7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Dua

  • Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Dua için yorumlar kapalı
Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Dua

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Dua

Sevdiğinin yanına gelmesi için dua edilmesi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Elinden duadan başka bir çaresi olmayan kişiler bu duayı söyleyerek, medet umuyorlar. Seven insanların birbirine kavuşması için aracı olan bu duayı öğrenip, siz de söyleyebilirsiniz. Sevdiğinin yanına gelmesi için hangi duanın ve nasıl okunacağını sizler için derledik.

Peygamber Efendimiz, “ne isterseniz sadece sizi yaratan Allah’tan isteyiniz” diye buyurmuştur. Bu nedenle, her türlü gönül işlerinizde de dua yoluyla Allah’tan istemelisiniz. İyi niyetle ve halis duygularla dua etmeyi unutmayınız.

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Duayı Kimler Okur?

– Eşiyle, nişanlısıyla veya sevgilisiyle arası bozuk olanlar,

– Eşi evi terk etmiş ve boşanma aşamasına gelmiş olanlar,

– Sevdiğine bir türlü kavuşamayanlar,

– Sevdiği kişiye açılamayanlar (burada karşı tarafın bekâr olması önemlidir)

– Sevdiği kişinin de kendisini çok sevmesini isteyenler bu duayı okuyorlar.

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Okunan Dua Günah mı?

Sevdiğine kavuşmak, varsa sorunları ortadan kaldırmak isteyenler bu durumu dua yoluyla düzeltmek istedikleri için herhangi bir günah işlememiş oluyorlar. Çünkü Yüce Allah’ın “bana dua edin, size icap edeyim” emrine uymuş oluyorlar.

Dua ederken, şirk sayılacak söylemler ve davranışlarda bulunulmadığı için de yanlış bir iş yapmamış oluyorlar. Dualarına cinni varlıkları, sembolleri veya dinin kabul etmediği sözleri de kullanmıyorlar. Bu nedenle din âlimleri, gerçek ve güvenilir medyumlar tarafından tavsiye ediliyor.

Dua ederken, Esmaül Hüsna, sureler ve ayetler okudunuz için hem ibadet hem de sevap kazanmış oluyorsunuz.

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Duayı Okuyan Medyumlar

Gerçek ve güvenilir medyumlar havas ve Kuran ilminde uzman deneyime ve bilgiye sahiptirler. Bu nedenle hangi ayetin, surenin ve Esma’nın hangi derde, sıkıntıya çare olacağını iyi bilirler. Bilinçli ve doğru bir şekilde dua etmek ve bunun karşılığını almak istiyorsanız gerçek bir medyumdan yardım alabilirsiniz.

Güvenilir medyum, sizin duygu yoğunluğunuza, niyetinize ve ebced falınıza baktıktan sonra hangi duayı okuyacağınıza karar veriyor. Duayı ne zaman ve nasıl okuyacağınız hakkında size talimat veriyor.

Sevdiğinin Yanına Gelmesi İçin Okunan Dualar

Kuran’ın her bir suresi ve ayeti şifa ve fazilet kaynağıdır. Sadece bunları çözmek ve doğru şekilde okumak önemlidir. Bu konuda kendinizi yetersiz hissediyorsanız, gerçek bir medyumdan yardım alabilirsiniz. Evde kendiniz dua yoluyla sevdiğinizi getirmek istiyorsanız aşağıdaki duaları okuyabilirsiniz.

Duaları okumadan önce abdest almanız ve hiç olmazsa 2 rekat nafile namazı kılmanız önemlidir. Ayrıca duaların en çok kabul gördüğü, Cuma geceleri ve sabah namazı vakitlerini değerlendirebilirsiniz. Namazdan sonra hangi duayı okumak istiyorsanız okuyabilirsiniz. İsterseniz, her bir duayı sırayla da birlikte okuyabilirsiniz.

Vakit veya nafile namazından sonra, ellerinizi açıp, önce Allah’a hamdü senalar, Peygamber Efendimize salâvat getiriyorsunuz. Bu zikirleri yapmadan duaya başlamayınız.

Elif Lam Mim Duası; Bakara suresinin ilk beş ayetini “Elif Lam Mim’le başlıyor” 7 defa okuyorsunuz. Ayetleri istediğiniz kadar okuyabilirsiniz 1, 3, 5, 7, 9 gibi tekli sırada gitmeye dikkat edin.

Duha Suresi; “Ved-duha” ayetiyle başlayan 11 ayetlik bir suredir. Bu sureyi de tek sayıda olmak şartıyla istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.

Fatiha-İhlas-İnşirah-Fatiha Duası; Fatiha, İhlas ve İnşirah surelerini 3’er defa okuduktan sonra tekrar bir defa Fatiha suresini okuyup, niyetinizi ve amelinizi kendi bildiğiniz gibi söylüyorsunuz.

Esmaül Hüsna Duası; Sevdiğinize kavuşmak istiyorsanız sürekli olarak, Allah’ın “Ya Vedud” zikrini çekmelisiniz. Her vakit namazından sonra veya dua etmek istediğinizde 33 veya 99 defa çekebilirsiniz.

Ya Rahman, Ya Hayy, Ya Kayyım, Ya Mucib, Ya Muktedir, Ya Kadir, Ya Samed esmalarını da zikredebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ