Suresi
 • Nas Suresi
 • Fetih Suresi
 • Fil Suresi
 • Kadir Suresi
 • Mülk Suresi
 • Tebbet Suresi
 • Yasin Suresi
 • Kalem Suresi
 • Vakıa Suresi
 • İnşirah Suresi

En Etkili Başarı Duası Nedir?

Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

Başarı Duası Nedir? Başarı Duasının Faydaları Nelerdir?

Kişiler başarı duası araştırması içindeyken en etkili başarı duası nedir diye de araştırmaktadır. Özellikle sınav öncesi aşağıda bulunan duayı okumanızı önermekteyiz.

Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.

Rabbim! İlmimi ve anlayışımı arttır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib Ya Nasır Ya Allah. Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.

Taha Suresinin 25-28’inci ayetlerinde diyor ki: Rabbim! Göğsüme genişlik ver.” İşimi kolaylaştır.” “Dilimin düğümünü çöz.” “Ta ki, sözümü iyi anlasınlar.”

Her Şeyde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Hayatımızın her alanında başarıya ulaşabilmek için bazı dualar okumamız gerekir. İşte bunlardan bir tanesi:

“Allahümme inni es’elüke s-sebate fi’l-emri ve’l-azimete ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra. ni’metike ve hüsne ibadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü. Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü.”

Anlamı, “Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum.

Başarı duası nedir? Başarı duasının faydaları nelerdir? Konusunda sizlere ayrıntılı bilgiler sunulmuştur. Yukarıdaki duaları okuyarak her alanda başarılı olabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ