7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar

  • İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar için yorumlar kapalı
İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar

Kişilerin mutluluğu ve motivasyonlarının yüksek olması için özel hayatta ve iş hayatında işlerimizin istediğimiz gibi gitmesi gerekir. Karşılaşılan zorluklar ya da engeller, neticede bizlerin moralini bozmaktadır. Enerjimizi düşürerek kendimizi kötü hissetmemize neden olur. O yüzden hayatınızın güzel geçmesi ve yaptığınız işlerde başarı elde edebilmek için çok çalışmalı aynı zamanda dua etmeyi ihmal etmemelisiniz. Dua her zorlu kapıyı açan bir ibadet şeklidir.

İnsanlar ibadetlerini eksik ya da yanlış yapıyor olsalar bile hayatları boyunca yapacakları dualarını eksiksiz edebilirler. Bunun için belli zaman dilimleri ayırmanız yeterlidir. Az ya da çok olarak ayrılan zamanların bir önemi yoktur. Önemli olan dua etmek için kendinizi motive etmeniz ve okuyacağınız dualara odaklanmanızdır. Belli bir zaman sonra bu durumu alışkanlık haline getirecek ve hayatınızın bir parçası olarak dua etmeye her zaman vakit ayıracaksınız. Hatta etmediğiniz zamanlarda kendinizi suçlu hissedecek aynı zamanda bir şeylerin eksikliğinin farkına varacaksınız. Ettiğiniz duaların arasına işlerinizin yolunda gitmesi için edilecek dualar eklemesini yaparak manevi olarak huzura erişebilirsiniz.

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Duaların Önemi

Hepimiz hayatımızı sürdürmek için farklı işlerde çalışmaktayız. Kimimiz esnaflık yaparak müşterilerin yolunu gözlerken kimimiz ticaret yaparak ürünlerini satmaya çalışır. Kimimiz de aylık maaşlı çalışarak maaşını alacağı güne kadar geçinmeye çalışır. İşlerin yolunda gitmesi demek; hem para kazandığımız işlerin rast gitmesi hem de özel hayatımızın rast gitmesi anlamını taşımaktadır. Bu iki durum da bizler için önemlidir. Birinde aksaklıklar yaşarsak hayatımız yolunda gitmez. İşinde başarılı olamayan insanlar bunu ev hayatına taşıyarak evde bulunan diğer kişilere de yansıtarak huzursuzluk verebilir. Özel hayatında istediği aşkı ve kişiyi bulamayanlar da bunu iş hayatına yansıtarak işinde başarılı olamayabilir.

İşlerinizin yolunda gitmesi için edilecek dualar işte bu gibi anlarda oldukça önem taşımaktadır. Yaptığımız işlerde hayırlı sonuçlar dilemek ve bizlerin hayrına olmasını temenni etmek önemlidir. Çünkü bazen çok istenilen bir şey kişiye hayır değil şer getirecektir. Helal kazanmak için uğraşmalı, haramdan uzak durulmalı, hakkımızda hayırlı olması istenmeli ve bolca da dua edilmelidir. Bu duaların neler olduğu konusunda da sizlere ayrıntılı bilgiler sunacağız. Onları öğrendikten sonra düzenli olarak her gün okuyabilirsiniz.

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar

İşlerinizin Yolunda Gitmesi İçin Edilecek Dualar

İşlerinin yolunda gitmesini isteyenler aşağıda bulunan duaları okuyabilirler. Öncelikle kendinizi manevi olarak rahatlatabilir peşi sıra da yardımı Allah’tan dileyebilirsiniz. Taha suresi 25 ve 26’ın ayetlerinde diyor ki: “Kale rabbişrah li sadri Ve yessir li emri” “Rabbim! Gönlüme ferahlık ver.” Ve bana işimi kolaylaştır. “Rabbe-nâ  âti-nâ  min ledun-ke  rahmeten  ve heyyi’  lenâ  min emri-nâ  reşeden” Yani “Rabbımız; bize katından rahmet ver, işlerimizde başarılı kıl”

Farklı bir duaya bakalım: “Allahümme hır li uehter U.Vela teklini ala ihtiyari”

Anlamı: Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.

İşlerinizin yolunda gitmesi için edilecek dualar arasında bulunan şu duayı da okuyabilirsiniz: Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ue’l-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke.Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben sellmen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü.Ve estağfiruke mimma ta’lemü.

Anlamı: Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ