7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar

  • Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar için yorumlar kapalı
Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar

Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar

Birini unutmak için okunacak dualar araştırması içine girdiyseniz hayatınızda unutmak istediğiniz birisi var demektir. Bu kişi bazen sevgili bazen eski eş olabilirken bazen bir yakınınız olabilmektedir. Birini unutmak oldukça zordur. Hele ki onunla birçok anınız varsa unutmak da zorlanırsınız. Ama onu hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız unutmanız gerekir. Yoksa birlikte yaşanmışlıklar ya da birlikte yapılan paylaşımlar aklınızın bir kenarında devamlı yer edecektir. Zaman unutmak için en iyi ilaçtır derler. Gerçekten de olaylar henüz yeni iken birini unutmakta zorlanabilirsiniz. Ama belli bir zamanı onsuz geçirmeyi başarırsanız zaman içinde hafızanızda kalan anılar da silikleşecektir. Size bu konuda dualar da yardımcı olacaktır.

Nasıl ki dualar her zaman bize fayda sağlıyorsa birini unutmamız konusunda da fayda sağlayacaktır. Birçok durumda dua ederiz. Dara ya da sıkıntıya düştüğümüzde, kazadan beladan korunmak istediğimizde, maddi konularda yardıma ihtiyacımız olduğunda hep dua etmekteyiz. Allah’a sığınmak ve sadece O’ndan yardım dilemek oldukça önemlidir. Çünkü derdi veren Allah dermanını da verecektir. Bizler dua ettikçe çıkış yolu bize gösterilecektir. Bizler de o yolları takip ederek hayırlı olanı bulacağız. O yüzden her konuda dualara sığındığınız gibi birini unutmak istediğinizde de dua ederek yardım talep edebilirsiniz.

Birini Unutmak İçin Okunacak Duaların Önemi

Birini unutmak için okunacak dualar sizin o kişiyi unutmanız için oldukça önemlidir. Mesela bir sevgiliniz varsa ama onunla ilgili bir gelecek hayal edemiyorsanız boşuna zaman kaybetmek yerine onu bırakmalı ve unutmaya çalışmalısınız. İleride onunla mutlu olmanız için birçok engel varsa unutmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Çünkü zaman geçtikçe ona daha da bağlanabilirsiniz. İlişkinizde yaşadığınız zorluklar daha da artabilir. Bu durum sizi yıpratabilir. Eşinden ayrılmış olan kişiler hala onu unutamıyorsa ve unutması gerekiyorsa dualara sığınabilirler. Farklı nedenlerden dolayı eşiniz sizi bırakmış gitmiş ve ayrılmış olabilir. Neticede sizi istemeyen kişiyi siz de istemezsiniz. Fakat bunu gönlünüze geçiremiyor olabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda da dualar size fayda sağlayacaktır.

Bir arkadaşınızdan kötülük görmüş olabilirsiniz. Onun sizin için önemi oldukça büyüktür ama onun nankörlüğü yüzünden hayatınız kararabilir. Onu hemen hayatınızdan çıkararak unutmanız gerekir. Yaşadığınız kötü olaylar tazeyken sizi çok etkiler. Onların sıkıntısını ve üzüntüsünü hemen üzerinizden atamazsınız. Sizi etki altında bırakarak üzülmenize ve depresyona girmenize neden olan olayları yaşıyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız hayatımız içinde birçok üzücü durumlarla karşılaşmaktayız. Neticede her günümüz aynı geçmemektedir. İyi ya da kötü her şey insanlar içindir. Derdi veren Allah dermanını da vermektedir. Birini unutmak için hangi duaları okumanız gerekir? Bu konuyla ilgili de size bilgiler sunacağız.

Birini Unutmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar

Birini Unutmak İçin Okunacak Dualar

Birini unutmak için okunacak dualar birini unutmakta zorlandığınızda, acı çektiğinizde okumanız gereken dualardır. İnsanları ve olayları unutmanız için aşağıda bulunan duaları okuyabilirsiniz.

La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in.

Hasbiyallhü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim.

Ya udeti ınde şiddeti veya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelle la tenamü vekfini birüknike ellezi la yürmü.

Hasbinallah ve ni’mel-vekil

La ilahe illallah ente sübhaneke inni küntü mine’z zalimin.

La ilahe illallahülazim ül halim la ilahe illallahü Rabbül arş ilazim la ilahe illalahü Rabbüs semavati ve rabbül erdi rabbül arşil kerim.

Diğer bir dua: Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mâni

Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.

Ya Cebbâr

Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm.

Ya Hakîm

Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ