7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Koruma Muskası Nasıl Yapılır?

  • Koruma Muskası Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
Koruma Muskası Nasıl Yapılır?

Koruma muskası nasıl yapılır, İnsanlar, nazara, musibetlere ve kötü şansa inanırlar. Bazıları da bu olumsuzlukların kendilerine uğramaması ya da üzerlerinden atılması için muska kullanma yolunu seçiyorlar. Arapçadan dilimize geçen bu kelime, bir kâğıt üzerine yazılan duadan ibarettir. Koruyucu kılıf içinde boynunuza asıyorsunuz veya üzerinizde taşıyorsunuz.

Muskaların yapılış amaçlarına göre birden fazla çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanı koruma muskası olanıdır. Ebeveynler genellikle, çocuklarına nazar değmesin ve kötülüklerden korunsunlar diye bu muskayı yaptırırlar.

Koruma Muskası Nedir?

Koruma muskası nedir, Kötülüklerden, belalardan ve nazardan korunmak için yapılan muskaya denir. Halk arasında “kalkan muskası” da deniliyor. Nazar değmesi hadis kitaplarında da geçmektedir. Nazara ve kötülüklere karşı hangi duaların okunacağı Kuran’da ve hadislerde geçiyor. Bu dualara vakfı olmayanlar ve daha fazla koruyucu etki isteyenler koruma muskasını yaptırıyorlar.

Siyer kitaplarını okuduğunuzda ilk koruma muskasının Peygamber Efendimize yapıldığını görebilirsiniz. Bu nedenle muskanın günah olmadığı anlaşılıyor. Fakat kötü niyetle ve büyü amacıyla yapılan muskalar hariçtir. İyi niyetle yapılan muska ile kötü niyetle yapılan muskayı birbirine karıştırmayınız.

Koruma Muskasını Kimler Yaptırabilir?

Birçok konuda koruma muskasını yaptırabilirsiniz. Yani koruma muskasını kimler yaptırabilir sorusu yerine bu muskaya ihtiyacınız var mı sorusunu kendinize sormanız gerekir.

 * Çocuğu/çocukları çok güzel ya da zeki olan aileler,

 * Çocuklarının evden uzaklaştıklarında kötülerle ve kötülüklerle karşılaşmasını isteyemeyen aileler,

 * İş yerinde başarısıyla sürekli gündemde ve göz önünde olan çalışanlar,

 * Eşinin ve çocuğunun müzmin bir hastalığa yakalanmamasını isteyen eşler,

 * Cin etkisine girmiş veya cinni gibi kötü varlıkların etkisine uğramamak isteyenler koruma muskasını yaptırıyorlar. Siz de bu gruplardan birine giriyorsanız, en kısa sürede koruma muskası yapan uzman bir kişi bulmalısınız.

Koruma Muskası Yapanlar

Muska hazırlanırken, havas ve Kuran ilmi kullanılır. Her ne kadar hadis ve ayet yazılsa da bunu her din görevlisi yapamıyor. Diyanete bağlı dini görevlilerinin muska yazması yasaktır. Din görevlileri size sadece okumanız gereken sure ve ayetleri söyleyebilirler.

Din görevlilerinden istedikleri yardımı alamayanlar, internetten ve çevrelerinden koruma muskası yapanlar hakkında araştırma yapıyorlar. Piyasada özel olarak çalışan, büyü ve muskayla uğraşan insanlar bulunuyor. Bunlardan öne çıkanlar gerçek medyum olanlardır. Metafizik ve psişik gibi özel yeteneklere sahip bu insanlar ayrıca Kuran ve hüddam ilmiyle de uğraşıyorlar. “Hoca” tabir edilen diğer kimseler de yıllarını havas ve Kuran ilmine vermiş insanlardır.

Koruma Muskası Yapan Medyumlar

Gerçek medyumlar kötü niyetli ve olumsuz sonuçlar doğuracak büyü ve muskaları yapmıyorlar. Yaptırmak isteyenleri de geri çeviriyorlar. Bu özellik de, bu medyumları seçmeniz için bir sebeptir. Ailenizi, kendinizi korumak için yaptırdığınız muska iyi niyetli olduğu için koruma muskasını hazırlamaktan çekinmiyorlar.

Koruma muskası bilinen ve en yaygın muskalardan olduğu için güvenilir medyumlar tarafından bilinir. Niyetinize göre hangi duanın, ayetin yazılacağını bilirler. Etkili olması için okunma ve uygulama şeklini size anlatırlar.

Koruma Muskası Nasıl Yapılır?

Ailesinde sık sık hastalanmaların olmasından, başlarından musibetlerin eksik olmamasından yakınan insanlar koruma muskası nasıl yapılır araştırmasına giriyorlar. Koruma muskasını yaptıracağınız medyumun havas ve Kuran ilmine vakıf olması önemlidir. Ayrıca hangi amaçla muskayı yaptıracağınızı net ve açık bir şekilde belirtmelisiniz. Böylece amacınıza uygun bir muska hazırlanmış olur.

Muskayı kim için hazırlatıyorsanız, adı soyadı, doğum tarihi, anne adı gibi standart bilgileri veriyorsunuz. Hangi amaçla muska yazdıracaksanız söylüyorsunuz. Kötülük gelmemesi, musibetlerden uzak durması, kötü insanlarla karşılaşmaması, cinni varlıkların çevresinde dolaşmaması gibi nedenleri sıralayabilirsiniz.

Medyum, bir kâğıt üzerinize niyetinize uygun dua, hadis veya ayet yazacaktır. Niyetinize göre semboller ve formüller de ekleniyor. Medyum ilgili duaları okuyarak, kâğıdı belirli sayıda katlayarak üçgen hale getiriyor. Üçgen hale gelen kâğıdı, bir kumaşa sarıyor (Bu kumaş genellikle kadifedir). Terden, nemden ve sudan etkilenmemesi için mini bir poşete konuluyor veya naylona sarılıyor.

Hazırlanan muskayı ister iple boynunuza asın isterseniz çengelli iğneyle kıyafetinizin herhangi bir yerine iliştirebilirsiniz.

Cinlerden Korunmak İçin Koruma Muskası 

Cinlerin varlığı ve cinler âlemi Kuran-ı Kerim’de ve hadislerde açıkça belirtiliyor. Cinlerin insanlara görünmediği ve zarar vermeyeceği belirtilmiştir. Buna rağmen insanlar ruhani âlemi ve cinleri merak etmişle, başlarından büyük işlere kalkışmalardır. Durum böyle olunca da kötü niyetli cinler insanlarla uğraşmaya başlamışlardır. Kendisine cin musallat olan insanların hayatları çekilmez hale geliyor.Cinlerden korunmak için koruma muskası yapılır.

Kendisine cin musallat olduğunu tahmin eden veya cinlerin musallat olmasını istemeyenler de koruma muskası yaptırıyorlar. Cinin musallat olduğunu gösteren belirtiler şunlardır;

1- Sürekli dalgınsanız ve dikkatinizi toplamakta zorlanıyorsanız,

2- Yalnız kalma isteğiniz arttıysa, özellikle tuvalet, banyo gibi yerlerde daha fazla kalıyorsanız,

3- Karşı cinsle iletişimde zorlanıyorsanız, cinsel istek duymuyorsanız, özellikle eşinizden soğuduysanız,

4- Sürekli karabasan şeklinde kabuslar görüyorsanız. Tanımlayamadığınız kişi/kişilerle rüyanızda konuşuyorsanız,

5- Teşhisi konulamayan baş ağrısı ve hastalıklara yakalandıysanız,

6- dini vecibelerinizi yerine getirme isteğiniz azaldıysa, özellikle Kuran-ı Kerim okunduğunda, namaz kılındığında ve dua edildiğinde aşırı öfke nöbetlerine giriyorsanız, en kısa sürede uzman ve deneyimli bir medyuma gitmelisiniz.

Musallat olan cinden kurtulma veya cinden korunma muskası kişiye özel yapılan bir muskadır. Muskayı hazırlayacak kişinin ehliyetli ve son derece bilgili biri olması gerekiyor. Ehliyetsiz ve yetersiz bilgiye sahip kişinin hazırlayacağı koruma muskası, başka olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, başvuracağınız kişinin bu konuda uzman ve deneyimli olup olmadığını iyi araştırmalısınız.

Muskayı hazırlayacak olan medyum size bir cinin musallat olup olmadığını anlamaya çalışacaktır. Size bir cin musallat olmuşsa, hangi tür cin olduğunu bulacaktır. Eğer cin musallat olmadıysa koruma muskası hazırlayacaktır.

Siz cin musallat olmuşsa, kurtulmanız için medyum yeteneğini ve ilmini kullanacaktır. Siz kurtulduktan sonra da, size bir daha bulaşmamaları için korum muskası hazırlayacaktır.

Koruma Muskasında Dikkat Edilecek Hususlar

Koruma muskasını üzerinizde taşımakla işiniz bitmiyor. Uymanız gereken talimatlar bulunuyor.

1- Medyumun size verdiği talimatları harfi harfine uygulayınız.

2- Medyumun verdiği dua ve ayetleri siz de verilen sayıda ve günde mutlaka okuyunuz.

3- Medyumun belirlediği süre boyunca üstünüzde taşımaya özen gösteriniz. Süre bittiğinde çıkarıp, evinizde yüksek bir yere asmayı ihmal etmeyin.

Koruma Muskası Faydaları

Koruma muskasının faydaları nelerdir, İnancı kuvvetli olmayanlar veya bu muskayı ilk defa duyanlar koruma muskası faydaları bulunuyor mu tereddüdünü yaşıyorlar. Muskada dine aykırı herhangi bir söz veya simge bulunmuyor. Kuran’da bulunan koruma ayetleri ve duaları bulunuyor. Bir nevi insan dua ve ayetlerle Allah’tan yardım dilenerek kendini koruma altına almış oluyor. Siz her türlü önleminizi aldıktan sonra muska ile de tevekkül etmiş oluyorsunuz. Kısaca muskanın faydalarını şöyle sıralayabiliriz,

1-Muskayı sadece takmakla kalmayıp, içindeki dua ve ayetleri de okuduğunuz için, imanınız tazeleniyor. Dua sevabı da kazanıyorsunuz.

2-Kötülüklere, belalara, nazara karşı koruma kalkanı ediniyorsunuz. Siz bilinçli olarak yanlış yapmadıkça size bela ve musibet bulaşmıyor.

3-Cinni varlıklar ne rüyanıza ne de hayatınıza giremiyorlar.

4-İyi niyetle ve sadece kuran ilmiyle hazırlanan muskanın yan etkisi yoktur. Siz duanız ettikçe, ayet-i kelimeyi/kelimeleri okudukça ömür boyu etkili olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ